13 koncertů, které byste v roce 2019 neměli minout

0
799

Začátek nového roku znamená bilancování uplynulých dvanácti měsíců, ale také očekávání toho, co nás v následujícím roce určitě nemine. My spíše koukáme dopředu, takže pro vás máme 13 tipů na koncerty, na které byste určitě měli vyrazit.

Good Charlotte – 11. února, Forum Karlín

Americká poprocková kapela Good Charlotte má největší slávu za sebou, ale teď se rozhodla oprášit kytary a opět se přihlásila o slovo. V únoru se chystá do Evropy a nevynechá ani českou zastávku. Na koncertu zahraje nejen své největší hity, ale představí i novinky z desky Generation Rx, která vyšla 14. září minulého roku.

Twenty One Pilots – 16. února, O2 aréna

Únor je pořádně koncertně nabitý. Jen den před francouzskou kráskou ZAZ, přijede americká skupina Twenty One Pilots, která v loňském roce vydala album Trench. Koncert v rámci The Bandito Tour je už od července vyprodaný a to ukazuje, jak moc je vystoupení držitelů Grammy očekávané. Dvoučlennou kapelu z Ohia tvoří Tyler Joseph a Josh Dun. Na svém kontě mají už pět alb a z nové desky už venku několik singlů, takže pro fanoušky se rozhodně nebude jednat o neznámé písně.

ZAZ – 17. února, Forum Karlín

Jestli někdo na festivalu Colours of Ostrava upoutal, byla to určitě francouzská zpěvačka ZAZ. Ta zažila před šesti lety na festivalu svou českou koncertní premiéru a od té doby se k nám pravidelně vrací. Stane se tak i 17. února, kdy dorazí do Fora Karlín. ZAZ okouzlila svět písničkami, ve kterých se snoubí tradice cikánského jazzu, francouzského šansonu, melodického popu, swingu, pouličního šramlu s příchutí latiny a flamenca. Nepotřebuje rebelovat, ale má v sobě jistou dávku ironie, kterou si získala v době, kdy si vydělávala hraním na ulici, a svou popularitu si tvrdě vypracovala.

Hollywood Undead – 18. dubna, Tipsport arena 

Hollywood Undead patří v České republice mezi velmi oblíbené kapely a dokazuje to i fakt, že vždycky, když mají koncert v Evropě, nezapomenou ani na Českou republiku. V loňském roce vystoupili v Česku hned dvakrát a vrací se i letos. Dříve maskovaná partička se vrací na svůj největší koncert. Do Prahy přiveze strhující show i nové skladby. Ta nejnovější Another Level je inspirována taneční elektronikou a těžkými beaty. Zpěvák Johnny k ní říká: „Je o posouvání hranic až na samotné maximum našich sil a jejich následné překročení o dalších deset kroků.“

Alvaro Soler – 7. května, Tipsport arena

Nabitý koncertní rok pokračuje i v květnu. Jižanské typy milují především ženy a nástupce Enriqueho Iglesiase Alvaro Soler ukáže, že není jen zpěvák hitu Sofia. Španělský krasavec se po dvou vyprodaných koncertech před dvěma lety vrací s druhou studiovou deskou. Zazní nejen zmíněná Sofia, ale i nejnovější pecky z poslední desky, která vyšla minulé září.

Elton John – 7. května, O2 arena

Pro milovníka španělských rytmů je připraven Alvaro Soler, ale pro příznivce tradičního popu je tu král Elton John. Jeden z největších umělců všech dob přijede do Prahy už poněkolikáté, ale vypadá to, že to bude naposledy. „Je čas ukončit jednu cestu, abych mohl plně přijmout další důležitou kapitolu svého života.“ Půjde tak o poslední turné superhvězdy, která je půl století na scéně a zároveň je jednou z nejvíce trvalých umělců popkultury. Eltonova nová pódiová produkce nabídne fanouškům dosud nevídanou hudební a vizuálně ohromující cestu, která obsáhne jeho padesátiletou kariéru plnou hitů.

Muse – 26. května, letiště Letňany

Britští Muse jsou známí tím, že na svoje koncerty nahlíží trochu jinak než většina skupin a interpretů a snaží se neustále o inovaci. Ani toto turné, které se uskuteční v pražských Letňanech na letišti, nebude výjimkou. Na koncertě představí především nejnovější desku Simulation Theory a ke každému zakoupenému lístku bude deska k dispozici online nebo přijde fyzicky poštou za poplatek.

Maroon 5 – 5. června, O2 arena

Jejich zpěvák Adam Levine patří k nejvíce sexy frontmanům současnosti, ale Maroon 5 nesází jen na jeho charisma. Sedmičlenná kapela, která doposud prodala více než 75 miliónů singlů a alb, se od března 2018 nachází na veleúspěšném turné po Americe, které čítá více než čtyřicet zastávek. V letošním roce přijede i do Evropy a poprvé do Prahy. Skupina během show představí nejen aktuální album, ale určitě nevynechá ani většinu svých velkých hitů.

Backstreet Boys, 22. června, O2 arena

Ti, kdo pamatují zlatá devadesátá léta a počátek tisíciletí, rozhodně vědí, kdo jsou Backstreet Boys. V době své slávy platili za největší krasavce. Postupem času sice trochu zestárli, ale je jasné, že fanynek budou mít v O2 aréně dostatek. Už 11. května se kapela vydá na DNA World Tour, tedy své největší halové turné po osmnácti letech. Během tří měsíců vystoupí na největších pódiích, mezi nimiž nebude chybět ani pražská O2 arena. Na svém kontě mají Backstreet Boys více než dvě desítky celosvětově úspěšných singlů a po světě prodali více než sto miliónů nahrávek. Zazní nejen největší hity, ale i novinky z připravované desky DNA.

Ed Sheeran – 7. a 8. července, letiště Letňany

Už dávno to není ten kluk, na kterého by chodilo jen pár lidí. Dnes patří mezi megahvězdy, které si za jeden koncert vydělávají miliony korun. A to k tomu nepotřebuje žádnou kapelu, vystačí si jen sám s kytarou. Jeho první koncert byl vyprodaný během několika hodin a fanoušci stáli dlouhé fronty. Na základě toho přidal britský zrzek další, na který lístky ještě jsou. Ale neponechávejte nic náhodě, hity jako Shape of You, Thinking Out Loud, Perfect, Lego House či I See Fire slyšet určitě musíte.

Rammstein – 16. a 17. července, Eden

Německá kapela Rammstein je u nás jako doma, ale tohle tady ještě nebylo. Odehraje totiž své první stadiónové turné, na kterém zazní písničky z chystané desky, ale i největší hity. Kdo jejich dramatická, perfektně zinscenovaná živá vystoupení zná, si možná mohl myslet, že nic většího už nelze vymyslet. U Rammstein si ale člověk může být jist, že si pro jejich mohutná a monstrózní pódia přichystali něco výjimečného. Aktuálně mají na svém kontě šest alb, pětadvacet singlů, tři živé hudební nosiče a v jejich diskografii nechybí ani kompilace těch největších hitů. Jsou jednou z nejúspěšnějších německých kapel vůbec, přičemž největší popularitu a nové fanoušky získávají svými provokativními klipy a pompézní koncertní show, ve které nechybí ani skvělé pyrotechnické efekty.

Ariana Grande – 8. září, O2 arena

Patří mezi nejúspěšnější zpěvačky současnosti, přestože loni oslavila teprve dvacátépáté narozeniny. Ariana Grande se poprvé podívá i do pražské O2 areny. Koncerty jsou pro ni extrémně důležité, přestože na ten v květnu 2017 v Manchesteru jen tak nezapomene. Útočník po jejím koncertě zabil dvaadvacet lidí včetně sebe a zpěvačka se z teroristického útoku dlouho nemohla vzpamatovat, protože se jednalo především o mladší publikum. To snad ale v Praze nehrozí.

Ben Cristovao – 21. září, O2 arena

Mnozí si ho pamatují jako sympatického krasavce z jedné talentové soutěže, někdo ze seriálu Ordinace v růžové zahradě. Ben Cristovao už není ani jedno. Naopak patří mezi nejvýraznější a nejúspěšnější tuzemské umělce, kteří nad svými koncerty přemýšlejí a chce fanouškům vždycky poskytnout něco nového a neobjeveného. Důkazem toho je i vyprodaná O2 arena několik měsíců před samotnou show. I proto rozhodně nesmí ve výčtu našich koncertů chybět.