5 důvodů, proč vyrazit na Colours of Ostrava 2017

0
673
Meltingpot (foto: Matyas Theuer)

Na letní festivaly se mnoho z nás těší jak na smilování. Koncerty pod širým nebem jsou prostě o něco lepší než ty v klubech či kulturních domech. Mezi ty nejlepší akce u nás rozhodně patří Colours of Ostrava, která každý rok přichází s jedinečným výběrem interpretů. Mnoho z nich do České republiky zavítá vůbec poprvé. My vám přinášíme shrnutí toho, proč do Ostravy letos vyrazit. A věřte, že to není jen o hudbě.

1. Hudební hvězdy

Norah Jones, Imagine Dragons, LP, Jamiroquai, Justice nebo alt-J. To je jen krátký výčet hvězd, které do Ostravy letos dorazí. LP se v letošním roce představila u nás úplně poprvé a lístky na její pražský koncert byly vyprodané během 15 minut. Není pochyb o tom, že i na Colours bude mít tahle jedinečná interpretka narváno. O fanoušky nemusí mít strach ani Norah Jones. Držitelka několika Grammy se českému publiku ukáže ve své premiéře. Colours of Ostrava sází na multižánrový program, není tak divu, že si na jednom pódiu zahraje rocková skupina či jazzová zpěvačka. Právě hudební pestrost je to, co z Colours dělá jedinečné čtyři dny. Festival začíná 19. a končí 22. července.

2. Areál Dolní Vítkovice

Umístit festival mezi bývalé doly chtělo pořádnou odvahu, pořadatelé festivalu se toho nebáli a zkusili to. A ono to vyšlo. Právě panoramata Dolních Vítkovic vytváří při koncertech neopakovatelnou atmosféru. Díky pořádání festivalu se tak z této části Ostravy stává kulturní centrum, a když návštěvníky festivalu nezaujme hudební program, mohou si projít interaktivní výstavu o hornictví či vystoupat na Bolt Tower, odkud máte celou Ostravu jako na dlani.

3. Jídlo a pití

Téma jídlo na hudební festivalech je v posledních letech kapitola sama pro sebe. Návštěvníkům už nestačí předražený bramborák, párek v rohlíku, langoš nebo klobása. Není tak žádným překvapením, že na Colours najdete stánek s rybami, vegetariánské i veganské pokrmy a nechybí ani velký výběr nápojů, i když samozřejmě chmelový mok vede. A vzhledem k tomu, že výběr je opravdu bohatý a stánků je v areálu mnoho, fronty u nich skoro nepotkáte.

18641616_10211646928080704_1069549953_o

4. Meltingpot

Colours of Ostrava není jen o hudbě, organizátoři se snaží, aby propracovaný byl i doprovodný program. Návštěvníci tak mohou zajít na divadelní představení či autorská čtení. Jedním z pilířů doprovodného programu je mezinárodní fórum Meltingpot, kam se sjíždějí osobnosti z různých odvětví. Do Ostravy tak dorazí například Ben Aaronovitch, autor série městských fantasy z Londýna, Sugata Mitra, indický informatik, nebo Ben C., válečný zpravodaj New York Times a držitel Pulitzerovy ceny. Fórum Meltingpot je přístupné všem návštěvníkům festivalu v areálu Dolních Vítkovic.

5. Festival v ulicích

Před Colours of Ostrava ožije Ostrava ještě jednou. Na konci června vypukne Festival v ulicích, který je každoročně takovým warm upem před samotným festivalem. Od 30. června do 1. července vystoupí v centru moravského města Lenny, Ondřej Havelka, Prago Union, Emma Smetana či Thom Artway. Festival v ulicích ale opět není jen o hudbě, návštěvníci se mohou těšit na bohatý doprovodný program, který zahrnuje mnoho workshopů, her, sportovních aktivit a program si najdou i rodiny s dětmi. Letos se návštěvníci navíc mohou těšit na oslavy, které letos města provází. Právě rok 2017 je ve znamení celoročních oslav 750. výročí první písemné zmínky o Ostravě. Festival  v ulicích se koná v centru města a v okolí Slezskoostravského hradu.

Foto: Šárka Blahoňovská