7 nejlepších songů Robbieho Williamse podle redakce

0
552
Robbie Williams vystoupí 19. srpna v Praze.

Za necelých deset dní vystoupí na pražském Letišti Letňany britský zpěvák Robbie Williams. Ten si stačil za necelých třicet let v hudebním rybníčku vydobýt pozici legendy. Jako jednomu z mála zpěváků se mu dařilo nejen v chlapeckém boybandu, ale úspěch si zasloužil i jako sólový zpěvák. Už 19. srpna vystoupí i v Praze pod širým nebem a těšit se můžeme na jeho největší hity. Pojďme si některé připomenout. Angels

Kterou jinou písničkou začít než legendární Angels? Černobílý videoklip doprovází jemnou skladbu a ukazuje nejen mladičkého Robbieho, ale i to, že v jednoduchosti je krása a není potřeba zbytečných klišé, přestože tato skladba by jich pár snesla, protože kdo ji neměl na svatbě, jako by nebyl. Angels je jeden z prvních a možná největších hitů britského zpěváka, písnička vyšla na desce Life thru a Lens už v roce 1997.

She´s The One 

Další svatební povinnost. Píseň pochází z alba I´ve Been Expecting You, které bylo vydáno v roce 1998 a potvrdilo Williamsovu dobře našlápnutou sólovou kariéru. Z dnešního pohledu bylo správné rozhodnutí, že se zpěvák vydal na sólovou dráhu a nezůstal v populárním boybandu Take That. She´s The One byla čtvrtým singlem z desky a opět potvrdila, že balady zpěvákovi opravdu jdou.

Millennium

Hit, který na začátku nového tisíciletí jeli snad všichni a který si punc hitovosti zachoval i po skoro dvaceti letech od svého vydání. Klip, jenž první singl z druhé desky doprovází, ukazuje zpěváka jako lovce žen a charismatického muže, což si ostatně zachovává i dnes. Singl se stal v mnoha zemích číslem jedna  a z Williamse udělala zpěváka světového formátu.

Something Stupid

Svůdce žen, to je zkrátka Robbie Williams. A když si ke spolupráci pozve nádhernou a šarmantní Nicole Kidman a udělá s ní jeden z nejerotičtějších singlů historie, je jasné, že to bude fungovat. Song z roku 2001 je z alba Swing When You´re Winning a stal se prvním Williamsovým vánočním singlem. Opět se dočkal několika prvních míst v desítkách zemích. I díky němu se lidé dozvěděli, že Nicole není jen výborná zpěvačka, ale umí i dobře zpívat, což ukázala ostatně i ve filmovém muzikálu Moulin Rouge z téhož roku.

Rock DJ

To, že Robbiemu nechybí smysl pro humor, dokázal v dnes již poměrně legračním videoklipu. V roce 2000 byl klip k singlu Rock DJ ale zakázán. Williams, aby na sebe strhl pozornost žen, se nejprve rozhodne ukázat v celé své kráse a pak si ze sebe strhne kůži a maso začne odhazovat na přítomné dámy. Závěr patří už jen jeho kostře a sexy DJce. Možná i díky tomuto kontroverznímu videoklipu se stala píseň velkým hitem. A zase tu máme několik čísel jedna v desítkách zemí.

Feel

Naléhavost balady Feel potvrzuje černobílý videoklip., nechybí ani půvabná dáma, protože bez ní by Williamsův videoklip zkrátka nebyl to pravé ořechové. Píseň vyšla na pátém studiovém albu Escapology z roku 2002. Zajímavostí je, že skoro všechny zpěvy jsou natočené z původní demo nahrávky. “Prostě jsem jindy tu skladbu už nezazpíval lépe než na demo,” okomentoval zpěvák vznik písně.

Rudebox

Přesuňme se z dávnější minulosti do té, kterou si většina z nás lépe pamatuje. V roce 2006 vydal Williams desku Rudebox, ze které pochází i titulní singl z desky. Williams se tu dal na tanečnější hudbu a nutno podotknout, že se mu to vyplatilo. Singl sice mnoho kritiků strhalo, ale je pravda, že Williams si nikdy z kritiky moc nedělal. Rudebox byl i přes kritické přijetí byla číslem jedna v několika evropských státech, obrovského úspěchu se dočkal i v Latinské Americe.