9 důvodů, proč jet na festival Hrady.cz na Bezděz

0
1032

Léto se nám chýlí pomalu ke konci a s ním i hudební festivaly. Jeden z těch, který se odehrává přes dva měsíce prázdnin a čeká jej poslední víkend, je i putovní festival Hrady.cz. Ten sezónu 2015 zakončí již tradičně na Bezdězu a po srpnových zastávkách na Moravě se tak akce přesune opět do Čech. Jestli ale stále váháte, proč na Bezděz vyrazit, tady máte pár tipů, které vám v rozhodování pomůžou. Těšit se můžete například na Tomáše Kluse, Mandrage, Tata Bojs, Wohnout, MIG 21, Chinaski, Monkey Business, Pipes and Pints, Mydy Rabycad či No Name.

1. Hradní atmosféra

Všechny zastávky festivalu Hrady.cz spojuje kromě interpretů i jedinečná hradní atmosféra. Přestože se koncerty neodehrávají přímo na hradech, jak tomu bývalo dříve například na Točníku při pátečních programech, i podhradí má co do sebe. Navíc není nic hezčího než pozorovat zapadající slunce mezi hradbami a poslouchat při tom příjemnou muziku. Pro návštěvníky festivalu je navíc vstup na hrad Bezděz zadarmo.

2.Tomáš Klus

Jedním z mála festivalů, který tento “kluk s kytarou” navštíví, jsou právě Hrady.cz. Na Bezdězu to bude jedna z posledních příležitostí, kde muzikanta vidět ještě před jeho plánovanou roční pauzou. „Na festival Hrady CZ, jakožto i na Bezděz, se těším velice obrovsky. Je tam vždy tak, že dobře je slabé slovo,“ říká zpěvák. „Spojení atmosféry hradů a muziky se mi líbí, na hradech přece bylo dycinky živo. Na Bezdězu budeme hrát písničky a specializovat se na to, abychom je zahráli dobře a měli se tam všichni pěkně pohromadě stejně tak,“ uzavírá Klus, který představí i písně z poslední desky Anat život není. Tomáš Klus s kapelou uzavřou páteční program ve 23:30.

Tomas_Klus_TZ

3. No Name

Jedna z nejoblíbenější slovenských skupin navštěvuje české festivaly poměrně hojně a nebude chybět ani na Bezdězu. Svůj set odstartují netradičně už v sobotu ve 12:00 a otevřou tak sobotní program. Kapela se sympatickým Igorem Timkem v čele si své posluchače získala na příjemné melodie, zpěvné refrény a vtipné texty. Nenechte si je ujít ani vy.

4. Tata Bojs

Ti na rozdíl od svých mladších konkurentů jedou na plný plyn i na podzim. Chystají novou desku, koncertují a plné diáře mají i na podzim. Tata Bojs oslovují mladší i starší generaci a všichni si v nich najdou to svoje. Těšit se můžeme na staré známé hity a snad nás kapela v čele s bubeníkem Milanem Caisem a baskytaristou Mardošou potěší nějakou novou peckou z chystaného alba. Tata Bojs se o vaše uši postarají v sobotu ve 23:00.

5. Anna K

Jedna z mála žen na festivalu se prvních zastávek na Točníku a Kunětické hoře kvůli zranění bohužel nezúčastnila. Na Bezděz ale poctivě dorazí a i ona má co říci všem věkovým kategoriím. Anna K si umí podmanit publikum svým příjemným hlasem, úsměvem a vystupováním. Její koncert byste si určitě měli zařadit do programu. Anna K. vystoupí v sobotu v 18:00.

6. MIG 21

Jiří Macháček je nejen skvělý herec, ale i zpěvák a textař. Jejich deska Album, vydaná po deseti letech, obsahuje hned několik velkých hitů, a přestože se Migové občas opakují, vždycky vás jejich show pobaví a jste rádi, že je na festivalu potkáte a můžete si na ně zatančit. Vlastně tak vůbec nevadí, že jste je za léto viděli už několikrát. Těšit se na ně můžete v sobotu od 13:00.

Mig 21

7. Program pro děti

Hrady.cz jsou rodinný festival. Pokud tedy řešíte, kam se svými ratolestmi, klidně je vezměte sebou. Navštívit můžete krásný Bezděz, děti si ale užijí i doprovodný program, který si organizátoři pro rodiny s dětmi připravili. Program pro ně začíná už v pátek, kdy vyvrcholí tradiční přehlídkou masek. O dostatek zábavy pro vaše potomky ale nebude nouze ani v sobotu.

8. Mandrage

I Mandrage si uživají naplno letní koncertování, na podzim si hodlají dát oddych a pracovat tak na nové desce. Proto byste měli zajít i na ně a užít si jejich příjemný pop. Ten letos reprezentuje i aktuální singl Brouci, který už brázdí české étery a hitparády. Mandrage umějí překvapit, show se snaží poměrně často měnit, nejedou v zajetých kolejích a rádi baví sebe i publikum. Kapela zahraje v pátek v 19:00.

Mandrage_TZ

9. Chinaski

Kapela zabodovala s deskou Rockfield a tento týden vydala už třetí videoklip z úspěšné desky. Láska a hvězdy zazní určitě i na Bezdězu a my se můžeme těšit na klasickou show od této party, kterou mají rádi snad úplně všichni. Kromě tohoto singlu ale zazní určitě i Víno, Punčocháče, Každé ráno, Stížnost a další hity. Chinaski rozehrají svůj set v sobotu ve 21:00.

Konkrétní line-up na Bezdězu:

Pátek 28. 8.

STAROPRAMEN STAGE                                                                             RED BULL TOUR BUS

19.00 – 20.00 Monkey Business                                                           18.00 – 19.00 Wohnout

21.00 – 22.00 Mandrage                                                                      20.00 – 21.00 Mydy Rabycad

22.00 – 22.30 vyhlášení nejhezčích karnevalových masek                 22.30 – 23.30 Pipes and Pints

23.30 – 00.30 Tomáš Klus

Sobota 29. 8.

STAROPRAMEN STAGE                                                            BOHEMIA CHIPS STAGE

11.30 – 12.00 Gazdina roba                                                   12.00 – 13.00 No Name

13.00 – 14.00 Mig 21                                                             14.00 – 15.00 Xind X

15.00 – 16.00 Portless                                                           16.00 – 17.00 Visací zámek

17.00 – 18.00 Sto zvířat                                                         18.00 – 19.00 Anna K

19.00 – 20.00 Čechomor                                                       20.00 – 21.00 Ine Kafe

21.00 – 22.00 Chinaski                                                          22.00 – 23.00 Tata Bojs

23.00 – 24.00 Wanastowi Vjecy

Foto: archiv festivalu, Barbora Turková