Aerodrome festival oznámil první žhavá jména. Přijede Macklemore či Wiz Khalifa

0
233

Za úkol si dal konkurovat největším nejen českým, ale i evropským festivalům. A zatím se mu to hodně daří. Festival Aerodrome se přesouvá do Panenského Týnce a oznámil jména prvních hlavní headlinerů. Přijede Macklemore, Nine InCh Nails, Wiz Khalifa, Limp Bizkit či Bullet for My Valentine.
Když poprvé do České republiky přijel Macklemore neboli Ben Haggerty, byl to neznámý raper. Poté vydal hit Thirty Shop a stal se megaúspěšným raperem, který v mnohém může konkurovat Eminemovi. Teď se do Čech vrací jako megastar a na kontě má desítky hitů, které zahraje i v Panenském Týnci. Aerodrome festival se oproti předchozím ročníkům rozroste o několik pódií a návštěvníci se mohou těšit na opravdu hvězdná jména. Žánrové spektrum se rozšíří a užijí si milovníci tvrdší hudby i černošské.

Pořadatelé tímto podnikají první krok směrem k akcím zahraničního formátu, kde žánr nehraje roli a na jednom pódiu se střídají zástupci zcela odlišných hudebních stylů. Program se rozšíří na tři dny a oproti loňským šesti účasníkům se příznivci festivalu mohou těšit na třicet vystupujících, z nichž je v tuhle chvíli známých prvních osm jmen, včetně čtyř hlavních headlinerů.

První scéna bude věnovaná zástupcům popu, indie, hip hopu a elektronik. Vévodit jí bude jedna z nejvlivnějších industriálních kapel 20 a 21. století – Nine Inch Naile a dva z nejpopulárnějších raperů současnosti – Macklemore a Wiz Khalifa. Na čtvrtou star se ještě můžeme těšit.

Dočkají se i příznivci rocku, metalu a hardcoru, kterým bude věnované druhé pódium. Tam pořadatelé nabídnou jména jako Limp Bizkit, Stone Sour, Parkway Drive, Bullet for My Valentine či Hollywood Undead, kteří nejsou pro tuzemské fanoušky žádnými nováčky. Festival se z Prahy přesune do Panenského Týnce a program nebude tak limitován vyhláškou nočního klidu a může probíhat do časných ranních hodin. Fanoušci tak budou moci stanovat přímo v areálu festivalu. Festival proběhne od 28 do 30 června.