Aerodrome Festival přivítá MØ a skupiny The Kills, Kodaline nebo X Ambassadors

0
343
Kodaline

Milovníci rocku si na Aerodrome festivalu najdou své. K dříve potvrzeným Nine Inch Nails, Macklemorovi, Wiz Khalifovi, Stone Sour, Limp Bizkit, Parkway Drive, Bullet For My Valentine a Hollywood Undead nově přibývají dánská zpěvačka MØ a skupiny The Kills, Kodaline, X Ambassadors, Underoath, Thy Art Is Murder, Silverstein a Crossfaith.

Aerodrome Festival, dříve jednodenní hudební akce známá především jako oblíbená cílová destinace příznivců rocku, hard coru a metalu, se v letošním roce představí ve zbrusu nové podobě. Dramaturgie nabídne multižánrový rozměr a hudební produkce bude doplněna o bohatý doprovodný program, který poskytne různé formy relaxace i vyžití pro příznivce adrenalinu po čas trvání celého festivalu.

Během tří dnů od 28. – 30.června vystoupí na dvou pódiích přes třicet zahraničních účinkujících – od hvězdných stálic hudební scény až po nejvýraznější objevy posledních let. Už v první várce potvrzených interpretů bylo jasno, že pořadatelé nastavili laťku hodně vysoko. A pokračují v nich i nadále.

Nově potvrzenými je dánská zpěvačka patří k největších a nejzajímavějších objevů posledních let. Kritici označují její styl jako indie pop v kombinaci s elektronikou, ale jí je tato škatulka malá. Trochu více známější jsou pro české fanoušky známí The Kills. Ti si odbyli loni v září premiéru v České republice a jsou přirovnávání ke svým krajanům The White Stripes. Toto britsko-americké duo tvoří charizmatická zpěvačka Alison Mosshart a neméně  charizmatický Jamie Hince.

The Kills

Do Panenského Týnce zavítá i irská kapela Kodaline, která vystupovala dříve pod názvem 21 Demands a na kontě má dvě alba. Americká kapea X Ambassadors patří k nejzajímavějším kapelám posledních let. Objevil jí totiž frontman Imagine Dragons Dan Reynolds. Ten trojici muzikantů pomohl nejen k nahrávací smlouvě, ale i k řadě koncertů, které je vystřelili mezi jedny z nejoblíbenějších kapel. V tuto chvíli ale ještě zůstává v tajnosti ještě dalších šestnáct účinkujících, včerně hlavní hvězdy páteční noci. Rozroste se i festivalové městečko, které na letišti v Panenském Týnci vyroste. Bude vybaveno také nespočtem kaváren, restaurací a prodejních stánků gastronomickou nabídkou.