Aerodrome festivalu kralovali Linkini. Překvapil rapper MGK

0
2791
Linkin Park - foto Romana Kovacs

Rockově laděný Aerodrome festival je za námi. Přivezl fenomény i méně známá jména hudebního světa. Čtvrtý ročník se opět vyvedl a my jsme nadšení. Pojďte se s námi podívat, kdo všechno na fesťáku zahrál a jak to probíhalo.

Linkin Park byli pro spoustu z nás důvodem, proč na akci vyrazit, a proto je tenhle článek věnován převážně jim. A není se čemu divit. Kapela se sem vrátila po 10 letech, a kde kdo z nás si myslel, že už se toho možná ani nedočká.

Hned s prvními tóny fanoušci nadšeně jásali a zpívali společně s Linkiny. Nadšení stouplo pokaždé, kdy Chester předvedl svůj pověstný „scream“. Po internetu totiž kolovaly zvěsti i vtípky o tom, že se ho zpěvák s novou tvorbou jednoduše vzdal.

Linkin Park - Aerodrome festival
Linkin Park – foto Romana Kovacs

Linkin Park zahráli jak písně z posledního alba, tak staré profláknuté hity jako je „In the End“, „Numb“, „Faint“ či „One Step Closer“, které mnohé z nás vrátily do období dospívání. Některé fanoušky (dobře, byla jsem to já) dojala k slzám performace písně „One More Light“ věnovaná zemřelému strýci Kenji nebo klidnější podání „Crawling“. Mike zakomponoval do setu i kousek z tvorby jeho vedlejšího projektu Fort Minor. Z novějších songů zazněly skladby jako „Heavy“, „Good Goodbye“, která část publika roztančila, „Battle Symphony“ nebo „Talking to Myself“, s níž celý koncert odstartovali.

Ač tahle parta nepřivezla žádné speciální efekty, vyvážila to perfektním zvukem a skvělou náladou. Celou dobu z nich sršela energie a neuvěřitelný drive. Zahrnovali fanoušky větami jako „Praha je prostě nejlepší“ nebo „tohle je jeden z našich nejlepších koncertů“. I přesto nám ale nevěnovali jediný přídavek. Vychrlili na fanoušky „Bleed it Out“, Chester vybídl publikum, ať zpívá „ooo-ou“, tak jak to při tomhle songu na koncertech dělá a šmitec.

S úsměvy a rozhazováním bubenických paliček a kytarových trsátek zmizeli z pódia. Možná, že kdyby osazenstvo o něco hlasitěji volalo „Linkin Park“, přeci jen by se vrátili. Ale únava z celodenního trsání na prudkém sluníčku asi udělala své.

Simple Plan do svého vystoupení zapojili fanoušky. Zpěvák si dával rozjařený stage diving, pokecal si s publikem lámanou češtinou a celý tým vypustil mezi diváky obrovské nafukovací míče pro pobavení. Jejich vystoupení publikum rozproudilo. Šlo o příjemnou odreagovačku, která ovšem neurazí, ale ani nijak extra nenadchne.

Machine Gun Kelly se na tenhle kytarový festival upřímně moc nehodil. Sice je v Americe profláknutou hiphopovou hvězdou, ale cílovka, která chodí na Aerodrome festival, by ho asi oželela.  MGK nakonec překvapil. Vystoupil za doprovodu rockové kapely a předvedl svěží energickou show.

Enter Shikari se s tím nemazali. Nevím, jestli je naštvaly prvotní technické problémy, které jejich vystoupení provázely, nebo je to prostě jen tak bavilo. Demolovali, co se dalo, a tak jim na konci z jejich vybavení nejspíš moc nezbylo. Jen škoda toho nedobrého zvuku, který celému dojmu ubíral na kráse.

Royal Republic - foto Romana Kovacs
Royal Republic – foto Romana Kovacs

Royal Republic snad nikdy nezklamou. Opět předvedli své rozbouřené rockové riffy plné bezmezné energie.  Stihli i prozradit, že koncem roku v Praze chystají samostatný koncert. Už si to píšeme do diářku.

Mallory Knox nás svojí návštěvou bohužel nepoctili. Kvůli nehodě na německé dálnici vystoupení nestihli. Místo toho nás hudebně oblažili Counterfeit. Začali hrát o něco dříve a svůj set prodloužili. Alespoň zčásti vynahradili divákům absenci první kapely.