Amfiteátr Lochotín nabral druhý dech. Slavnostní otevření ho čeká 2. června

0
2093
zdroj: plzen.eu

Když započaly opravy lochotínského amfiteátru v Plzni a bylo jasné, že plzenští si svůj Majáles budou muset odbít za obchodním centrem Plaza, ozval se Plzní nejeden rozzlobený hlas. A co teprve, když vyšlo najevo, že kvůli dotacím EU nebude plzeňský amfiteátr smět hostit žádné neregionální a komerční kulturní akce?

Opravu areálu provázela řada otazníků a mezi fanoušky kultury to pořádně vřelo. V tuhle chvíli je amfiteátr dokončen a úspěšně jsou i rozptýleny veškeré obavy ohledně budoucnosti jedné z nejvyhledávanějších lokalit pro kulturní akce v Plzni.

Rekonstrukce s sebou nesla zboření nevyužívaných technických budov, opravu laviček, instalaci LED obrazovky přímo nad pódiem či úpravu zeleně. V souvislosti s rekonstrukcí Lochotínského parku nabyla horní část amfiteátru parkovou podobu, čímž se jeho kapacita zmenšila zhruba o 3000 hostů. V tuto chvíli je areál schopný hostit přibližně 17 000 návštěvníků. Zmenšení kapacity by však nemělo mít zásadní vliv na tradiční velké akce typu Metalfest. Ostatně Metalfest bude první akcí, kterou nám nově zrekonstruovaný amfiteátr nabídne. Své brány mu otevře ve dnech 5. – 7. června.

Mimo to by měl letos lochotínský amfiteátr nabídnout daleko víc kulturních událostí než tomu bylo v minulých letech. Plzeňáci se tak mohou těšit na ukázky dravců, veřejně prospěšné akce a akce zaměřené na environmentální vzdělávání, divadlo a další hudební a kulturní počiny. Přesto vzhledem k výši poskytnuté dotace stále trvá požadavek EU, který zakazuje po dobu pěti let v areálu konat kulturní a společenské událostí, které nezakládají veřejnou podporu. Nezbývá než doufat, že se tato situace nedotkne žádné z tradičně pořádaných akcí v amfiteátru.