Bastille se vrací do Prahy a představí hit loňského léta Happier

0
89
Bastille se vrací do Prahy

Britská kapela Bastille se vrací do České republiky. Do Prahy se Britové s charismatickým frontmanem chystají 21. února ve Fóru Karlín, prodej byl spuštěn 5 října. Kapela v Praze představí poslední Wild World z roku 2016, ale i nejnovější singly.

Živé koncerty jsou pro Bastille mnohem důležitější než psaní nových písní a nahrávání desek. Možná i proto mají poslední desku tři roky starou, nových singlů ale mají požehnaně.  „Většinu loňského roku jsme strávili prací na nových písních, které jsme následně v různých verzích hráli na koncertech. Takže teď jsme nadšení z toho, že hotové skladby konečně představíme,“ nechal se slyšet frontman Dan Smith. V poslední době bylo o Bastille slyšet v rámci spolupráce s producentem Marshamello a vydali společně singl, jeden z největších hitů loňského léta Happier.

Právě tento singl jim pomohl oprostit se od svého zatím největšího dosavadního hitu Pompeii, který se objevil na debutové desce Bad Blood. Tato píseň se umístila na druhém místě ve Velké Británii, na pátém v USA a krátce na to za ni Bastille dostali prestižní Brit Awards. Od té doby Bastille odehráli přes 500 koncertů napříč šesti kontinenty a obě vydaná alba, Bad Blood a Wild Word, doputovala na vrchol britské albové hitparády. Vedle Brit Award si za ně odnesli i nominace na Grammy, AMA a MTV Europe Awards. Do České republiky se vrací už poněkolikáté a jejich příjemní indie-rock je vzpruhou pro fanoušky.