Billy Talent se vrátí do České republiky, a to hned dvakrát

0
729
zdroj: RFP official

Kdo by neznal tuhle kanadskou čtyřku?  Poprvé se v ČR objevila jako předskokan My Chemical Romance v roce 2007 a sklidila neuvěřitelný úspěch. Od té doby nevynechají kluci návštěvu naší kotliny při žádném turné, a že mají své fanoušky v Česku opravdu rádi dokazují letos tím, že si pro ně připravili hned dva koncerty.

Zatímco Češi brečeli doma do polštáře, Moraváci zajisté radostí málem vypili zásoby vína na rok dopředu. První z ohlášených koncertů se totiž odehrává v Olomouci. Kluci tam mají totiž namířeno hned hezky zkraje měsíce srpna. Tamější Korunní pevnůstku tak 1.8. rozezní ostré kytarové rify. Dlouhou dobu to vypadalo, že Pražácí budou mít letos zkrátka smůlu.

Nešťastnou náladu však rozbořili organizátoři Rock for People, kteří Billy Talent přivezou do dvora pivovaru Staropramen na pražském Smíchově. Kapela přijede do Prahy v rámci turné k jejich poslednímu albu Afraid of Heights, které vyšlo v červenci loňského roku. Michael Thomes, spoluzakladatel a hlavní pořadatel programu, na to konto dodává: „Tihle kanadští chlapíci si našli k českým fanouškům velmi srdečný vztah, což platí i obráceně. A jak lépe takové přátelství oslavit, než uprostřed léta na nádvoří slavného pražského pivovaru?”

Kromě několika samostatných koncertů se kluci už dvakrát ukázali i na zmíněném festivalu, kde pokaždé sklidili neskutečný ohlas jak ze strany fanoušků, tak ze strany hudebních kritiků.

A tak nevíme jak vy, ale my pádíme pro vstupenky. Ty méně rozhodné z vás snad naladí jejich poslední album.