Britský zpěvák Mika dorazí 25. května do Prahy

0
735
Mika dorazí do pražského Fora Karlín 25. května.

Britský zpěvák Mika, autor hitů Grace Kelly, Love Today nebo Relax, take it easy, se v České republice objevil poprvé loni na festivalu Colours of Ostrava a po strhujícím festivalovém vystoupení se do naší vlasti vrací znovu. Již za tři týdny, 25. května, vystoupí v pražském Foru Karlín a už teď je jasné, že diváky nadopuje zase svou neskutečnou energií. V roli předskokana se ukáže skupina Lake Malawi.

,,Zpěvák si diváky na Colours získal od prvních tónů neuvěřitelnou energií, nasazením, skvělým zpěvem, hrou na klavír i tancem, kterému nevadil ani déšť. Byla to skutečná show v tom nejlepším slova smyslu,” říká ředitelka festivalu Colours of Ostrava Zlata Holušová, která za pozváním hudebníka k nám stojí. Mika za svoji hudební kariéru prodal přes 10 miliónů desek, dosáhl na zlaté či platinové ocenění ve 32 zemích světa a získal řadu prestižních hudebních cen. Jako předkapela vystoupí česká formace Lake Malawi. ,,Jsem na Miku moc zvědavý. Viděl jsem o něm jeden dokument a jeho písničky se mi libí! Doufám, že se setkáme osobně,” dodává frontman Lake Malawi Albert Černý.

Mika, vlastním jménem Michael Holbrook Penniman, si posluchače po celém světě získal již debutovým albem Life in Cartoon Motion, kterého se prodalo šest miliónů kusů. Mikovy hity si brzy zpíval celý svět a zpěvák zaujal nejen neskutečnou energií, ale také velkým hlasovým rozpětím. Pyšní se pěti oktávami a svůj hlas v mládí trénoval u ruské operní divy Ally Ablaberdyevy. Mika pobral snad všechny hudební ceny – Brit Awards, The World Music Awards a získal i nominaci na cenu Grammy. Úspěšné byly i další desky The Boy Who Knew Too Much, Origin of Love či čtvrtá a zatím poslední deska No Place In Heaven, která vyšla v červnu 2015.

Foto: Matyas Theuer