Cara Delevingne – ta holka s tím hustým obočím

0
4286

Cara Delevingne je všude. Ať už chodíte do obchodů s módou, navštěvujete kina, čtete bulvární noviny či sledujete americkou show The tonight show starring Jimmy Fallon, kde mladá kráska při rozhovoru předvedla velmi povedený beatbox. Protože její jméno je jedno z nejskloňovanějších ve světovém showbusinessu, je na čase se podívat Caře na zoubek.

Mnozí o ní říkají, že je to nástupnice Kate Moss. Cara Delevinge (23) není prvoplánovou kráskou, přesto na její půvaby a netypický vzhled pro modelky přišli módní návrháři v roce 2009, kdy bylo britské hvězdě 17 let. O dva roky později se stala tváří značky Burberry a jejich kolekce pro nadcházejí jaro a léto. Tváří té samé značky se stala i následující rok, kde se objevila společně s hercem Eddiem Redmaynem, který zabodoval ve filmu Teorie všeho. Cara se objevila v reklamních kampaních značek H&M, Zara, Chanel, Moschino, Oscar de la Renta, Dolce&Gabanna, Fendi nebo Stella McCartney. Předváděla i pro známou značku spodního prádla Victoria’s Secret. V roce 2009 se dostala i na titulní stranu prestižního magazínu Vogue. Nyní je se svou starší kolegyní Kate Moss tváří aktuální kolekce značky Mango.

Není to ale ani tak dlouho, co Cara v rozhovoru pro britský magazín The Times prohlásila, že s modelingem končí. Práce, které se věnovala od 15 let, jí prý zničila psychiku a začala díky tomu nenávidět své tělo. Prižnala navíc, že v začátcích byla nucena do nevhodně laděných erotikých póz. Jako nováček se to ale bála odmítnout. “Stala se ze mě feministka a je mi z toho špatně. Je to nechutné. Mladé dívky začínají velmi mladé a jsou vystavené špatným věcem.”

Naplno se tak chce teď začít věnovat filmu. Nyní je šťastná na stříbrném plátně, přestože ví, že se s tlakem setká i herecké branži. “Teď se dokážu proti tomu bránit. Pokud narazím na nějakou nespravedlnost, postavím se proti tomu. Pokud někdo překročí čáru, dám to najevo jemu i ostatním.” Zájem o ni, jako o herečku stoupl po filmové adaptaci Papírová města od Johna Greena. Zde získala hlavní ženskou postavu Margo a zdatně jí sekunduje Nat Wolff, který se objevil i ve snímku Hvězdy nám nepřály opět od Greena. Modelku ale uvidíme i ve filmu Pan či Tulip fever. Ve filmu debutovala v roce 2012, kdy se objevila v menší roli ve filmové adaptaci románu Anna Karenina jako princezna Sorokina. Jak se to bude vyvíjet s jejím zářením na stříbrném plátně, uvidíme v následujících letech.

Papírová města
Papírová města

Pokud jste vášnivými čtenáři bulvárních serverů či vám na ně někdy klikne myš od počítače, nemohli jste si nevšimnout, že v souvislosti s Carou se neustále propírá její sexualita. Není dne, aby někdo neřešil, zda je modelka a herečka bisexuálka, či dává přednost jen ženám. Mladá star to ale bere s nadhledem, stejně tak jako svou vášeň ve večírcích, ze kterých se často jen tak tak dostane domů. I to má spojené s již zmíněnou starší módní ikonou.

Delevingne není jen talentovanou herečkou a modelkou, prosazuje se i za mikrofonem. V roce 2013 nazpívala cover písničky Sonnentanz od Willa Hearda a také hraje na bubny. V americké populární show komika Jimmyho Fallona dokonce předvedla, že ani beatbox jí není cizí, a za svůj výkon sklidila potlesk nejen u moderátora, diváků, ale i vystupujících muzikantů. Cara má talent nepochybně v krvi, je totiž vnučkou bývalého vydavatele časopisu Queen Magazine, Jocelyna Stevense. Uvidíme v čem se tahle holka, která je výjimečná i díky svému hustému obočí, ze kterého si udělala přednost, prosadí nejvíce. Rozjeté to má zatím skvěle.

Foto: thefashioncoffee.com