Chinaski v O2 aréně ukázali, že hravě zvládají festivaly i velké halové koncerty

0
530
Chinaski

Kapela Chinaski vydala letos očekávanou desku Není nám do pláče, ke které naplánovala několik velkých halových koncertů. Ten poslední a největší se odehrál v pražské O2 aréně den před státním svátkem a jasně ukázal, že kapele nedělá problém odehrát koncert pro padesát lidí i před vyprodanou největší halou v Čechách.

Chinaski koncertem v Praze uzavřeli své halové turné a vypadá to, že i jednu svou velkou etapu. V neděli, tři dny po koncertu v O2 aréně, zpěvák a klíčová postava skupiny Michal Malátný oznámil, že ze sestavy odchází čtyři členové a zůstává jen on a kapelník František Táborský. Ať už za touto, pro mnoho šokující změnou, stojí cokoliv, my se to jen tak nedozvíme a je samozřejmě otázka, kde je pravda.

Ale zpátky ke koncertu. Chinaski už dříve prohlásili, že po vystoupení z roku 2014, kdy v O2 aréně hráli, se do ní vracet nechtějí a že jim je příjemněji na festivalech a v menších klubech. Je fajn, že letos názor přehodnotili, naše největší hala jim nespadla do náruče jen tak. Stálo je to desítky koncertů, letní pauzu a především haly, které odjeli před ní.

Koncert otevřel slovenský zpěvák Peter Aristone, který je už tradičním hostem kapely a je škoda, že jeho popularita je větší v zahraničí než u nás. Není se ale čemu divit, jeho skvělá angličtina zní velmi rodile a zpěvák má tak úspěch za hranicemi zcela po právu.

Chinaski

Po něm už nastoupili Chinaski, kteří do našlapaného playlistu zařadili nejen novinky z desky Není nám do pláče, ale i hity, které už několik let. Z novinek se do playlistu dostaly Venku je na nule, Potkal jsem tě po letech, Není nám do pláče, Tamaryšek, Já nebo ty, Řítím se do pekla či Ádie. Na píseň Propan s butanem přišla kapele pomoci talentovaná Majda Králová, která tak s Malátným z této písně udělala duet a občas samotného zpěváka svým hlasem zastínila.

Nechyběly ale ani známé hity, kterými se kapela proslavila a bez kterých už by si fanoušek nedokázal koncert Chinaski představit. Punčocháče, Hlavolam, Víno, 1. signální, Slovenský klín, Drobná palarela a další, to byly písničky, které zazněly. Závěr patřil slibovanému bojovému tanci Haka, jenž Chinaski slíbili zatančit, pokud arénu vyprodají, což se jim povedlo, a šlo tak o unikátní zážitek.

Zda se takových podobných ještě dočkáme, si ale musíme počkat minimálně do začátku roku 2018, kdy Malátný oznámí novou podobu kapely.

Foto: archiv kapely

Text: Jana Šrámková