Colours of Ostrava 2017, den první. Problémem byly fronty, Imagine Dragons nasadili vysokou laťku

0
510
Imagine dragons

Na festival Colours of Ostrava se sjíždějí návštěvníci z celé Evropy a platí za ty nejlepší alespoň u nás. Organizátoři přiváží návštěvníkům zajímavá a aktuální jména a kombinují tak různé hudební žánry. Ale i tak dobrému festivalu se občas něco nepovede. 

Největším problémem Colours of Ostrava 2017 byla letos nepřipravenost organizátorů na vyprodaný festival. Colours of Ostrava hlásil několik dní před začátkem vyprodáno a kdo na festivaly jezdí pravidelně ví, že to nikdy neznačí nic dobrého. Neznačilo to nic dobrého ani tady. Člověk to poznal hned jakmile dorazil k areálu stanového městečka. My jsme ve frontě strávili skoro tři hodiny. Na sluníčku, bez vody a ve stavu, kdy jsme měly chuť se otočit a nechat celou Ostravu za zády. Aktivita pořadatelů tady byla bohužel nulová, přestože se na facebookových stránkách objevilo desítky komentářů naštvaných lidí. My jsme díky frontě nestihly Birdy, na kterou jsme se těšili a které byla podle slov ostatních skvělá. Oželit jsme museli i Pokáče, který má za sebou vydání novinky Vlasy.

Alt-j
Alt-j

Do areálu jsme se tak dostali až uprostřed setu Alt-J a organizátoři by opět mohli začít uvažovat nad kyvadlovou dopravou z kempu do areálu a zpátky, protože jedna tramvaj za dvacet minut to opravdu neutáhne. Kyvadlová doprava je dneska běžnou součástí každého festivalu, stejně tak jako neoblíbené toi-toi. Alt-J se právě těší nadšení i u odpůrců elektroniky, přestože zařadit je do nějakého hudebního stylu zkrátka nejde. Sázkou na jistotu jsou naštěstí i Tata Bojs, kteří se dočkali luxusního času, protože vystupovat mezi dvěma velkými headlinery prvního dnes se jen tak někomu nepoštěstí. Tata Bojs to s lidmi zkrátka umí a závěrečné Attention aux hommes či Pešáci jsou už jen takovou třešničkou na dortu.

Tata Bojs
Tata Bojs

Je nezvyk, když hlavní headliner vystupuje hned první den, ale američtí Imagine Dragons nasadili laťku hodně vysoko. Minimálně tu koncertní. Set odstartovali aktuálním hitem Thunder a zpěvák Dan Reynolds nezapomněl promluvit ani o tom, že musíme všichni stát při jednom, nebát se terorismu a věřit hudbě. Přestože to zní jako klišé, je důležité si to občas připomenout. Zvlášť na festivalu, kde je potencionální hrozba velká.

Imagine Dragons v Ostravě představili nejen písničky z aktuální desky Evolve, ale i osvědčené hity, u kterých se konalo samozřejmě největší nadšení. Je dobře, že novinky ze třetí desky jsou naživo mnohem energičtější než na desce, jinak by spousta z návštěvníků na festivalu možná usnula. Imagine Dragons jsou tak hlavně koncertní kapelou, která se nebojí skočit do publika či si na stage pozvat fanouška. Den, který neodstartoval nejlépe, tak naštěstí zachránila právě americká skupina.

Foto: Matyáš Theuer

Imagine Dragons
Imagine Dragons