Colours of Ostrava 2017, den třetí: Den ve znamení pestrosti od filharmonie po poctivý rock

0
495
Midnigt Oil

Návštěvníci Colours of Ostrava se třetí festivalový den probudili do deště. Vzhledem k tomu, že předpovědi hlásily déšť až do odpoledne, to vypadalo na zkažený den, naštěstí se to ale nepotvrdilo a Colours nabídla v pátek pestrý program od filharmonie po svěží rock.

Déšť sice trval celé dopoledne, ale výhoda festivalu ve městě je ta, že si člověk může najít útočiště nejen ve stanu. Nedaleké obchodní centrum tak nabídlo přístřeší desítkám lidí, kteří čekali na další program. Další výhoda Colours je i ta, že její program začíná až odpoledne, tudíž nikdo nemusel v pátek přešlapovat v areálu v dešti. Odpoledne se vyčasilo, a přestože déšť byl vytrvalý, areál festival naštěstí nebyl podmáčený a pár kaluží se dalo hravě přejít.

Fast Food Orchestra
Fast Food Orchestra

Páteční den byl na počasí mnohem příjemnější a náladu podpořili i Fast Food Orchestra, kteří prozářili odpoledne svým příjemný ska. Příjemné bylo i spojení Michala Hrůzy a Janáčkovy filharmonie Ostrava. Uskupení by možná slušel komornější prostor a trochu méně Hrůzova komentování jednotlivých písniček. Představovat poměrně známé hity zpěvák nemusel a mohlo se během toho času stihnout i více skladeb. Přesto koncert splnil očekávání těch, kteří si přišli poslechnout právě ty známé hity, protože těch nových, případně méně známých písniček, se posluchač moc nedočkal. Koncert roku možná odehrál St. Paul & The Broken Bones, kteří by si zasloužili lepší čas.

Michal Hrůza
Michal Hrůza

Headlinery pátečního večera byli Midnight Oil, kteří sice hrají více než patnáct let, ale energie mají jako mladí kluci. Koncert si užívali nejen samotní muzikanti, ale i fanoušci, kteří vytvořili skvělou atmosféru. Rock´n´rollový zvuk se nesl celým areálem, možná i celou Ostravou. Závěr patřil roztančeným Moderat, kterým to sice na začátku trochu trvalo, ale pak předvedli poctivý elektronický výkon.

Foto: Matyáš Theuer