Colours of Ostrava 2019: 5 důvodů, proč letos vyrazit

0
474
Foto: Petr Klapper

Jestli je v České republice nějaký festival, který stojí za to alespoň jednou za život navštívit, je to rozhodně Colours of Ostrava. Festival, který se už tradičně koná v areálu Dolních Vítkovic letos od 17 do 20 července, nabídne třeba kapely jako The Cure, Florence + The Machine, Years & Years nebo zpěvačku ZAZ či písničkáře Lewise Capaldiho.

The Cure

Existují kapely, které člověk prostě musí vidět. Mezi nimi jsou třeba Rolling Stones, U2 a nebo třeba The Cure. Právě ti letos dorazí na festival Colours of Ostrava. Podle ředitelky festivalu Zlaty Holušové je to to kapela, kterou chtěli pořadatelé dostat na festivalu už několik let. Poštěstilo se jim až letos. Ale má to grády. Kapela slaví letos 41. narozeniny, ale pořád umí nabít energií. Jestli se chcete o kvalitě The Cure přesvědčit ještě před koncertem, stačí na ně vyrazit do kina. Loni oslavili 40. let na scéně a k právě k tomuto výročí odehrála parta okolo Roberta Smithe unikátní koncert v londýnském Hyde Parku. Jeho záznam se objeví už 11. července v českých kinech.

 

ZAZ

Jestli si nějaká zpěvačka oblíbila ostravský areál, je to charismatická Francouzska ZAZ. Ta se na festivalu ukáže už po několikáte a festival si zamilovala. A nejen ona. Roztomilou a vždy velmi upřímnou zpěvačku milují i fanoušci. Zájem nebudí ZAZ jen přitažlivou hudbou, v mnoha komentářích se vyjadřuje k dění ve světě, nepřestává trvat na humanistických hodnotách a ochraně přírody. Založila také neziskovou organizaci Zazimut, s cílem rozvíjet vzdělání a podporovat akce vedoucí ke vzájemnému respektu mezi lidmi.

Lewis Capaldi

Ještě jeden hudební tip, který musíte na Colours of Ostrava nutně vidět. Je jím mladý, talentovaný Skot Lewis Capaldi. Ten uhranul Českou republiku během koncertu britských Bastille. O pár týdnů později oznámili pořadatelé nejen jeho vystoupení na festivalu, ale i podzimní samostatný koncert. Sympatický Lewis ohromil i televizní a rádiový éter a jeho skladba Someone You Loved se stala tou nejposlouchanější v českém rádiovém rybníčku.

Meltingpot

Diskuzní fórum Meltingpot se na Colours of Ostrava předvede už počtvrté. I letos se návštěvníci mohou těšit na spoustu zajímavých rozhovorů. Na osmi scénách se ukáže celkem 150 řečníků z  více než 20 zemí. Vystoupí řada významných osobností z různých oblastí lidského myšlení. Colours of Ostrava ukazuje, že festival nemusí být jen o hudbě, ale důležitý je i zajímavý doprovodný program. A Meltingpot je rozhodně program, který stojí za vyzkoušení.

Foto: Zdenko Hanout

Jídlo a pití

Festival není jen o hudbě a doprovodném programu, ale i o dobrém jídle a pití. Už dávno jsou pryč doby, kdy se návštěvníci spokojili s klobásou a pivem. Od gastronomie na festivalech chtějí víc a pořadatelé jim vycházejí vstříc. I letos tak v areálu Dolních Vítkovic naleznou světové kuchyně a celou řadu zajímavých gastronomických zážitků.

Foto: Petr Piechowicz