Colours of Ostrava 2019: Festival plný velkých jmen nabídne i diskuzní fórum

0
610

Fanoušci skvělé hudby se už brzy dočkají. 17. července startuje festival Colours of Ostrava. The Cure, Florenc + The Machine, Rag´n´Bone Man, ZAZ, Tom Walker, Lewis Capaldi a mnoho dalších vystoupí letos v areálu Dolních Vítkovic v Ostravě.

Největším splněným snem letošního ročníku je nejen pro pořadatele sobotní koncert legendárních The Cure. “Snažili jsme se o ně dlouhých deset let, je to vlastně kapela, kterou bylo v historii festivalu nejnáročnější do Ostravy dostat. Až nyní se to povedlo, bude to velký svátek,” říká ředitelka festivalu Zlata Holušová. Kapela, ve které působí nezaměnitelný frontman Robert Smith oslavila v dubnu narozeniny a byla uvedena do Rokenrolové síně slávy. Na festivalu slibuje show trvající více než dvě hodiny.

Podobně splněný sen představuje tuzemská premiéra jedné z nejzajímavějších současných indie popových formací Florence + The Machine v čele s vynikající a charismatickou zpěvačkou Florence Welch. Poprvé u nás také na Colours of Ostrava zahraje španělská zpěvačka Rosalía, která osobitým způsobem kombinuje flamenco a hip hop. Unikátní podívanou nabídne multimediální hudební projekt Small Island Bis Song, který sdružuje původní hudebníky z ostrovů v Pacifiku a Indickém oceánu.

Široká nabídka přichází i z tuzemské scény – od kapely Kryštof, Bena Cristovaa, přes Buty, Dana Bártu, Davida Stypku, Mirai až třeba po Pokáče, Prago Union nebo Muchu. Celkově program nabídne téměř 130 kapel z 37 zemí celého světa – od Brazílie, Ekvádoru, přes Estonsko, Dánsko, Irsko, Norsko, Island, Česko, Slovensko, Velkou Británii až po Japonskao, Austrálii či Kanadu. Od popu přes rock, jazz, elektroniku, funk, jazz až po exotickou world music.

Ani letos to ale nebude jen o hudbě. Již počtvrté proběhne v rámci festivalu v areálu Dolních Vítkovic mezinárodní diskuzní fórum Meltingpot, kde se na osmi scénách sejde 150 inspirativních řečníku z více než 20 zemí z celého světa. Vystoupí řada významných osobností z různých oblastní lidského myšlení: kontroverzní umělec Joe Davis, legandy mezi novináři CNN Ingrid Formanek a Jim Clancy, expertka na komunikaci a média Yan Mei, vůdce amazonského kmene Manari Ushigua a mnoho dalších. Novinkou pro letošní rok je hlavně The Big Bang Stage, scéna věnující se popularizaci částicové fyziky.