Colours of Ostrava 2017, den druhý: Hvězda LP si vzala hlavní slovo

0
950
LP se stala hvězdou čtvrtečního programu

Její pražský koncert byl vyprodaný během patnácti minut. Není se proč divit, že LP se stala jedním z největších taháků letošních Colours of Ostrava a tento titul jí patřil zcela zaslouženě. LP si vzala hlavní slovo a stala se jednoznačnou hvězdou druhého horkého festivalového dne.

Je paradox, že o ní ještě před pár lety nikdo neslyšel a dneska platí LP za tahák v line-upech festivalů. Na Colours of Ostrava jím rozhodně byla, i přestože neměla ten nejlepší čas. Svůj set odstartovala už okolo půl sedmé, kdy na areál Dolních Vítkovic pařilo sluníčko, které bylo vytrvalé stejně jako zpěvačka. LP, vlastním jménem Laura Pergolizzi, to evidentně nevadilo, protože přišla v dlouhých černých kalhotách a košili.

Přestože byla skvělá, o jejím koncertu se dlouho mluvilo přímo v areálu a dlouho se o něm ještě mluvit bude, více by zpěvačce slušelo klubové prostředí. Její komunikace s fanoušky není nijak zázračná a vlastně to ani není potřeba, ale klub je klub. Ví to LP a vědí to i fanoušci, přesto LP předvedla skvělý výkon. Jednak za to může ona sama, ale i skvělá kapela, která ji naplno podpořila. LP se více než slovům věnovala písničkám v setlistu, který mimo přídavek uzavíral očekávaný hit Lost On You. Bylo na místě, že hudebnice k němu neudělala žádné haló, ale že ho zazpívala a předvedla s úctou a pokorou.

Zpěvačka LP
Zpěvačka LP

Čtvrteční program v Ostravě patřil hlavně ženám. Odstartovala jej Aneta Langerová, která je takovou příjemou stálicí Colours of Ostrava a možná i takovou českou LP. Nepotřebuje tisíce slov, stačí jí jen její skvělé písně, hlas, vynikající kapela a přirozenost. Je s podivem, že holka, která na sebe upozornila díky talentové soutěži, se dokázala vypracovat v tak úspěšnou zpěvačku, která umí překvapit. Langerová je stejně jako LP pokorná, a i když má za sebou několikačlennou kapelu, poradila by si i sama s kytarou. V obou polohách by ale převálcovala mnoho zahraničních hvězd večera.

Aneta Langerová
Aneta Langerová

Je možná škoda, že se o vystoupení americké zpěvačky Norah Jones nebude mluvit v takovém úžasu a nadšení, jaké by si její první vystoupení v České republice zasloužilo. Ale Jones byla tak trochu krok vedle, což je velká škoda, protože umělkyně je to skvělá. Jen se její vystoupení na festival prostě nehodí. Zpěvačka je ideální do klubů, do prostředí, kde ji všichni poslouchají a dokáže svým hlasem a hudbou strhnout. Na Colours bylo její vystoupení trochu upozaděno obrovským množstvím lidí, které areál zaplnili. Je to škoda, protože i ti, kteří poslouchali, by si zasloužili lepší pohodlí než neúprosné vedro a prach, který byl všude. Večer zakončil nejen déšť, ale hlavně rockově taneční UNKLE, kteří naopak příjemně překvapili, protože jejich set byl na konec večera ideální.

Foto: Matyáš Theuer