Czech Fest odtajnil finalisty. Víme, které české kapely zahrají na Rock for People

0
539

Z více než stovky přihlášených interpretů vybral Mark Benett, zástupce United Talent Agency, čtveřici výherců, kteří si zahrají na letošním ročníku Rock for People. Absolutního vítěze první části projektu vyhlásí Mark Benett ve středu 5.7. 2017.

Thom Artway, Klára & The Pop, Lake Malawi nebo Euphonix – čtyři šťastlivci, které si z více jak stovky interpretů vybral bookingový agent z United Talent Agency Mark Benett.  „Z velkého množství talentovaných českých hudebníku, jsem vybral ty, u kterých cítím největší potenciál k mezinárodnímu a komerčnímu úspěchu,“ osvětluje Mark svůj výběr. Mark bude také přítomen na Rock for People, na němž budou mít šanci uvedení interpreti předvést svůj um, a to hned první festivalový den – 4.7. Následující den vybere vítěze, kterého čeká rozhovor s Markem debata nad další budoucností kapely.

Výherce projektu čeká natočení videoklipu v jednom z evropských studií YouTube Space, nahrávání v nejlepším českém studiu Sono ale i účast na zahraničních showcase festivalech jako je vídeňský Waves Vienna, pražský Nouvelle Prague nebo maďarský Budapest Showcase Hub. Chybět nebude ani vydání prvního singlu a spolupráce s největším celosvětovým nezavislým digitálním distributorem firmou The Orchard

A kdo že jsou ti šťastlivci?

Co se stane, když spojíte Prahu s Ústí nad Labem? Indie-popová kapela Euphonix, která vás srazí na kolena nezaměnitelným zpěvem Armina Periče, harmonickými kytarovými linkami a precizní rytmikou. Po poslechu jejich aktuálního songu Actors of the Show je člověku hned jasné, co na nich ten Mark vlastně vidí.

Kláru Vytiskovou snad netřeba představovat. Každý správný hudební fanda ji moc dobře zná z kapely Toxique, či uvádění hudebního pořadu Medúza. Se zmiňovanou kapelou zvládla vydat tři alba, získat Anděla v kategorii objev roku a rovnou i tři nominace, včetně zpěvačky roku. V roce 2013 začala vydávat sólově singly, které vždy zaznamenaly nemalý úspěch. Se svou další kapelou Klara & The Pop vsadila na houpavé rytmy a zkušenosti ze své bohaté kariéry. Jak jim to šlape, se můžete podívat sami.

Alternativně-popová kapela Lake Malawi vznikla v roce 2013 po rozpadu úspěšných Charlie Straight. Lake Malawi dnes tvoří čtyřčlenná sestava v čele s Albertem Černým. V letošním roce se kapela věnuje především nahrávání debutové desky Surrounded By Light, která vyjde na konci letošního roku. Do té doby natáčí kapela několik nových videoklipů. Naposledy vyšel na Kubě natočený klip k singlu Surrounded By Light.

Tomáš Maček alá Thom Artway je mladý pop folkový zpěvák, který se v roce 2015 se svým hitem I HAVE NO INSPIRATION stal výhercem kategorie Objev roku v anketě Žebřík. Na podzim následujícího roku vydal své debutové album HEDGEHOG, za které získal ocenění Ceny Anděl 2016, a to hned ve dvou kategoriích: Zpěvák roku a Objev roku. Dokázal tak, že není pouze autorem jednoho hitu, ale interpretem mezinárodní úrovně. O tom přesvědčil i Glena Hansarda který si ho vybral jako support pro své dva jarní koncerty.