Dnes začíná první ročník festivalu Metronome, přijede Iggy Pop nebo Foals

0
651
Iggy Pop vystoupí v sobotu.

Nový dvoudenní festival Metronome, jehož hlavní program proběhne 25. a 26. června a jenž přivítá například Iggyho Poppa, The Kooks nebo Foals, dnes otevírá své brány warm-up večírkem. Areál holešovického Výstaviště ožije velkým hudebním svátkem. Během posledního červnového víkendu se pak na čtyřech pódiích představí na třicet zvučných hudebních jmen z celého světa.

Vše se odstartuje pátečním večerem a hudebním warm-up večírkem. Své síly spojí starý známý festival United Islands of Prague a nový Metronome festival, za kterými stojí stejný organizační tým. Na Metronomu se představí Thom Artway, minus123minut a No Distance Paradise. Vstup na warm-up večírek je zdarma. „Tři koncerty v předvečer festivalu jsou takovou pozvánkou a ochutnávkou toho, jak to bude o víkendu v areálu METRONOME vypadat a co tam všechno návštěvníky čeká,” vysvětluje za organizátory David Gaydečka.

V sobotu se na hlavním pódiu ukáže headliner festivalu, legendární Iggy Pop, který vydal v letošním roce nové a skvělé album Post Pop Depression. Iggy svou show odstartuje v 21:30. Předskakovat mu budou indie rockeři The Kooks a elektro-popová zpěvačka Ella Eyre. Richard Müller se speciální “Best of” show nabídne průřez celé kariéry. Diváci by si neměli nechat ujít ani show Báry Polákové, pražskou kapelu The Prostitutes či britskou senzaci The White Family. Večer bude patřit elektroswingovým Mydy Rabycad, kteří si dnes odpoledne zahrají na britském festivalu Glastonbury.

Ani neděle ale nezůstane ochuzena o velké množství hudebních zážitků. Ve 14 hodin se představí skupina The Fellas a fanoušci se mohou těšit i na vystoupení elektrofolkových Crystal Figters, kteří právě připravují třetí studiovou desku. Netradičně se představí i tuzemské funkrockové uskupení J.A.R, které vystoupí s gospelovým sborem Maranatha. Hlavními hvězdami neděle budou britští Foals. Představí se také Ivan Král, který vystoupí s Jiřím Suchým, izraelská zpěvačka Ninet, brněnští Ghost of You či severské trio Get Your Gun. Druhý festivalový den nabídne vystoupení také kanadské formace Walk Off The Earth či alternativních Please The Trees.

Line-up festivalu je kompletní.
Line-up festivalu je kompletní. Místo November 2nd ale vystoupí minus123minut.

Metronome festival není ale jen o hudebních zážitcích. Nabídne také bohatý doprovodný program. Vesmír provází nejen logo a motto festivalu, ale také celý festivalový víkend. Na návštěvníky čeká fotokoutek s kosmickým pozadím, mobilní planetárium či Gyskop, což je trenažér gravitačního přetížení. Kromě toho se všichni přítomní dočkají i Šapitó s novým cirkusem, slepecký labyrint, sportovních aktivit či logických her. Nebude chybět ani dětský koutek či kreativní dílna pro šikovní ruce. Festivalové vstupenky jsou k dostání v předprodeji sítí TicketPro, GoOut a TicketPortal.

Foto: archiv festivalu Metronome