Druhý ročník Plzeňské noci startuje už dnes

0
633

Že se ideální páteční večer má nést v duchu hesla za málo peněz hodně muziky? V tom případě na druhém ročníku Plzeňské Noci, která odstartuje dnes v 17:00, nesmíte chybět! Na 15 scénách vystoupí přes 80 účinkujích – a za jedno vstupné! Kromě hudebních vystoupení se můžete těšit i na autorská čtení, divadelní improvizaci a pořádnou párty.

Patnáct plzeňských podniků bude dnes večer hostit umělce, zpěváky, kapely, básníky a dj´s. Namátkou můžeme zmínit Xaviera Baumaxu, Emmu Smetanu, Záviše a kapely jako Fast Food Orchestra, wHATˈS yOUR fAVOURITE Number nebo Muerta Mente. Vězte, že vyjmenovat vše, na co se můžete těšit, by bylo přibližně stejně zdlouhavé jako pět minut v čekárně u zubaře, proto na celý program mrkněte na http://www.plzenskanoc.cz/program.php.

Vstupné je na všechny scény 150 korun českých – zaplatíte jednou, dostanete náramek a celou noc můžete dle libosti přebíhat například mezi Papírnou, Andělem, Jamem nebo Zachˈs pubem. Kupříkladu Záviš budiž důkazem, že napilno nebudou mít jen návštěvníci festivalu, ale i účinkující – Kníže pornofolku se bude od 19:40 věnovat četbě textů v kavárně Moving Station a od 21:00 Pod lampou zazpívá.

Teď už jen zbývá si vybrat, kam vyrazit jako první a co si nenechat utéct. Systematičtějším jedincům doporučujeme předem vytvořit akční plán; pro chaotičtější z nás, jež nevládnou řádu či mají obtíže s rozhodovacími procesy, máme několik zaručených tipů – oprášit můžete klasické rozsuzovací nástroje jako kámen nůžky papír, ententýky, hod korunou nebo čing-čongy.

Ať tak či onak, v pauzách mezi „těmi vašimi“ rozhodně dejte šanci i dosud nepoznaným – určitě objevíte i spoustu žhavých novinek!