Festival Landscape zahájí držitelé nejprestižnější architektonické ceny

0
587

 

Pátý ročník festivalu o krajině a prostoru odstartuje v Plzni již tento pátek a potrvá až do 30. září.

Již tento pátek 19. května odstartuje na náměstí Republiky v Plzni happeningem Moving Forest ateliéru NL Architects, čerstvých držitelů nejprestižnější evropské ceny za architekturu Mies van der Rohe Award. V rámci happeningu se také můžete těšit na koncert kapely Moodshake a taneční performaci plzeňské kapely Afresh Dance Community. Svou troškou do mlýna přispějí také osobití a legendární Priessnitz. Těmhle nestárnoucím pardům budou na paty šlapat sice mladší, zato neméně svérázní Munroe.

Program Landscape festivalu obohatí kulturní život v západočeské metropoli během celého letošního léta. Těšit se tak můžete na bohatý program, který nabídne na 80 nejrůznějších akcí – od výstav či site specific instalací přes přednášky, diskuze a promítání až po workshopy či menší samostatné festivaly. Ty budou věnované vždy specifickým tématům.

Mezi ta nejzásadnější patří například zeleň v centru města, nedávno vzniklé pěší zóny, přechody z městské do volné krajiny nebo vertikální zahrady a zelené střechy. Technický náměstek primátora města Plzně Pavel Šindelář dodává: „Po vydařených aktivitách v rámci projektu Plzeň – Evropské hlavní město kultury 2015 je tohle další velká příležitost na některá témata navázat a otevřít nové otázky, které dění ve veřejném prostoru našeho města posunou zase o něco dále.”