Festival Přehrady nabídne Chinaski, Mig 21 i program pro děti

0
229
Chinaski jsou patronem festivalu

Už v pátek odstartuje druhý ročník festivalu Přehrady. Ten se letos koná na třech různých místech a vše odstartují Slapy už tento víkend. Těšit se můžete na Marka Ztraceného, Like-it, Mig 21 či Chinaski.

Velkou devízou festivalu je jeho umístění u vody. Loni návštěvníci i kapely velmi ocenili možnost ochladit se v blízké přehradě. Jak na Slapech (12.-13.7), tak na Vranově (2.-3.8) a na Sečské přehradě (9.-10.8) je v blízkosti nádherná možnost koupání. Letos navíc pořadatelé rozšříili nabídku vodních radovánek. Nebudou chybět paddleboardy, lodičky či šlapadla. Dále bude možnost vyzkoušet si surf simulátor, zajít do chill, relax či sport zóny, které budou zařízené v surfařském stylu a nebo zažít vyhlídkový let vrtulníkem nad přehradou.

Patronem festivalu je kapela Chinaski. Ta si pro návštěvníky připravila speciální program. Nejen, že vystoupí na hlavní i dětské stagi, ale zahraje i s úspěšnou slovenskou kapelou IMT Smile společnou písničku Osud. Kromě nich vystoupí i Marek Ztracený, Voxel, Pokáč, Mig 21 či Ben Cristovao.

Na přehradách nebude letos chybět ani program pro děti. Dorazí prasátko Pigy se svou Pigyádou a moderování stage se opět chopí Pavel Cejnar a Michal Fridrich. Kromě toho se děti mohou těšit na protažení s Hankou Kynychovou, dále na vystoupení dívčí skupiny Lollipooz, kouzlení Magic Maxe Vandu a Standu. Dětská zóna nabídne kromě aktivně-zábavního programu, workshopů, planetária s nočním promítáním, také aktivní zapojení do kurzů break dance,školy kouzel či Cirkusito – malé cirkusové kejklování. “První ročník nám ukázal, co dělat lépe. Oproti minulému roku jsme zvýšili kapacity parkování a stanových městeček. Drobný posun ke komfortu navštěvníků jsou také speciální kelímky, které lze dát za opasek,” říká jeden z pořadatelů Jaroslav Šafařík.