Festival Sziget roztančí Macklemore & Ryan Lewis, Biffy Clyro, Birdy nebo The Chainsmokers

0
349
Birdy
Festival Sziget v maďarské Budapešti oznamuje další jména do svého už tak nabitého programu. K dříve ohlášeným hvězdám jako P!NK, Kasabian, Jamie Cullum nebo PJ Harvey přibyl Macklemore & Ryan Lewis, Biffy Clyro, Birdy a The Chainsmokers. Program byl rozšířen i o kompletní World music scénu, kde dominuje Klezmatic či Goran Bregovič.

Hlavní scénu festivalu Sziget ozdobí dvojice, která v tuto chvíli patří mezi nejznámější, co americká hudební produkce nabízí. Macklemore & Ryan Lewis se do povědomí zapsali hitem Can´t Hold Us, ktetý bodoval i v České republice. Na festival se po třech letech vrací i skotská rocková parta Biffy Clyro, jež se koncertu dočkala i u nás. Vystoupila na festivalu Rock for People či v loňském roce na samostatném koncertu v Praze. Skotská trojice se v Praze ukáže i letos. Jako předskokany si je vybrali legendární Guns N´ Roses, kteří v hlavním městě vystoupí 4. července. Novinkou bude vystoupení dvacetileté britské zpěvačky Birdy, která patří mezi největší objevy své generace. Její talent ale neobjevili jen pořadatelé maďarského festivalu, ale i ti čeští. Pořadatelé Colours of Ostrava si ji také pozvali, a Birdy tak byla jedním z prvních potvrzených headlinerů tohoto festivalu. Nově organizátoři Szigetu oznámili i stále populárnější duo amerických DJs The Chainsmokers. To publikum roztančí 13. srpna.

K výročí festivalu, který letos slaví už 25 let, si pořadatelé připravili i jedinečnou World music stage. Průřez tím nejlepším, co se na této scéně na Szigetu odehrálo za celou historii festivalu. Nultý den odstartuje maďarská hudební vlna, která bude v dalších dnech následována průřezem světové hudby jak ze současnosti, tak z minulosti. Návštěvníci se mohou těšit nejen na Gorana Bregoviče či Klezmatic, ale i na další hvězdy world music. Festival začíná 9. srpna a našlapaný program si návštěvníci budou moci na budapešťských ostrovech užívat až do 16. srpna. Zlevněné vstupenky je možné pořídit do 31. května.

Foto: archiv festivalu