Finále Plzeň představuje tváře 30. ročníku. Jsou jimi Pavel Liška a Jana Plodková

0
856
Pavel liška

Filmový festival Finále Plzeň letos slaví narozeniny. Jubilejní 30. ročník se uskuteční 20. – 26. dubna a bude ve znamení oslav. Ty se staly hlavním námětem celého vizuálu, jehož tváří jsou pro letošní rok herci Pavel Liška a Jana Plodková.

Jubilejní ročník festivalu Finále Plzeň odstartuje 20. dubna a hlavními tvářemi vizuálů jsou herec Pavel Liška a herečka Jana Plodková. Na plakátech jsou herci zachyceni ve chvíli, kdy na ně letí šlehačkový dort. Autorem vizuálu i znělky pro 30. ročník je kreativní uskupení Družina, v jejímž čele stojí Jan Látal. Motto letošního ročníku má na svědomí také tato kreativní skupina a trefně shrnuje celý ročník jako “Ročník, který vás zasáhne.”

jana plodková
Jana Plodková

Po loňské úspěšné kampani chtělo studio kampaň založenou na sebevědomí a veselý tón a oslavit tak třicetileté výročí festivalu. „Pořadatelé, Eva a Petr Veruňkovi, nechtěli, aby Finále Plzeň uvízlo ve vzpomínkách na minulost, a tak jsme se rozhodli oslavit 30. narozeniny po svém. Natočili a nafotili jsme narozeninový večírek, který se promění v dortovou bitvu. Při natáčení bylo použito asi čtyřicet dortů a ani jeden se nesnědl,“ říká autor vizuálu a znělky, režisér Jan Látal.

Tvářemi kampaně a celého festivalu jsou Pavel Liška a Jana Plodková, kterým na obličeji přistane šlehačkový dort. Kampaní chtěla kreativní skupina vzdát hold starým filmovým groteskám, ale učinili tak v novém a moderním pojetí. Skupina Družina, která s Finále Plzeň spolupracuje potřetí, se bude podílet i na znělce, které bude zveřejněna v půlce března.

Foto: archiv festivalu