Frontman Porcupine Tree Steven Wilson vystoupí v Praze

0
1013

Pro fanoušky skupiny Porcupine Tree máme dobrou zprávu. Její frontman Steven Wilson vystoupí 5. dubna v Divadle Hybernia. Vstupenky na koncert jdou do prodeje v pondělí 1. prosince.

Kytarista, zpěvák a zakladatel skupiny Porcupine Tree Steven Wilson zahraje v Praze úplně sám poprvé. Do Prahy přiveze své rok staré album The Raven That Refused To Sing (And Other Stories), ale i chystanou desku.  Wilson totiž nelenil a hned rok po vydání poslední desky se opět zavřel do studia. „Poslední deska byla hodně koncepční. Chtěl jsem natočit takové vintage, old school, album, které by znělo jako progresivní rock z roku 1972. Jsem rád, že se to povedlo a že jsme ho natočili. Teď se ale posouvám zase dál. Nové album na jednu stranu víc vychází z jazzu, ale využíváme na něm také hodně elektroniky a přímočarých, tedy aspoň na mě hodně přímočarých, popových melodií“ prozrazuje o chystané desce, která by pod názvem Hand Cannot Erase měla vyjít v únoru příštího roku, Steven Wilson.StevenWilson 4 photo Lasse Hoile

Na „své“ by si ale měli přijít i fanoušci progresivního rocku, který by měl být na nové Wilsonově desce zastoupen minimálně ve třech skladbách. „Nové album bude víceméně kombinací celého mého repartoáru, veškerou hudbou, kterou jsem dosud dělal.“ doplňuje hudebník, který se jen pár dní po vydání desky rozjede na rozsáhlé „Hand Cannot Erase Tour“. V jeho rámci budou moci strávit „An Evening With Steven Wilson“ také návštěvníci pražského koncertu, pro který si Wilson přiveze vlastní technické vybavení – zvukovou i světelnou aparaturu.

Foto: www.stevenwilsonhq.com

Lasse Hoile