Hrůza na Zbiroh nepřivedl jen Naději či Annu K ale i divadlo

0
416

Michal Hrůza se svou Kapelou Hrůzy připravil tour po zámcích k oslavě 20 let na hudební scéně. To spojili s křtem jejich posledního alba Sám se sebou. Zatím poslední koncert se odehrál na Zbirohu. Zazpívat a popřát kapele k jejich dalším 20 letům přijela kapela Naděje, Jan Budař a Anna K.

Michal Hrůza s kapelou své výročí pojali vskutku velkolepě a připravili pro své fanoušky zábavu v podobě celodenní akce pro malé i velké. Že hudební akce, které jsou propojeny s hrady a zámky fungují více než dobře, už několik let ukazuje festival České hrady. Hrůza tak se svým turné po zámcích nemohl šlápnout vedle. Celým dnem navíc provázel Marek Taclík a s ním je to zkrátka trefa do černého.

Nejméně šťastnou hodinu si vylosovala Naděje, která měla spíše malé a díky brzké odpolední hodině i výrazně mladé publikum. Akční maminky spolu se spontánními dětmi však ostudu rozhodně nedělaly, a tak si tihle nadějní kluci mohli v deníčku přeci jen odškrtnout další úspěch.

Naděje si poradila i s mladším publikem.
Naděje si poradila i s mladším publikem.

Po Naději nastoupil Jan Budař, který není jen zdárným hercem, ale také hudebníkem.  Bylo patrné, že za klávesy sedí herec, neb jeho vystoupení předcházelo poměrně dlouhé mluvené slovo. Těm, kteří nedávali pozor, unikla nejedna vtipná slovní hříčka. Specifický smysl pro humor nechyběl ani Budařovým textům.

Pořádně rozhicovat publikum se nakonec podařilo až Anně K, která měla také ze všech účinkujících nejpříhodnější hodinu na to se předvést. Zazněly staré hitovky stejně jako písničky z nového alba. Fanoušci se nenechali zahanbit a vesele se pohupovali po celou dobu.

Největší ohlasy však samozřejmě sklidil až Michal Hrůza s kapelou. Michal je očividně humorný chlapík, a tak bylo o zábavu dobře postaráno. Ti, kteří měli strach, že se celý koncert bude točit jen kolem poslední desky, si mohli velmi brzy oddychnout. Nechyběly totiž songy jako Černý brejle, 1+1 nebo Bílá velryba. Z nových písniček zaznělo například Ráno, Pro Emu či Polárka.

Hrůzu s kapelou čekají ještě dva zámky: 3.6. Valtice a 17.6. Telč. Hudební program se na jednotlivých zámcích mírně liší, nicméně pokud stále váháte, rozhodně byste si tuhle akci neměli nechat ujít. Děti vezměte klidně s sebou. Zabaví je totiž Škola písničkou či divadlo Sešli se tři a stalo se – Tomáše Měcháčka.