Hudební novinky na podzim

0
1067
Lake Malawi vystoupí už zítra.

Začal podzim a s ním se otvírají kluby pro nadcházející koncerty. Na tour vyráží nejen skupiny Wohnout a Vypsaná fixa, ale také KOFE-IN a Lety Mimo, Sebastian, Voxel či Light and Love nebo XINDL X. Nepřijdeme ani o aktuální videoklipy či písničky. Přečtěte si náš přehled, ať jste v obraze.

Ellie Goulding se vrací do Prahy

Popová hvězda Ellie Goulding se vrací do Prahy. Už před dvěma lety ve vyprodaném SaSaZu nikdo nepochyboval, že se rodí opravdová hvězda. Teď je jednou z nejvyhledávanějších zpěvaček, má před sebou dlouho očekávané vydání alba a především evropské turné v rámci kterého se podívá 30. ledna 2016 do pražské O2 arény. Cena lístků se pohybuje od 990 do 1390 korun.

KOFE-IN a Lety Mimo vyrážejí na společné tour

Říká se o nich, že jejich hudba má mnoho společného, oni však mezi sebou vidí rozdíly. Co je ale spojuje je nadšení pro hudbu, rock´n´roll a zábavu. KOFE-IN a Lety Mimo vyražejí začátkem listopadu na společné tour a navštíví nejen Prahu a Brno, ale také Opavu či Most. Fanoušci se mohou těšit na překvapení, ale hlavně na jedinečný zážitek od obou kapel a večírky až do rána.

Miro Žbirka se nechá v novém videoklipu pořádně vykoupat

V pátek 18. září proběhla dvojnásobná premiéra. Nejenže vyšlo nové studiové dvojalbum MIRO, ale zároveň slovenský zpěvák představil i videoklip k písni LIVE. Album vzniklo v legendárním Studiu 2 v londýnské Abbey Road a anglickou část otextoval beatnik Pete Brown, o slovenské se postaral Miro Žbirka a Kamil Petaraj. Klip ke skladbě LIVE vznikl ve francouzském Cannes, pod taktovkou Davida Žbirky, který úplně poprvé režíroval svého slavného otce.

Kateřina Marie Tichá chystá vydání svého debutového EP

Jsou to už tři roky, co vydala písničkářka Kateřina Marie Tichá první písničku s názvem Vzpomínej. Od té doby spolupracovala s raperem Lipem či skupinou Jelen, se kterou aktivně koncertuje a připravuje se na velké podzimní Backstage tour. S novými zkušenostmi se nyní vrací pěvecky i autorsky jistější a vyzrálejší, což je znát i na novém singlu Otazníky. Ten je předzvěstí debutového EP a navazuje na tradici českých písničkářek. Zpěvačka dává prostor svému jemnému hlasu, překvapit nás ale může i zvučným a úderným refrénem. Během koncertů s Jeleny zazpívá i duety s frontmanem Jindou Polákem. Kateřinu Marii Tichou se vyplatí sledovat.

Madonna přidává další koncert

Již více než měsíc objíždí popová královna Madonna Ameriku v rámci svého turné Rebel Heart. Začátkem listopadu startuje evropská část turné v Kolíně nad Rýnem, během kterého navštíví mimo jiné i Barcelonu, Paříž, Londýn, ale také Prahu. „Madonna je i nadále jednou z nejúspěšnějších koncertních umělkyň v historii – její vystoupení jsou legendární a my jsme nadšeni, že se vrací na turné, ” říká Arthur Fogel, prezident Global Touring a předseda správní rady Global Music, který koncert pořádá. Předprodej vstupenek byl již dávno zahájen a koncerty se konají 7. a 8. listopadu.

Lukáš Chromek startuje vlastní projekt

Lukáš Chromek je známý nejen jako muzikant, ale i jako kytarista, skladatel, producent a zpěvák. Teď ale vstupuje i na sólovou dráhu. Chci tě je první skladba z plánovaného alba a hned po vydání vstoupila na úspěšnou cestu rádiovými étery. Za pouhé dva týdny se usadila mezi patnácti nejhranějšími českými písněmi. „Poprvé v životě pracuji na svojí vlastní sólové desce. V průběhu času jsem nastřádal několik písniček, ke kterým mám opravdový vztah. Taky už po pár letech produkování cizích nahrávek uzrál čas jít s vlastní kůží na trh. Hodně mi záleží na textech, dávají skladbám duši,” říká k jejímu vzniku Chromek. Skladba má i filmovou podobu, režie se ujal talentovaný Adam Vopička a hlavní roli si střihla modelka a golfistka Kateřina Klausová.

Lake Malawi v pátek v La Loce

Už tento pátek vystoupí skupina Lake Malawi v pražském klubu La Loca na exkluxivní party iREPORT NIGHT, kde představí svůj zbrusu nový videoklip. V rámci celovečerní párty představí magazín iReport svou novou tvář a se spoustou zajímavých hostů svůj nový design pokřtí. Lake Malawi, kapela kolem charismatického Alberta Černého, si na letošní podzim nachystala jediné „klasické“ pražské vystoupení. „V La Loce jsme odehráli jeden z prvních koncertů a rádi na něj vzpomínáme. Přišlo hodně kamarádů, ale i fanoušků, které už známe jménem,“ vzpomíná zpěvák skupiny, která na konec roku plánuje akustické turné se zastávkami na netradičních a vesměs komorních místech. Na iREPORT NIGHT představí Lake Malawi rovněž svůj nový klip k písni Young Blood z jejich nedávného EP s názvem We Are Making Love Again. „Chtěl bych přesvědčit Yemiho a dalšího účastníky klipu, aby dorazili, a mohl by to být jakýsi křest videa,“ říká Albert.

Rituály vsází na černou

Kapela Rituály není na české scéně žádným nováčkem, přesto má před sebou teprve vydání své debutové desky. A nebojí se do toho jít pěkně zostra a pouští se do nebezpečné hry. Zkrátka všechno nebo nic. Skupina k natočení a vydání plánovaného alba potřebuje dostatek finančních prostředků, které vybírá skrze portál Hithit. Vybraná částka bude na desku použita, nejprve ale projde zkouškou ohněm. Rituály jí vsadí na černou v ruletě.  Více informací se dozvíte ve videu.

Foto: archiv interpretů