Hudební víkend v Praze patřil ženám. V sobotu křtila klip Emma Smetana, v neděli řádila v Lucerně Music Baru Lenny

0
832
Lenny. Foto: Petr Klapper

Není jich mnoho, ale dávají o sobě čím dál tím víc vědět. Řeč je o talentovaných mladých kráskách, zpěvačkách Emmě Smetaně a Lenny, které o víkendu ovládly pražské kluby. V sobotu pokřtila svůj nový videoklip Velvet Dress Emma Smetana v Café v Lese, v neděli ve vyprodaném Lucerna music baru zase řádila Lenny, která zakončila své Hearts tour.

Mnozí znají Emmu Smetanu hlavně díky televizi, kde několik let hlásila zprávy. Na to jí ale byla poměrně škoda. Éterická Emma, kterou mnozí přirovnávají ke zpěvačce Laně Del Rey, vydala na začátku roku 2016 debutovou desku What I´ve Done, ze které již vypustila jako první singl Waiting. Poslední říjnový tak  víkend patřil křtu jejího druhého klipu Velvet Dress, který se uskutečnil ve vršovickém klubu Café v Lese. Pro Emmu to byl poslední koncert v bezdětném stavu a bylo na ní vidět, že si chce koncert užít. Emma, kteráve svém repertoáru kombinuje hned několik jazyků, se před naplněným klubem ukázala krátce po osmé hodině a bylo jasné, že se bude jednat o příjemný večer.

Emma rozhodně není žádná křehotinka, na pódiu ukázala, že jí jdou i rockovější písně. Skvěle ji dopňovala její rozjetá kapela a vše fungovalo tak, jak mělo. Dokonce i zvuk, který obvykle působí v menších klubech problémy. Nejvíce to talentované zpěvačce slušelo a hrálo ve chvíli, kdy se ona sama posadila za klavír a hrála nádhernou francouzskou píseň Pourquo či zpívala duet No Fire se svým partnerem Jordanem Hajem.  Vrchol večera byla jednoznačně píseň Waiting, při níž to Emma i přes svůj požehnaný vztah pořádně rozjela. Koncertem Emma dokázala, že na hudební scénu zkrátka patří. Doufejme, že se na koncertní pódia brzy vrátí. 

Emma Smetana. Foto: Milan Mosna
Emma Smetana. Foto: Milan Mosna

Vyprodaná Lucerna pod vlivem Lenny

O den později, v neděli 30. října, zakončovala své první sólové turné Hearts zpěvačka Lenny. Ta vydala debutovou desku stejného názvu na začátku září a mnozi ji označují za nejlepší debut letošního roku. Turné Hearts, na nějž si zpěvačka pozvala písničkáře Jakuba Ondru, bylo prakticky ve všech městech vyprodané a není se čemu divit. Jinak tomu nebylo ani na její poslední zastávce v pražském Lucerna Music Baru.  O start večera se postaral Jakub Ondra, který se do povědomí zapsal hitem On The Menu. Společně se Štěpánem Krtičkou, který se postaral o nástroj cajon, zahráli nejen svoje akustické písně, ale také covery od Coldplay či MGMT. Kuba, který se hodí spíše do komornějších prostor, se ve vyprodané Lucerně trochu ztrácel.

Lenny svou show začala dynamickým singlem Lover, který do éteru vypustila jako poslední a bylo to na něm trochu znát. Od publika by si zasloužil větší nadšení a ohlas. Škoda byla, že si Lenny na začátku trochu neporozumněla se zvukaři a její zpěv přehlušoval částečný playback, který kapelu doprovází. Lenny svůj playlist namixovala především z písní z aktuální desky, ale nezapomněla ani na hity jako All My Love či Fighter, které posluchači znají už z jejích prvních dvou EP. Zpěvačka dobře kombinovala energické kousky s těmi klidnějšími, v nichž pódium patřilo jen jí a klavíru. Působila jako balzám na duši a singly, jako Ghosts, My Love, Relase Me či Hearts zklidnili nejen publikum, ale i rozjetého kytaristu a producenta Ondru Fiedlera. K písni Standing At The Corner of Your Heart si přizvala i Jakuba Ondru. Ten na pódiu působil trochu nenápadně, protože ho, stejně jako ve videoklipu, zastínil Darth Vader. Zpěvačka s tak charakteristickým hlasem si nedělní publikum v Lucerně získala a je dobře, že v Čechách existuje takový talent, jako ona. Pokračování turné se chystá na jaře, a tak se máme na co těšit.

Foto: Petr Klapper, Milan Mosna