Já, Olga Hepnarová

0
1015

Do kin se řítí historické drama ze života Olgy Hepnarové. Snaží se hledat příčiny jejího agresivního chování a hrůzného aktu, kterého se dopustila. Byla poslední popravenou ženou Československa, a to v roce 1973. Znáte důvod?

Olga Hepnarová trpěla psychickými problémy spojovanými s její nevyhraněnou sexualitou, kdy sebe sama označovala za sexuálního mrzáka. Žila v přesvědčení, že se jí všichni lidé snaží ublížit a zesměšnit. Proto plánovala pomstu vůči společnosti, na kterou nikdo nezapomene. Nejprve chtěla odpálit výbušninu v místnosti plné lidí, ale nevěděla, kde sehnat trhaviny. Poté se rozhodla střílet do davu na Václavském náměstí, ale zmocnily se jí obavy, že ji někdo okamžitě zneškodní.

Nakonec 10. července ve 13:30 hodin najela nákladním autem do skupiny cca 30 lidí na zastávce Strossmayerovo náměstí. Osm lidí usmrtila a několik těžce zranila. Dle výpovědi čin dokonce o několik minut odložila, protože na zastávku přijela tramvaj, do které nastoupilo příliš lidí, což snížilo počet potenciálních obětí.

Svůj čin nepopírala, ale hlásila se k němu, a to dokonce s hrdostí. Litovala jen toho, že obětí nebylo více a že mezi nimi chyběli její rodiče. Ze všeho vinila bezcitnou společnost; psychické problémy včetně začínající schizofrenie popírala.

Olgy příběh uvidíte v kinech od 24. března.