Jarní klipové novinky: Jelen se spojil s Debbi, Miro Žbirka se synem a Thom Artway s baletkami

0
427
Kryšof

Jarní klipové novinky klipů jsou v plném proudu a my pro vás máme další várku super videoklipů. Tentokrát se podíváme na zbrusu nové počiny Mira Žbirky, Kryštof, Jelen a Debbi a Thoma Artwaye. Každý si najde to své.

Miro Žbirka – Dievča

Singl Dievča (na lásku nie je čas) je předzvěst nového studiového alba Mira Žbirky, které natáčí opět v legendárním studiu Abbey Road. „Je to jeden ze skvělých textů, které mi doma zůstaly po Jožovi Urbanovi a čekaly na hudební podobu. Přišel jeho čas a já věřím, že stejně jako oslovil mne, povede se mu to i u posluchačů,“ říká autor hudby a interpret Žbirka. Dvojalbum ve slovenštině i angličtině vychází na přelomu září a října a slovenský muzikant k němu přidá tři klubové koncerty v Praze, Brně a Hradci Králové.

Tvůrce klipu je syn muzikanta Žbirky, David, jenž již několik videoklipů pro svého otce natočil. Do klubu v londýnském East Endu ve čtvrti Shoreditch si pozval spolužáky z katedry Art & Fashion Middlesex University a připravil speciální fashion show, kterou uvidíte i v klipu. „Opět jsme se dostali do situace, že syn dirigoval otce. David byl ke mně slušný a zvládli jsme to hladce. Navíc, nevím, jak se mu to podařilo, ale sehnal si do klipu snad nejhezčí holku v Londýně,“ komentuje natáčení starší z generace Žbirků.

Kryštof – Naviděnou

Jedna z nejpopulárnějších tuzemských kapel Kryštof vydává nový singl Naviděnou, který pochází z kompilačního alba 25. Klip je poskládaný ze záběrů z koncertu na vyprodaném Strahovském stadionu. Deska mapuje tvorbu kapely od songu Lolita a zakončuje ho i novinka Naviděnou. „Naviděnou je píseň o čtyřicátnictví, rodičovství, nadšení z každé životní etapy a s úsměvem kombinuje naše vzpomínky na dětství s budoucností. Videoklip nám vždy bude připomínat, že i v tak brzkém věku se člověku může splnit jeho celoživotní sen,“ komentuje singl Krajčo. Singl byl stejně jako tři další novinky natočen v New Yorku a opět pod vedením zkušeného producenta Yarona Fusche, který produkoval i alba Srdcebeat a Inzerát.

Jelen a Debbi – Mars a Venuše

Kapele Jelen se daří sólové písně i duety. Po úspěšném hitu Co bylo dál? s Janou Kirschner přichází kapela s dalším duetem s názvem Mars a Venuše. Tentokrát spojila síly se zpěvačkou Debbi. Během času na společných zkouškách, které absolvovali pro vyprodaný koncert v Foru Karlín v prosinci, vznikl tento singl, který je inspirovaný vztahem muže a ženy. „Ještě před turné jsme při jamování ve společnosti Debbi často hráli a zpívali. Při tom vznikl právě tato píseň, kterou jsme zařadili do našeho vánočního setlistu a u diváků měla úspěch. Na základě toho jsme ji nahráli ve studiu,“ přibližuje Jindra Polák ze skupiny Jelen. Pro Debbi je to zase možnost zazpívat si česky a s Jeleny. Režie se ujal František Effenberger Zouzal, který se postaral i klip Jelenů k písní Magdaléna. „Nikdy by mě nenapadlo, že na YouTube bude mít Magdaléna deset milionů přehrání. Dnes už vím, že duet s Debbi může mít klidně stejný potenciál,” říká Zouzal.

Thom Artwy – All I Know

Nový klip mladého zpěváka předznamenává připravovanou desku. Video je z produkce Black Pear Studio a o režii se postaral Jakub Jirásek. Kromě Thoma si v novince zahráli i zpěvákovi fanoušci a půvabné gymnastky z TJ Tesla Brno v čele s několikanásobnou mistryní ČR Annou Šebkovou. Některé scény se dokonce natáčely i v Londýně. „Po delší době vychází další singl z chystané desky a já jsem rád, že jsem měl možnost točit se skvělým týmem s režisérem Jakubem Jiráskem. Klip jsme nedávno odpremiérovali na koncertě v Praze, kde jsme si to s kapelou moc užili,“ říká Artway.