Kapela UDG a Jakub Děkan vyrazili na turné, společně chystají několik překvapení

0
938
UDG

Skupina UDG je známá tím, že její koncerty stojí opravdu za to. Nevynechá koncertní sezónu ani letos na jaře a jako speciálního hosta si pozvala Jakuba Děkana. Koncertní šňůra čítá dohromady jedenáct koncertů, kapela je nyní v přesně v polovině. 22. března dorazí i do pražského Lucerna Music baru.

Ústečtí UDG už načerpali síly po náročném závěru roku 2017, ve kterém souběžně koncertovali se skupinou O5&Radeček a Pokáčem. Zároveň se připravovala na akustické turné, na němž natočila živé akustické CD a DVD. „V lednu jsme si dali úplný voraz. Teď musíme dokončit práci na akustickém živáku a připravit jej k vydání. Připravili jsme se i na jarní šňůru, odstartovali ji a řešíme i letní koncertní smršť,“ říká zpěvák Petr Vrzák. Na jarním turné zazní průřez celou dosavadní tvorbou UDG.

Od Hvězdáře z první desky Ztraceni v inspiracích až po singl Atomy z poslední desky Emotikon, na kterém hostuje právě Jakub Děkan. „Vydali jsme pět řadových alb, takže při tvorbě playlistu máme z čeho vybírat. Snažíme se jej obměňovat, tak aby to bavilo nás i publikum. Bez hitů jako Hvězdář nebo Kurtizána se to ale neobejde,“ přiznává s úsměvem Adam Kupera.

Kapela nastínila, že hit Atomy zahraje i s Kubou Děkanem a vymýšlí i speciální překvapení. Děkan se do širokého povědomí dostal díky hitům Andělé a Ráno, které nazpíval společně s ATMO music. Daří sen mu ale i na sólové dráze – na povedenou skladbu Děda navázal úspěchem písně Co bejvávalo, už není, kde mu zahostoval i Pokáč.

Termíny koncertů: 

22. 03. 2018 Praha Lucerna Music Bar

23. 03. 2018 Jihlava Soul

24. 03. 2018 Křesetice (Kutná Hora) Sokolovna

06.04. 2018 Klatovy U Košile

07.04. 2018 Litvínov Attic Music Club

04.05. 2018 Prachatice Národní dům