Klipové novinky 2019: Mirai mají ØTCHI, Like-it zažívají Adrenalin a Marek Ztracený je připoután v posteli

0
891

S příchodem nového roku kapely a zpěváci rozhodně nezahálí. Novou éru zahajuji Mirai, kteří představují poetickou novinku natočenou v Londýně. Like-it budou peckou Adrenalin navázat na úspěch singlu Nádech a kapela Trojky natočila nový klip na ostrově Susak. Rybičky 48 si zavzpomínají na vyprodané koncerty a Marek Ztracený se nechal Nikol Štíbrovou připoutat k posteli.

Mirai – ØTCHI

Kapela Mirai neusí na vavřínech. Přestože má na kontě pět rádiových hitů, Platinové album i ocenění v anketě Český slavík, rozhodně svůj úspěch nepodceňují. Pokusí se na něj navázat s novinkou ØTCHI, která je předzvěst nové desky, která vyjde na podzim. “Píseň ØTCHI i klip k ní jsou trochu osobní zpovědí. Video naznačuje, že není dobré vstupovat vícekrát do jedné řeky. Člověk to ale přesto dělá, protože racionalita není na denním pořádku, minimálně u nás. Jako hlavní hrdina klipu to na konci pochopím. V reálném světě teprve uvidíme,“ říká zpěvák Mirai Navrátil o novince. Za ní stojí Ondřej Fiedler, který s kapelou spolupracuje i na nové desce. Videoklip se natáčel v Londýně pod taktovkou Ondřeje Kudyny. Mirai ani nevadilo, že celý týden propršel. “Konceptu a náladě písničky to sluší,” říká zpěvák. Na pozdim vyrazí Mirai na svoje zatím největší turné. Po úspěchu v klubech se přesunou do větších prostor. Vrcholem bude koncert v pražském Fóru Karlín.


Trojky – Nekonečno

Filmový videoklip k písni Nekonečno představuje kapela Trojky. Přestože by si mnozí mohli myslet, že Trojky jsou tři, jedná se o zpěvačku Veroniku Kratochvílovou a producenta Aleše Zenkla, kterého si mnozí pamatují jako kytaristu kapely od Michala Hrůzy nebo Mekyho Žbirky. Videoklip vznikl na pustém ostrově Susak a režie se zhostil Aleš Suk. „Někdo věří v nekončenou lásku, jiný v nekonečný život. Někoho naplňuje nekonečné štěstí, jiného nekonečná víra,“ říká zpěvačka a autorka textu Veronika Kratochvílová, známá z electro-popové skupiny LUS3 nebo projektu Beatbustlers DJ Mikea Trafika. Kulisy divokého ostrova, který má jen šest čtverečních kilometrů spolu s výraznou symbolikou i sakrálními motivy rozehrávají příběh, který lze zasadit do světa snů, ale i do všední každodennosti. Klip se natáčel na podzim a kromě hlavních aktérů v něm účinkují i všechny děti, které na ostrově žijí. „Nejlepší na tom je to, že všechno, co jsme natočili, je naprosto přirozené a nijak se nevymyká každodennímu životu na Susaku. Na sobě máme místní kroje a náš dětský komparz se na natáčení nijak nepřipravoval. Prostě jsme těm hvězdám pustili písničku a nechali je (si) ‚hrát“, doplňuje Veronika

Like-it – Adrenalin

Enerigická pop-rocková parta z Vysočiny Like-it překvapili v loňském roce singlem Nádech. Ten bodoval nejen v televizi, ale i v rádiích, který se dokonce stal nejhranější písní v rádiích. Nyní přichází s novinkou Adrenalin, kde se poprvé představí i pátý člen kapely, klávesista Jiřího Kiesewettera. Klip k Adrenalinu se nevztahuje přímo na text písničky, ale naším cílem bylo přivodit pocit, který má každý v sobě v situacích, které naplňují nás všechny. Zkrátka každý pro něco nebo někoho žijeme,“ říká zpěvák Like-it Dominik Kříž o videoklipu, jehož se opět zhostil Ondřej Soukup. Ten točí videoklipy například pro Rybičky 48, Pekaře nebo Thoma Artwaye.

 

Rybičky 48 – Na první dojem

Rybičky 48 měli zapotřebí shrnout loňský nabitý koncertní rok. Atmosféru zachytily v klipu Na první dojem. Kapela v roce 2018 absolvovala turné s názvem BEST (FUCK) OFF TOUR 2018, kde mimo jiné vyprodaly i Velký sál Lucerny. Zlatým hřebem se však stala, po střechu zaplněná, brněnská Hala Vodova, která byla zatím největším samostatným koncertem skupiny. Nadšení a energie pěti tisíc fanoušků i kapely samotné je zachyceno a sestřiháno v novinkovém live klipu. „Máme nový klip, který můžete brát jako náš novoroční projev. Klip byl natočen na vyprodaných koncertech v Paláci Lucerna v Praze a v Hale Vodova v Brně. Tím pádem se v roli herců objevuje pár tisíc vás, fanoušků,” komentuje klip Kyba Ryba, zpěvák kapely. Skupina Rybičky 48 po dlouhých šesti letech na sklonku minulého roku vydala dvojalbum BEST FUCK OFF/Pořád nás to baví.  První část nazvaná BEST FUCK OFF obsáhla singly natočené od června roku 2015 do této doby a na druhém albu Pořád nás to baví představila kapela autorské písně jednotlivých muzikantů bez jakýchkoli žánrových hranic. V turné kluci pokračují i letos, na POŘÁD NÁS TO BAVÍ TOUR 2019, kde poprvé zazní i písně z tohoto alba.

Poletíme?  –  Pojď se mnou lásko má 

Živelá parta Poletíme? má za sebou nový klip. Zkraje roku přichází s písní Pojď se mnou lásko má z loňského alba Chce to hit! Klip zaujme nejen tím, že je kompletně natočen na dron, ale i faktem, že se jeho režie zhostila populární zpěvačka a herečka Barbora Poláková společně s Jiřím Zemanem. Poprvé jsme si klip nedělali sami, ale svěřili jsme ho do rukou někomu, komu důvěřujeme. Spolupracovalo se velice dobře, ale bylo to takové malé velké dobrodružství.  Především to, že vzniknul pouze během dvou zimních natáčecích dnů, tedy něco méně než dvakrát 8 hodin natáčení. To je dost úlet, když se na to dívám zpětně, ohlíží se Rudlof Brančovský za vznikem videoklipu. Ten podobně jako píseň samotná reflektuje realitu každodenního života, stejně jako fakt, že ať už jste dělník nebo milionář, máte vlhký byt nebo zámek, lásku a vzájemnou sounáležitost potřebujeme všichni stejně. Klip se natáčel v Brně a okolí a všichni obyvatelé druhého největšího města České republiky lokace jistě poznají. Brno a hlavně kapelu poznala díky klipu i samotná Poláková, která patří mezi úspěšné české zpěvačky. “Zavolala mi naše společná kamarádka a ředitelka Supraphonu Iva Milerová, že je napadlo, jestli bych se nepokusila vytvořit jim klip. A já zase poprosila kamaráda Jirku Zemana, aby mi s tím pomohl, a vymysleli jsme pár možností na scénář. Kluci si vybrali, co jim přišlo nejlepší a pak jsme odjeli na tři dny do Brna,” vysvětluje Poláková. 

 

 Marek Ztracený – To se mi líbí

Rok 2018 se Marku Ztracenému velmi povedl. Vydal album Vlastní svět, které ocenili nejen fanoušci, ale i kritika. Z něj představili pilotní singl Minulost, který natočil v několika evropských městech během 56 hodin. Na podzim vyprodal dvakrát za sebou pražskou Roxy a brněnské Sono. Během podzimu představil i novinku To se mi líbí, kam si pozval herečku Nikol Štíbrovou, která neváhala Marka svéknout a připoutat k posteli. „Námět ke klipu mě zaujal okamžitě. Trochu mě děsily nápady režiséra a kameramana Matěje Říhy, že mám být připoutaný k posteli nebo někde hrát na kytaru de facto nahý, ale zdál se mi skvělý ten kontrast textu s obrazem. Bylo velký štěstí, že na natáčení kývla moje kamarádka Nikol Štíbrová. My se totiž známe dlouho a natáčení tím pádem byla velká zábava. Větší zábava to byla myslím chvílemi pro Nikču, protože jsem před ní musel tančit a zpívat polonahý a obalený v potravinové folii. Ona přitom pila víno a královsky se bavila. Já si zase užil, když mi musela zpívat Ztrácíš na gauči a trochu ze sebe dělat cvoka,” komentuje Marek novinku. Kromě klipu vydal i DVD 10 let od Ztrácíš – Forum Karlín, kde je zachycen velkolepý koncert z roku 2017.