Klipové novinky: Barbora Poláková je sama, Paulie Garand má srdce z ledu a Michal Hrůza je Narušitel

0
499

S počátkem druhého měsíce přichází na scénu písničky, které doprovází české filmy. Jedním z nich je film Na střeše od Jiřího Mádla a Michal Hrůza se chopil titulní písně ve filmu Narušitel. O slovo se hlásí i na několik cen nominovaná Barbora Poláková.

Iby Pop – Na střeše 

K novém filmu režiséra Jiřího Mádla vstoupí do kin již tento týden a v roli stárnoucího muže se objeví Alois Švehlík. Hudbu složil René Rypar a je i autorem textu, společně s režisérem Mádlem. Song nazpíval Iby Pop, který má na svém kontě například hudbu
k autorskému představení M. Issové a A. Polívkové Krasavice inkontinentální nebo spolupráci s Natálií Kocábovou či Vladivojnou La Chia.

Barbora Poláková – Sami dva 

Barbora Poláková klipy dělat umí. Za ten na písničku 2-8-5 je nominovaná na cenu Anděl, celkově má nominace tři. Nominace hřejí možná o to víc, že při natáčení zbrusu nového klipu ke skladbě Sami dva Barbora pořádně promrzla. Klipová novinka, kterou Poláková režírovala opět s Jiřím Zemanem, vznikla během dvou dnů na asi nejemotivnější píseň z loňské albové novinky. Sami dva je píseň o naději, o samotě, o svobodě, o smutku i o síle, a bylo docela těžké vyvážit správnou míru patosu, která k takové písni se smyčcovým orchestrem patří. Snažit se shazovat tu pravou míru by vedlo špatným směrem, ale podporovat ji by zase mohlo zároveň vyznít přes míru,” zamýšlí se respektovaná zpěvačka a herečka a přiznává, že se klip vlastně točil na dvakrát. Pro celý natáčecí tým bylo horské prostředí velkou výzvou. Byla to trochu chůze po tenkém ledě nebo spíš vlastně hlubokém sněhu, protože při takovém docela důležitém obrazu očištění jsem si lehla do sněhu jen v tílku a kalhotkách… A nebyl to zrovna krátký záběr,” dodala úspěšná zpěvačka. 

 

Paulie Garand a Kenny Rough – Srdce z ledu

Už šestý track z desky DANK vydal Paulie Garand a Kenny Rough. Do novinky Srdce z ledu si přizvali zpěváka Marcella ze skupiny No Distance Paradise. Mrazivý klip, který je plný poetických záběrů na noční zasněžený Liberec, natočil Paulieho dvorní kameraman Zdeněk Sopůšek ze studia Forward Creatives. Konečnou podobu novému klipu dal ve střižně sám Paulie Garand. Novinka bude ke slyšení i na Dank Tour 2019, kterou muzikanti odstartovali v lednu.

 

FROM – Najednou

Teplická kapela FROM natočila v roce 2015 videoklip V síti, který se nyní dočkal svého třetího závěrečného dílu. Klip s názvem najednou uzavře příběh středoškolačky Kristýny,  která si procházela kyberšikanou s fatálním důsledkem. V závěru klipu Kristýnu srazilo auto. Vzhledem k velkému množství reakcí a dotazů, jak to s postavou Kristýny dopadlo, přišla kapela FROM s nápadem, že na tento úspěšný videoklip dějově navážou v dalších skladbách. O rok později FROM přišli se singlem Láska. V tomto videu se hlavní hrdinka vrací do dětství, kde její příběh dostává další rozměr. Třetím dílem, singlem „Najednou“, se klipová trilogie uzavře. Novinka je pozitivní, energická a citové vyjádření lásky. Děj klipu diváky zavede do nemocnice, kde se Kristýna zotavuje po již zmíněné nehodě.  Vše, co hlavní hrdinka prožila má samozřejmě značné následky. „Všichni jsme se během svého života dostali do situace, kdy jsme měli pocit, že něco nezvládneme, že to vzdáme. Ale když se dnes otočíme zpátky tak už víme, že bylo dobře, že jsme to dokázali. Že už další den může být ten, který vám změní život. Že v další moment, hodinu, minutu, může přijít něco, co vaše největší obavy a bolesti změní na štěstí. Je to vzkaz pro všechny, kteří nás mají rádi. Nesmíte to vzdát! A my vám to slibujeme taky. Nikdy to nevzdáme! A o to, abyste nás slyšeli, se budeme snažit ze všech svých sil,“ říká frontman kapely FROM Filip.

 

 

Michal Hrůza  Nad světem

Skutečný osud českého letce, který se v touze po svobodě rozhodl pro riskantní útěk ze socialistického Československa na západ, ožívá v novém videoklipu Michala Hrůzy. Ostřílený zpěvák, jehož písně zdobí již slušnou řádku českých filmů, se tentokrát postaral o hudbu k dramatu z leteckého prostředí Narušitel. pocity muže, který se na pomyslných křídlech svého letounu vydává za vysněnou svobodou, zpracoval v písní Nad světem Michal Hrůza. Ten ke spolupráci říká: „Fascinovalo mě, že základní lidskou potřebu po svobodě cítí i teprve 18letý scénárista, kameraman a režisér David Balda, který vnímá tuto hodnotu stejně jako já i špičkoví herci, které pro tento film získal. V klipu se snažím ztvárnit postavu pilota RAF, kterého ve filmu hraje legendární S. Zindulka. Zároveň ohromující je skutečnost, že i piloti v normalizačním Československu vnímali svobodu nad světem, proto jsem píseň právě tak pojmenoval.“