Klipové novinky: Berenika Kohoutová je Holka roku, Marpo má generaci velkejch snů

0
208
Marpo a troublegang

S dalším týdnem přichází další várka klipových novinek. S novinkou přichází Berenika Kohoutová, která se proslavila nejen jako herečka, ale nyní se snaží prosadit po pěvecké stránce. O slovo se přihlásí i CANN, který opět točil v zahraničí a na novou desku láká i Marpo a Troublegang.


Berenika Kohoutová – Holka roku

Po fenomenálním úspěchu hitu Dělám stojky, který už na YouTube nasbíral více než 4 a půl milionu přehrání, přichází Berenika Kohoutová s dalším sólovým singlem. Holka roku předznamenává stejnojmenné album, které vyjde pod taktovkou Jiřího Buriana v listopadu. Už 18. října zazní ukázky z něj na koncertě v pražské Akropoli, kde zpěvačka představí svou novou kapelu. Zatímco v jarním singlu Dělám stojky se Berenika inspirovala současnou rapovou scénou a překvapila výrazným tanečním klubovým podkladem, v novince Holka roku hraje prim nosná melodická linka. Podle režisérky klipu, kterým je zpěvaččina sestra, dokumentaristka Rozálie Kohoutová, jde o jasný hit. „S námětem na klip jsem přišla já a přivedla k němu ségru. Vždycky jsme spolu chtěly něco dělat a klip se tak nějak nabízel. Od začátku jsme se shodly, co v něm chceme. Přály jsme si, aby to byl trochu bizár. A myslím, že se nám to povedlo splnit dokonale!“ směje se Berenika. Sesterská spolupráce dala vzniknout nápaditému videu, ve kterém vidíme ženy nejrozmanitějších rolí – od těch všedních (uklízečka, kuchařka) až po ty pro něžné pohlaví netradiční, jako jsou kulturistka či hasička. Výsledek vyzdvihuje autentičnost každé ženy, která svůj život nenechá ohraničit žádnými konzervativními škatulkami. Její sestra Rozálie oceňuje, jak přirozeně natáčení probíhalo. Ukázala se prý během něj výhoda toho, že Berenika je nejen zpěvačka, ale i výborná herečka. „Vzhledem k tomu, že v klipu vystupuje hodně holek, jsme se občas dostali do časového presu. Berenika vše zahrála skvěle maximálně na tři pokusy. To mi hodně šetřilo čas i nervy,“ pochvaluje si. Své sólové album Holka roku Berenika Kohoutová právě dokončuje.  Ještě předtím však zpěvačka některé písně představí naživo. Se svou zbrusu novou kapelou vystoupí 18. října v pražském Paláci Akropolis.

CANN – Máš v sobě

Zpěvák CANN se představil před dvěma lety svými R&B videi na YouTube točenými na mobil, jež si získala okamžitý úspěch a nabrala stotisícová zhlédnutí. Ještě větší ohlas zaznamenal následný debutový klip PRO JEDNU NA FB, v současné době má přes 3 miliony zhlédnutí. Nyní přichází s novým singlem Máš v sobě, ke kterému natočil videoklip v New Yorku a po svém prvním vyprodaném koncertě v rodném Hradci Králové ohlašuje první koncert v Praze. „Za poslední dva roky se toho stalo hodně. Začal jsem psát jen tak songy, abych ze sebe dostal pocity. Dával jsem je na YouTube a už od začátku měly silnou energii. Psalo mi hodně lidí a rostla fanouškovská základna. To byla největší motivace, proč pokračovat a začít točit klipy. New York jsme tentokrát vybrali kvůli textu. Jako malej prcek jsem miloval superhrdiny. Na chalupě v Křivících jsem lezl na betonovou zídku a piloval techniku, jak vzlítnout. Když o tom teď píšu, fakt mě to nutí se usmívat. To období miluju. Cokoli mi tenkrát přišlo možné. A o tom je tenhle song,” říká zpěvák CANN, který zároveň moderuje v Óčko TV a v rádiu Černá hora. Videa svým fanouškům servíruje pravidelně, s živými koncerty však vyčkával. Pražský samostatný klubový koncert se uskuteční 9. listopadu 2019, ještě před tím se ovšem objeví 19. září 2019 v Riegrových sadech na akci KFC Pořádná porce zábavy.

Marpo & TroubleGang – Generace velkejch snů

Po velkém úspěchu loňské desky Dead Man Walking, se kterou vyprodali pražskou O2 arenu, dokončují Marpo & TroubleGang své druhé společné album. Bude se jmenovat symbolicky DVA a vyjde koncem listopadu 2019. Po květnové songu Nejlepší se druhou ochutnávkou stal energický singl Generace velkejch snů, který předznamenává, jaký osobitý mix žánrů na posluchače čeká. „Jsme generace velkejch snů, kdy jsme si museli ty věci sami vydřít, jsme generace hladovejch psů, kdy v první řadě prachy nebyly pro nás to hlavní,“ zdůrazňuje Marpo hned v úvodu novinkového songu, kudy vedla cesta k vyprodaným sálům. Interpret, kterého na sociálních sítích sledují statisíce fanoušků, má opět hlavní autorský podíl na hudbě i textech z chystané nahrávky. Singl naznačuje, v jakém duchu se právě dokončované album ponese – po kladném přijetí předchozího Dead Man Walking, na kterém Marpo & Troublegang překvapili křížením několika žánrů, se znovu rozhodli experimentovat. Tentokrát budou vedle rapu hrát prim vlivy rockové hudby, včetně metalu, a tvrdá elektronika. „Myslím, že tohle je zatím ten nejlepší počin, co jsme kdy vytvořili. Ze začátku jsme se v kapele hodně dohadovali, jak by deska měla znít. Ale s Marcusem Tranem jsme měli docela jasnou vizi. Spojit rap, elektroniku a tvrdou muziku. A myslím, že se nám to ku*va povedlo,“ říká svérázný umělec. Videoklip k songu Generace velkejch snů, který strhne svou výbušností, vznikal během festivalové šňůry. Také na letních open airech rozvášnili Marpo & TroubleGang svůj pověstný fanouškovský kotel nezřízeným přívalem energie. Snímek, který režíroval Tony Košař, ovšem dává nahlédnout i do zákulisí koncertů a zachycuje také společné cesty v dodávce.

Vypsaná fixa – Babička 

Písní Babička představuje Vypsaná fiXa již druhý videoklip z připravovaného alba Kvalita, které vyjde 3. října na jejich domovském labelu SanPiego Records. V ten den zároveň proběhne veřejný křest na pražském Střeleckém ostrově. Klip Babička si kapela natočila de facto svépomocí a ukazuje, že kromě hudebního, je jim vrozený i herecký a komediální talent. Navíc je inspirován skutečnými osobami. „Části textu vznikly díky hláškám a taky činům našich úžasných babiček. Jsou to skvělé, moudré a charismatické ženy, které moc dobře vědí, jak funguje svět. Stačilo je jen poslouchat a sledovat a píseň byla na světě,“ říká frontman Márdi. Za kameru se postavil baskytarista skupiny Daniel Oravec alias Mejn, který již v minulosti pro kapelu například nafotil propagační fotografie. „Mejn měl od začátku jasnou představu, jak to celé uchopit, jak to natočit a také co od nás může očekávat za herecké výkony, ale výsledek, myslím, stojí za to,“ dodává ještě Márdi. První singl z alba Krabička, který vyšel na konci července, zabodoval v rádiových hitparádách, dokonce ho do své hitparády nasadila velice oblíbená polská stanice rádio Trójka.