Klipové novinky: Jelen spí v obilí, Anna K se spojila s Michalem Hrůzou a MIG 21 zvolávají hurá

0
480

Filmový duet, pocta krajině i pozvánka na turné. V hudbě se pořád něco děje. Tentokrát se Jelen spojil s Míšou Tučnou, Anna K s Michalem Hrůzou, talentovaná Never Sol zve na turné a Vesna se zapojila Vojtěcha Dyka.

Jelen, Míša Tučná – Spím v obilí

Osobitou předělávkou písně Spím v obilí Michala Tučného zve skupina Jelen na podzimní turné, kterým vzdá poctu právě legendě české country. Exkluzivním hostem všech vystoupení bude zpěvákova dcera Míša Tučná, která si s Jelenem zazpívala i v představovaném singlu. Videoklip se natáčel v Hošticích u Volyně, kde Tučný v závěru života bydlel. Na skladbu Spím v obilí upozornila sedmičlennou skupinu právě Míša Tučná.

Poslední týdny v kapele písněmi Michala Tučného všichni žijeme. Přibližně dvacet jsme jich natočili akusticky jako demosnímky. Chtěli jsme přijít na to, které nám interpretačně nejvíc sednou. A Spím v obilí jsme přehlédli. Pak nám ale Míša řekla, že patří k jejím nejoblíbenějším. Zkusili jsme ji zahrát společně a hned napoprvé bylo jasné, že je to jelení píseň – především energií. Všechno do sebe zapadlo hned na první dobrou,“ pochvaluje si zpěvák Jindra Polák. Videoklip vznikl v místě, kam Tučný jezdil s rodinou na chalupu a v závěru života, zde žil. Právě zde se konal festival Stodola Michala Tučného, na kterém Jelen na začátku kariéry vystoupil. Turné, které kapela chystá začne 16. listopadu v Herálci a bude mít devět zastávek. Poslední štace čeká Jelena a Tučnou těsně před Vánoci 15. prosince v pražském Foru Karlín.

Michal Hrůza, Anna K. – Ten, kdo tě miloval

Před deseti lety si slíbili, že spolu natočí duet. Povedlo se to až teď a dohromady je dal film Ten, kdo tě miloval, ke kterému Michal Hrůza a Anna K. nazpívali stejnojmennou píseň. Střecha pražské Lucerny se tak na jeden večer proměnila v místo splněných slibů.  „Duet je to proto, že i film je ve své podstatě duet. Příběh dvou lidí a píseň, která vypovídá o tom, co se odehrává v podařeném scénáři. A když už v názvu je “Ten, kdo tě miloval,” tak ten minulý čas nás nutí se zamyslet, co se stalo, proč už nemiluje nebo miluje? Je tam otazník? Není tam otazník? Čili pro mě, už na prvním místě, název filmu vyvolává pocit, že to prostě chci vidět,“ doplňuje Michal Hrůza.

Never Sol – Zoe 

Pět let po vydání debutu Under Quiet přichystala talentovaná zpěvačka Never Sol alias Sára Vondrášková novou desku. Ta vyšla 19. října a jako první z ní uvádí píseň a klip Zoe. „Zoe je skladba, která mi připomíná moře, svobodu a volnost. Klip vytvořili Anežka Horová a Tomáš Roček a skládá se ze dvou typů záběrů. První pochází z mého milovaného Strahova, který jsem si vybrala, protože jsem tam točila celé album a přišlo mi přirozené tam nahrát i klip. Záběry chobotnic, které se v klipu objevují, jsem natočila na iPhone v Akvariu,“ poutá na klip zpěvačka. Už 31. října budete moc okusit druhé album talentované zpěvačky a to v pražském Paláci Akropolis.

MIG 21 – HURÁ! 

Už 5. října odstartovalo turné kapely MIG 21 HURÁ!. K nejnovějšímu turné vydala i stejnojmennou píseň a klip. „Hurá je pro nás vyjádřením jakéhosi nečekaného, překvapivého štěstí,“ říkají členové kapely MIG 21 k volbě letošní vlajkové lodi celého turné. V září rovněž vznikne videoklip k písničce HURÁ!, která má již podobu rozhlasového singlu. Režie se ujal respektovaný režisér David Ondříček. „Byl jsem moc rád, že mě MIG 21 oslovil. Jejich hudba je hravá a inspirativní. Nedávno jsem viděl jejich live a neskutečně jim to šlape,“ říká Ondříček. „S Jirkou Macháčkem se známe od filmu Samotáři a spolupráce s ním je pro mne radost. Písnička HURÁ! v sobě mísí humor a emoce, a to je to, co miluji. Když jsem si ji pouštěl, tak jsem ji bral jako poctu někomu, koho jsme měli rádi a kdo tady s námi už není. Z toho jsem vycházel u scénáře. Realizace byla dobrodružná, velice punková a po domácku. Dost nás to bavilo. Prostě HURÁ! natáčení. Za kamerou stál Richard Řeřicha, s kterým jsem natočil tři filmy a množství klipů a reklam,“ dodává David Ondříček.

Vesna – Láska z Kateřinic

Česká dívčí kapela Vesna vydává debutové album Pátá bohyně. Desku uvádí písní a videoklipem Láska z Kateřinic, na které spolupracovala s Vojtou Dykem. Ten společně s Vesnou vystoupí i na křtu 21. listopadu v Obecním domě. „Píseň Láska z Kateřinic je natočena podle skutečné události osudu mého prapradědečka Josefa Dřevojánka. Ten měl být v roce 1918 zastřelen ruskou armádou v 1. světové válce. Aby svůj život zachránil, nechal se pohřbít do společného hrobu. Po tři dny sbíral síly, vyhrabal se z něj a započal roční cestu za svou láskou napříč Ruskem až do své země. A to se mu podařilo,“ poodkrývá silný rodinný příběh písně Patricie Fuxová. Natáčení probíhalo na Kouřimsku a o režii se postaralo dívčí duo Czech Vibes. Na albu naleznete dvanáct písní s tématikou přírody, slovanských motivů a ženství. Písně vycházející z folkloru, propojené s elektronikou a klasickou hudbou, nabízí paletu prožitků reflektující naše kořeny.