Klipové novinky: Klidný Adam Mišík, koncertní Poetika a Slza a sólo Lásky

0
417

Hudební hvězdy nás rozhodně nešetří a každý týden nám servírují nové videoklipy. Adam Mišík se ukázal jako výrazný autor, Petr Lüftner zase ukázal, jak ostatní berou celebrity a skupiny Poetika a Slza ukazují, jak vypadala jejich nedávná turné. Opět je na co se dívat. 

Adam Mišík – V tobě

Adam Mišík patří rozhodně k nejvýraznějším zástupcům mladé generace. V nové skladbě, která měla premiéru během večera soutěže Superstar se představil i jako výrazný autor. Minimalistická a intimní píseň vznikla ve spolupráci s Ondřejem Fiedlerem a Marcelem Procházkou. “Již delší dobu jsem si pohrával s myšlenkou vzít kytaru a vrátit se ke svým hudebním začátkům. Píseň V Tobě je pro mne zatím nejosobnější skladbou a absolutním kontrastem mé předchozí tvorby,” přiznává zpěvák. Píseň má na kontě nyní i videoklip, ve kterém si Mišík poprvé nezahraje. Veškeré role přenechal hercům a režie se ujal Ryu Okamura.

Petr Lüftner – Celebrity

Když se řekne písničkář, mnoho lidí se vybaví člověka s kytarou, ale hlavní poznávacím znamení Petra Lüftnera je tahací harmonika. “Spousta lidí má tento nástroj zafixován jako něco, co patří do hospody, ale tak to není. Já se snažím dokazovat, že tahací harmonika je neprávem opomínaný nástroj,” říká muzikant, který natáčí v současné době desku pod producentem Ondřej Škochem, který působil v kapele Chinaski. “Díky Ondrovi jsme připravili na desku docela jiný zvuk akordeonu, než jsou lidé zvyklí slyšet. Myslím, že se nám jeho zvuk povedlo naplnit k maximální spokojenosti,” dodává. Z chystané desky je i první singl s názvem Celebrity, jehož autorem je sám Petr. Skladba poukazuje především na současnou neřest mladších lidí, kteří často žijí svým imaginárním obrazem, pod maskou a zapomínají na to, čím skutečně jsou.

 

Poetika – Zrcadla 

Před dvěma lety neznámá trojice muzikantů překvapila rádiový éter hitem Zkouším žít. Následovaly hity Každou vteřinou, Trinity, Za oponou a deska Trinity. Vrcholem dvouletého snažení však zůstává letošní jarní turné se skupinou Mirai. Videoklip Zrcadla se vizuálně i obsahem vrací k zážitkům společných koncertů právě s Mirai. “Opravdové turné se vším, co k tomu patří, jsme zažili poprvé. Je to sled nezapomenutelných zážitků; přátelství, muzika, pocit sounáležitosti. Emoce, které ve vás na dlouhou dobu zůstanou. Zároveň to pro nás byla z profesního hlediska muzikantská maturita,” říká zpěvák Ondřej Břejška. “Režisérovi Ondřeji Kudynovi se velice přesně podařilo vystihnout ve třech minutách atmosféru tří neděl na cestách,” dodává Eda Rovenský.

 

Slza – Chmýří pampelišek

Petr Lexa a Lukáš Bundil absolvovali letos na jaře první halové turné. Během osmi zastávek si koncerty nenechalo ujít více než 19 tisíc lidí. Během Holomráz tour 2018 vznikl videoklip Chmýří pampelišek. “V písni vzpomínáme na období dětství a dospívání. Zpívá se v ní o tom,. že se člověk v dospělosti nesmí bát naplňovat své sny a ideály, které měl jako malý, i přestože se tenkrát zdálo být všechno jednodušší,” přibližuje námět Bundil. Autorem klipu je Leoš Brabec a klip je poskládaný ze záběrů z jarního turné, které vedlo například i přes Forum Karlín, kde kapela převzala platinové ocenění za desku.

 

Láska – Hezká písnička

Kytarista a zpěvák Láska, bývalý člen skupiny Ovoce (ex-zakázanÝ), přichází s prvním vlastním singlem. Novinka nese název „Hezká písnička“ a utahuje si z různých lidských vztahů a společenských poměrů. „Po odchodu z kapely jsem měl pocit takové prázdnoty…tak jsem si řekl, že si pro radost udělám pár vlastních písniček; a tohle je první z nich. „Hezká písnička“ si utahuje z lidí, co se chtějí za každou cenu zalíbit; z kapel, které píšou hity na objednávku a také z jedinců, kteří se mylně domnívají, že ponižováním sebe sama stoupnou na ceně u někoho jiného,” vysvětluje Láska. Na vzniku písně se podílel Thom Fröde z kapely Imodium, klávesové nástroje obstaral František Bořík z Mnadrage a hlavní roli v klipu si střihla herečka Klára Oltová.