Klipové novinky: Limbo Planet mají Punkstar, O5 a Radeček Sex ve sprše a Zea hledá lásku

0
342

Ani únor nebyl co se hudby týče nudný. Rozehrály se české i zahraniční koncerty a muzikanti představují nové klipy. O5 a Radeček mají sex ve sprše, Chinaski Tamaryšek a o slovo se hlásí i mladá Zea či drsná parta Limbo Planet.

O5 a Radeček – Sex ve sprše

Po sedmi letech vydává kapela O5 a Radeček novou desku Dobrý zprávy, předchází jí ale druhý singl Sex ve sprše. Režie se ujal Jakub Mahdal a video zdobí barevná nálada, trocha nadsázky a špetka erotiky. I druhý singl posluchačům dává ochutnat rychlejší tempo a pozitivní náladu, společné jmenovatele všech dvanácti písní na novém albu. „Ráno v den natáčení jsem se probudil s horečkou. Klip jsme natáčeli na podzim v nevytopeném ateliéru a já jsem celou dobu strávil ve vaně ve studené vodě. Naštěstí filmový štáb kolem Kuby Mahdala pak někde sehnal obří ponorný ohřívák, který strčili do vany, a já jsem si natáčení nakonec užil jako někde v termálních lázních,” vzpomíná na vznik klipu k singlu Sex ve sprše zpěvák Tomáš Polák. Nová deska O5 a Radeček vyjde po sedmi letech a bude se jmenovat Dobrý zprávy. Oproti původnímu lednovému termínu nabrala lehké zpoždění. Kapela totiž těsně před dokončením desky dostala nabídku spolupracovat na nové komedii Karla Janáka. Finální práce na nové desce tak přerušili, aby se mohli věnovat skládání a nahrávání písně pro film.

Chinaski – Tamaryšek

Ještě než se kapela Chinaski odebere do studia, aby natočila následovníka úspěšného alba Není nám do pláče, vypouští do éteru nový singl Tamaryšek. Ten doprovází aktuální videoklip režiséra Jakuba Mahdala. Vznikal na Islandu a v domově seniorů na Chodově a láme se v něm radost i smutek zároveň. Aktuální skladba bude rovněž součástí playlistu plánovaného turné kapely na přelomu jara a léta. Hudebníci kolem zpěváka Michala Malátného jej absolvují po amfitétrech, podhradích nebo letních kinech, vždy pod širým nebem a s exkluzivními hosty. Namátkou s kapelami IMT Smile, O5&Radeček, Like-it nebo zpěvákem Markem Ztraceným. Aktuálním singlem Tamaryšek hodlají Chinaski navázat na své předchozí albové singly z Není nám do pláče. Všechny dosáhly na jedničku v hranosti v českém éteru. I tentokrát skladbu doprovází videoklip. „Píseň samotná se docela vymyká tvorbě Chinaski a je trošku temnější a smutnější než ostatní. Je o životě a všech jeho vrcholech a pádech. Snažil jsem se to vyjádřit i ve videoklipu. Láme se tam radost i smutek zároveň. Moc často to podle mě v klipech není běžné. Vždy je buď veselý nebo smutný. Tenhle má obojí,” popisuje režisér Jakub Mahdal. Ve snímku pozoruje život mladého páru a přesouvá jej v čase do domova seniorů. „Z tohoto klipu jsem nadšený. Obrazově je nádherný a jednoduchým příběhem režisér přesně vystihl, o co v písni jde. Mám doma tři holky a všechny po jeho shlédnutí brečely. To mluví za vše,” říká ke klipu frontman Chinaski Michal Malátný. Nové skladby by měli zaznít na koncertech v Amfiteátr turné.

Limbo Planet – Punkstar

Český hudební rybníček je bohatší o další energickou bandu, která si říká Limbo Planet a která rozhodně nechce jít s proudem. Do novinky Punkstar si přizvala i IronKapa z TroubleGangu a na jaře se společně představí i v rámci Anarchy tour Marpa & TroubleGangu. Natáčení videoklipu k singlu Punkstar bylo plné extrémů a má ho na svědomí sám zpěvák Limbo Planet, který si ho zrežíroval i natočil. „Málem jsem umřel, když jsem visel za nohy na tyči, o který jsme nevěděli, jestli mě udrží,“ říká zpěvák Matěj „Mateyf Iks“ Říha a dodává o čem vlastně Punkstar je: „Je to song o nechutenství ke konformitě. Člověk má tendence se nechat unášet proudem a bezmyšlenkovitě následuje rozkazy jiných jen proto, že to je prostě jednodušší. Potom si uvědomí, že žije pro cizí sen. Je to v podstatě protest song proti ovčímu smýšlení.“ Jejich první tour odstartuje už v březnu, kdy vyrazí na koncerty s Marpo & TroubleGang.

Zea – Is This Love?

Půvabná a talentovaná Alžběta Ferencová alias Zea je nová hvězdička na hudebním nebi. Náhoda občas vnese do života nečekané impulsy. Své o tom ví modelka, tanečnice, herečka a aktuálně především zpěvačka Alžběta Ferencová aka Zea. Zea vydala svůj první sólový singl Is This Love? a v současné době chystá debutové EP. Debutový singl Is This Love? Zea vydala v říjnu loňského roku. Nádherný song v chill-pop stylu vzdává hold lásce. A to i přesto, že v minulosti byla Zea přesvědčená, že její první píseň určitě nebude o lásce. Ovšem v momentě, kdy přišla inspirace, bylo rozhodnuto. Bude to o lásce. O pochybnostech, nerozhodnosti a ublížení. O tom, co vlastně láska je. Souvisí to z části i s tím, že Zea si v době vzniku songu procházela náročným životním obdobím. Teď pracuje na nových projektech a v dohledné době plánuje nahrát minimálně dva singly a poté své první EP. „Chci být především pravdivá a vypovídat o tom, co si skutečně myslím anebo cítím. Baví mne originální a upřímná hudba, která lidi chytí za srdce a dotkne se jejich nitra. A přesně takovou chci tvořit,” shrnula Zea.

Láska – Fejs tu fejs

Zpěvák a kytarista Láska si na začátek roku připravil nový klip. Novinka má název Fejs tu fejs a pozastavuje se nad tím, jak velký význam někteří lidé přisuzují svému „životu“ na sociálních sítích. Novou píseň představí naživo během jarního turné, na které vyrazí s populárním písničkářem Pokáčem. „Úplně poprvé mě téma „Fejs tu fejs“ napadlo někdy v létě. Jel jsem tramvají na schůzku do centra a zapomněl jsem si doma telefon. Díky tomu jsem se díval víc na lidi okolo a uvědomil si, kolik z nich civí na displej telefonu a nic jiného je vlastně nezajímá. Rozhodně ale nechci moralizovat – během toho odpoledne bez telefonu jsem po něm bezděky sáhl do kapsy asi tak sto padesátkrát,“ okomentoval název i téma písničky Láska. V klipu se objevují někteří fanoušci i přátelé z branže – všichni posílali různá videa, která byla poté do klipu sestříhána. Můžeme se tak těšit například na Matěje Homolu, Štěpána Karbulku, Tokhiho, kapely Imodium, Portless, Totální Nasazení a mnohé další. K nahrávání hudby si tentokrát vedle osvědčeného producenta Thoma Frödeho přizval hudebního hosta – v písničce je i rapová pasáž, kterou překvapivě obstaral právě výše zmiňovaný perkusionista Tokhi. V březnu vyráží Láska na jarní turné a síly spojí s populárním písničkářem Honzou Pokorným alias Pokáčem