Klipové novinky: Mandrage s Berenikou Kohoutovou, Tomáš Klus s manželkou, Sharkass na Bali nebo Perutě na Islandu

0
450
Mandrage

Ani Vánoce a oslavy nového roku hudebníkům nezabrání, aby nevydávali nové videoklipy. V době adventu se tak klipy pochlubili Tomáš Klus s manželkou Tamarou, Mandrage, kteří si do klipu pozvali Bereniku Kohoutovou, nebo O5 a zase na Island.

Tomáš Klus a Tamara Klusová – A pak

Píseň A pak je vůbec první písní, kterou zpěvák Tomáš Klus nazpíval se svou ženou Tamarou a nyní píseň dostala i obrazovou podobu. Videoklip režírovali Jordan Haj a Givinar Kříž a píseň je především lásce a snech. „Písničku A pak jsem napsal asi před rokem. Přišlo mi to přirozený a nejlepší na světě – od tý doby, co jsem s Tamarou, ji lámu do toho, abychom spolu i zpívali. Myslím, že je skvělý, mít rodinu, být zamilovanej a šířit lásku okolo, že na tom není nic patetického,“ říká Klus, který se v klipu objevil i v indiánském oblečení, které měl na sobě i na svatbě.

SharkaSs – Jedeme na Bali

Půl roku po vydání desky Protiklady se raperka a textařka SharkaSs opět hlásí o slovo. Píseň a klip Jedeme na Bali vznikl na Bali a song svým pozitivním nábojem rozežene novoroční splín a depresi. „Klip se natáčel na Bali na sklonku prázdnin, cestou jsme minuli Taifun v Hong Kongu. Vznikl ve spolupráci s holkami z ASIJO – Míšou a Zuzkou, které nám na Bali poskytly ubytování a všude nás odvezly a postaraly se o nás, také vybraly lokace k natáčení,” prozrazuje raperka a dodává, že novinka bude součástí chystaného EP.

Barbora Poláková – A po válce Vánoce

Po úspěchu pilotního singlu Po válce přichází Barbora Poláková s dalším zdařilým remakem A po válce Vánoce, který se opět pyšní hvězdným obsazením. „Asi tři dny po zveřejnění prvního klipu k singlu Po válce, jsme se potkali s Jirkou Zemanem, kamarádem, který v klipu hrál a pomáhal mi se učit text pozpátku. Nejdřív jsme si dělali trochu srandu z toho, že když už to umím, chtělo by to ještě nějak využít a pořádně se vyblbnout. Pak nás napadlo, že by bylo skvělý natočit vánoční večírek. I s kapelou a kamarádama, a udělat takový dárek pro fanoušky i s PFkem. Jirka se chopil režie a všichni ostatní obsazení a produkce,” vysvětluje Poláková, jak vznikl nápad na předělávku klipu, v níž si kromě Bářiny kapely zahráli například Pavel Liška, Martha Issová, Ivana Chýlková, Marie Štípková či režisér Jiří Zeman. Samotná zpěvačka a herečka přiznává, že klip skutečně vznikl na jeden záběr pozpátku včetně deklamace textu, nešlo tudíž o trik. V roce 2018 chystá vydání druhého alba.

Imodium – Vášeň

Imodium se ke konci roku vůbec neflákali a z úspěšné desky Element servírují další klip. „Videoklip maximálně koresponduje s vizuálem celého alba, který je naprosto minimalistický. Pouze v černých a bílých barvách a dává důraz na všechny základní živly, o kterých album pojednává. Protože má i vášeň mnoho podob, napadlo nás společně s režisérem Michalem Havlíčkem, vyobrazit je pomocí tance, který považujeme za všeobecně esteticky krásnou věc, navíc k tanci vášeň neodmyslitelně patří,” přibližuje zpěvák Thom koncept klipu.

Mandrage – Motýli

Mandrage chystají novou desku s názvem Po půlnoci, jejíž vydání je naplánováno na 19. ledna. Scénáře a střihu nového klipu s Berenikou Kohoutovou se ujal bubeník kapely Matyáš Vorda a režie Tomáš Kasal a Michal Budinský. Hlavní roli divoké pařmenky se ujala Berenika Kohoutová a za kamerou se střídal Budinský i Kasal. „První den jsme natočili všechny scény z barů a další den zbývající záběry u našeho klávesisty Franty v novém bytě, od kterého si ten den převzal klíče,” přibližuje strasti natáčení Vorda. „Zlobivé holky se vždycky hrajou skvěle. Když můžete navíc rozbít pár skleniček, protože to je v roli, tak to je nejvíc. Kluci z Mandrage jsou strašně skvělí, vůbec nemachrují a natáčení s nimi bylo moc příjemné,” dodává sama herečka. Od 2. února startuje i turné k nové desce a kapela zavítá celkem do šesti měst.

O5 a Radeček – Budu rád

Kapela O5 a Radeček už jeden klip k písni Budu rád vydala, tentokrát jej ale představila v zimní tématice. Skladba šumperské skupiny se totiž stala titulní písně nového filmu Špindl. Kluci sami žijí a tvoří v jesenických horách, snad i proto se poetika jejich muziky do filmu parádně hodí. „Hrajeme přes dvacet let, ale písničku ve filmu máme poprvé. Je to jedna z věcí, o které jsme snili jako malí kluci, když jsme se naučili první akordy,” přiznává zpěvák kapely Tomáš Polák. Kapela se chystá v roce 2018 představit fanouškům nové písničky a byla také pozvána ke spolupráci v zábavném televizním pořadu, který se na obrazovkách objeví na jaře.

Perutě – Druhej břeh

Kapela Perutě natáčela emotivní novinku až na Islandu, kam vyjel její zpěvák Milan Peroutka. Klip k písni Druhej břeh má pod taktovkou režisér Jakub Mahdal a krásné prostředí severské země dokresluje atmosféru skladby. „Posíláme náš nový singl Druhej břeh. Protože období Vánoc je také čas, kdy více myslíme na naše blízké, kteří už se nemůžou radovat s námi. Song věnujeme všem, kteří se na jeho emoci napojí a ucítí ho s námi. Díky všem za vaši podporu. Více slov netřeba,” napsala kapela k písni.