Klipové novinky Mandrage v blázinci, Nelly pod vodou, Nebe u počítače

0
457
Nebe a jejich Robinson

Venku sice teploměr dosahuje vysoko nad třicet stupňů, ale kapely a zpěváci nepolevují. I dneska jsme si pro vás přichystali další várku klipových novinek, které vás roztančí a příjemně ochladí. Třeba taková zpěvačka Nelly půjde pod vodu a Mandrage zase do blázince.

Mandrage – Apolinář

Mandrage vydali na začátku roku album Po půlnoci a nyní přichází s dalším singlem z nové desky. Píseň Apolinář je dosud nejosobnější zpovědí zpěváka Víta Starého, který je autorem hudby i textu. Spolu s Vítem si v klipu zahrál i Petr Váša a pod režií se podepsal Jordan Háj a Givinar Kříž.

„Když nám Víťa poprvé zahrál Apolináře, zůstali jsme zírat s otevřenými ústy a husí kůží. Náš frontman je extrémně introvertní člověk, někdy se nám nesvěří ani s tím, jestli přijde zítra na zkoušku. Nikdo z nás nečekal, že přijde s takovou osobní zpovědí. Už od té chvíle, kdy Apolináře poprvé hrál na kytaru ve zkušebně, je to také jedna z našich nejoblíbenějších písní od Mandrage vůbec. Máme rádi způsob, kterým Víťa píše a skládá, a jsme moc rádi, že po delší autorské hibernaci nosí do zkušebny zase hudbu i texty a že jeho autorský návrat byl uveden tak silnou písní,” shodují se členové kapely Mandrage. Pro kapelu je tento singl velmi podstatný, členové se shodují, že je pro ně symbolem této desky.

„Píseň je o zdech kolem nás, o mřížích, které nás drží uvnitř sebe samých a o tom, jak nesmírně je někdy náročné tohle naše vlastní vnitřní vězení opustit,“ popisuje frontman kapely.Natáčení videoklipu probíhalo téměř 24 hodin a hlavní role v něm ztvárnili Vít Starý, který se o jednu mysl dělí s Petrem Vášou, legendou na poli hudebním i uměleckém. Ten se vedle divadla a zpěvu věnuje i tzv. fyzickému básnictví, které využívá k terapeutické práci s lidmi, již si právě pomyslné klece staví.

 Nelly- Nad hladinou

Nejedná se o slavného amerického zpěváka, ale o mladou a talentovanou českou zpěvačku Nelly. Ta si plní sny a vydala klip k prvnímu singlu z debutového EP, které vyjde v září. Na natáčení klipu Nad hladinou budu dlouho vzpomínat, protože patří k mým nejhezčím, ale zároveň nejnáročnějším a nejzajímavějším. Nejhezčí proto, že jsme se sešli skvělý tým lidí, užila jsem si spoustu krásných outfitů, bavila mě scéna a taneční choreografie. Tanec mě moc baví a tak jsem se rozhodla mu věnovat víc dál a využít ho při svých dalších písničkách. Nejzajímavější bylo tančení na vodě a určitě je hodně působivé stříkání vody z bubnů. Voda se prolíná celým klipem,” přibližuje talentovaná zpěvačka.

V klipu si zahrál i moderátor Jakub Kotek. Pro něj bylo natáčení hlavně zábava, i přestože přiznává, že natáčení ve vodě bylo náročnější. S tím se shoduje i se samotnou zpěvačkou. Nejnáročnější bylo potápění pod hladinou. Točili jsme to v Aquapalace a ze začátku jsem měla docela obavu z té 8 metrů hluboké potápěčské jámy. Taky moc dlouho nevydržím s dechem pod vodou, ale zvládla jsem to a vznikly krásné záběry hlavně díky režisérovi Ondrovi Urbancovi. Chci moc poděkovat všem, kdo se na klipu podíleli, nejvíc Jakubovi Kotkovi, že do toho šel se mnou,” přiznává zpěvačka.

F.R.O.M – Lži

Teplická kapela není na hudební scéně žádným nováčkem, přesto debutové album vydává až po šesti letech své existence. To pojmenovali Nekonečno a deska vyšla 21. června, tedy první letní den. Z ní pochází i novinka Lži, ke které kapela lyrics video.

 

Nebe – Robinson

Havířovská skupina Nebe se rozhodla, že pořádně roztančí svoje fanoušky. Přichází s letním hitem Robinson, na kterém spolupracovala i s DJs z Londýna. “Většina lidé z toho asi vycítí párty, léto a pláže, ale pro mě je Robinson jakýmsi zrcadlem dnešní doby. Hrdina naší písně se bojí, že se v něm dříve nebo později probudí Robinson a ta židle u počítače se pro něj stane pomyslným ostrovem,” představuje klip zpěvák Petr Harazin.