Klipové novinky: Mikolas Josef zpívá španělsky, Bára Poláková spolupracuje s Evou Samkovou

0
223
Mikolas Josef

S hezkým počasím přicházejí songy s letní a party tématikou. Nejinak tomu je i u Mikolase Josefa, který se zamiloval do rytmu latina. Marek Ztracený si zase pozval herce Zdeňka Godlu známého ze seriálu most. Co dalšího si pro nás čeští interpreti přichystali?

Marek Ztracený – Dvě lahve vína

Marek Ztracený chystá na rok 2020 svou první O2 areny a pro fanoušky si připravil další překvapení. ím je nový videoklip ke skladbě Dvě lahve vína, kde se objevuje seriálová herecká kometa letošního roku Zdeněk Godla, tedy Franta z populárního seriálu Most!. Dvě lahve vína z aktuálního alba Vlastní svět patří mezi největší koncertní hity zpěvákova současného repertoáru, a tak rozhodnutí o obrazovém zpracování bylo nasnadě. Písnička samotná má uvolněnou, rozvernou náladu a stejně takový je i videoklip. V něm si v nadsázce díky speciálnímu kouzlu František Godla a Marek Ztracený promění identity, což v ději klipu přináší oběma nečekaná překvapení. Atmosféra natáčení byla pohodová a dost jsme se nasmáli. Ono vyměnit si se Zdeňkem Godlou navzájem identitu je prostě zábavné samo o sobě. Nechápu jak, ale zase se nám povedlo dostat do klipu tak zajímavé lidi, jako je zmíněný Zdeněk Godla, Jirka Krampol nebo Martina Pártlová. Mimochodem, splnil jsem si svůj dětský sen a byl chvíli popelářem, “ poznamenává ke klipu zpěvák.

Mikolas Josef – Acapella

Mikolas Josef vydal nedávno nový letné hit Acapella. Nahrávání probíhalo v Torontu, Londýně, Barceloně, Praze a Los Angeles. Na songu spolupracoval Mikolas s umělci 12 různých národností. Acapella vznikala čtyři roky a první nápady byly nahrané ještě předtím než vyšla píseń Lie To Mie, se kterou se umístil na Eurovizi na šestém místě. Jedním ze skladatelů byl i Jenson Vaughan, který spolupracoval s Madonnou, Britney Spears a byl nominovaný na Grammy. “Jsem obrovský fanoušek latino kultury. Hrozně rád jezdím hrát pro jižanské národy, lidé tam v sobě mají těžko popsatelnou energii, která byla inspirací právě pro tuto píseń,” říká Mikolas, který v písni zpívá španělsky. “Nikdy nebyla produkce nákladnější, časově náročnější a nikdy jsme nepřipravovali song s takovou péčí jako tento. Náklady na výrobu tohoto songu i s klipem se pohybuje přes 250 000 dolarů, což je největší investice do písně za celou mojí kariéru. Bezmezmě ji ale věřím,” dodává zpěvák. I tento klip Mikolas opět režíroval a zahrála si v něm slovenská modelka Mária Zelinová. “Mária je velká profesionálka a dělat s ní byla obrovská radost. Přestože ji při natáčení trápily zdravotní komplikace, rozhodla se pracovat dál.”

 

Monkey Business – Sweet Years of Procrastination

Jenn pár dní před svým tradičním narozeninovým koncertem v pražských Žlutých lázních představila kapela Monkey Business nový klip Sweet Years of Procrastination. Ten se nachází na desce Bad Time For Gentleman, která vyšla v říjnu loňského roku. Režie se ujala celá kapela. Kapela letos oslavila už devatenácté narozeniny a velkým koncertem završila jarní klubové turné Bad Time For Gentlemen.

Jana Kirschner – Dunaj

Jana Kirschner představila emotivní skladbu Dunaj, která se stala titulní písní přiběhu inspirovaného vraždou Daniela Tupého. Ta byla předlohou pro film Ostrým nožom, který nyní běží v kinech. Dunaj je Janinou intimní reakcí na silné témata, která rezonovala Slovenskem. Zpěvačka cítila silnou potřebu se vyjádřit k celému tématu. “Dunaj jsme nosila v hlavě už dlouho, ale neměla jsem čas ji nahrát. Podařilo se to až během jedné prodloužené session ve studiu. Překvapilo nás, jaká silná emoce ze skladby vyzařovala. Netušila jsem, co s ní bude dál, ale měla obrovskou sílu,” přibližuje Jana vznik písně. „Asi týden na to, jsem si v novinách přečetla, že Teodor Kuhn, se kterým se znám od dětství, točí film. Když jsem si přečetla, o čem bude, okamžitě jsem Tea kontaktovala a poslala mu Dunaj. Najednou do sebe všechno zapadlo a písnička najednou měla reálné poselství,“ dokončuje příběh putování skladby Kirschner. Videoklip se natáčel během studeného zimního večera na březích Dunaje pod bratislavskými mosty. Režie se ujal sám režisér filmu Ostrým nožom Teodor Kuhn a jeho filmový štáb. Kromě Jany Kirschner se v klipu objevuje i David Hartl – filmová postava tragicky zesnulého Davida. Klip je protkaný útržky filmových scén, které naznačují, že jde o velmi silný příběh otce, kterému zavraždili syna a on bojuje za spravedlnost. Film Ostrým nožom pojednává o příběhu, který se začal psát před třinácti lety a do dnešního dne je nedopsaný, neboť pachatelé jsou stále nepotrestáni.

Barbora Poláková –  Poď si

Zpěvačka a herečka Barbora Poláková hází do placu již pátý videoklip z desky ZE.MĚ. při jeho natáčení dala dohromady s o nic méně oblíbenou českou olympijskou vítězkou Evou Samkovou a společně natočily rozjetý a veselý klip k tepající funky skladbě Poď si, jemuž na – pro Polákové videa typické – originalitě přidává i exotické prostředí ostrovů Bali a Lombok. Aby toho nebylo málo, Samková kromě sportovního talentu prokázala i talent pěvecký a píseň společně s Polákovou také nově nazpívala! Poď si tak nyní vychází v nové verzi a mixu i jako speciální digitální singl.  Že je Eva talentovaná kromě jiných věcí i na zpěv, jsme zjistili až při natáčení. Před tím jsme se neznaly, takže jsem netušila, že tak pěkně zpívá. A když jsme něco spolu halekaly, tak mě to napadlo. Chvilku se rozmýšlela a pak řekla, že to zkusíme a uvidíme,“ vysvětluje Poláková, jak došlo na to, že si renomovaná snowboardistka vyzkoušela i roli zpěvačky. Klip natočili Poláková se Samkovou společně s kameramanem Tomášem Moravcem (podílel si i na předchozím videoklipu Sami dva) na Bali a Lomboku. Pořád jsem měla pocit, že by se v tom klipu mělo surfovat. Já to dřív několikrát zkoušela, a zjistila jsem, že při tom nemyslím na nic jiného. Což je dost příjemné a osvobozující. Zároveň ta písnička má v sobě takovou trošku nehecující myšlenku ‚když ti něco nejde, je to jedno, hlavně, že tě to baví‘. A ukázalo se, že spojení s Evkou je úplně přesně to pravé, protože Eva umí všechny sporty, o kterých jsem já vždy jen snila. Tak jsem si to moc užívala,“ říká k výběru exotické destinace  držitelka Cen Anděl 2018.