Klipové novinky: Mirai a Nikol Štíbrová vyzývají, ať si dáme roušky a Marpo vzkazuje, že nejste sami

0
199

Sice musíme být zavření doma, ale to neznamená, že by nevycházeli nové videoklipy. Za pozornost rozhodně stojí Mirai a jejich Dej si roušku, na kterém spolupracovali s Nikol Štíbrovou a nese jasné poselství. Kdo další se rozhodl ostatní zpříjemnit chvíle v karanténě? 

Mirai a Nikol Štíbrová – Dej si roušku

Aktuální situace nedá asi nikomu spát. Výjimkou není ani skupina Mirai. Ta kromě nedávného online koncertu, který jako náhradu za zrušené koncerty v neděli odehrála přes sociální sítě, nyní vydává singl Dej si roušku. S Nikol Štíbrovou, která je na featu reagují na současné dění v souvislosti s koronavirem, jenž komplikuje naše životy. Chytlavý beat a refrén dává vážnému tématu pozitivní náboj a víru v lepší zítřky. „Chráníš mě a já zas tebe,“ je heslo, které bychom v těchto dnech měli mít všichni na paměti, říkají Mirai. Frontman kapely přikládá vzkaz fanouškům a za celý tým děkuje všem, co se podíleli na tvorbě rekordně rychle nahraného singlu a natočeného videoklipu. “Ahoj, aktuální situace nahání hrůzu, a tak je třeba tahat za jeden provaz. Moc šít neumím a napsat song mi přišla nejsmysluplnější cesta podílení se na odvrácení toho pekla, co nás pokouší. Díky moc všem, co to cítí stejně a přiložili ruku k dílu. Kromě účinkujících patří speciální dík týmu, co pořádáme FM CITY fest, se kterým se snažíme pomáhat na frýdecko-místecku, seč nám síly stačí. A taky Honzovi Balcárkovi, se kterým jsme vytvořili tuhle nahrávku asi ve světovém rekordu. Jistě že v roušce. Mám pocit, že poslední dny ukazují i spousta dobra v lidech. Noste roušky! Má to smys, Mirai.”

Marpo & TroubleGang – Nejsi sám

Ústředním tématem písně Nejsi sám je lhostejnost a šikana. Skladba je nejpopovějším kouskem z alba DVA Marpa & TroubleGangu a vybočuje tak z klasických úderných elektrických beatů, které můžeme slyšet na zbytku desky. Zpověď skupiny kolem Marpa upozorňuje nejen na šikanu, jež je tématem právě vycházejícího videoklipu, ale i na aktuální situaci, která je všude kolem nás. Režie se jako posledně chopil Vasyliy Rusyn, který režíroval i klip Na prach spálit. Nejsi sám je posledním trackem z alba, k němuž se fanoušci dočkají vizuální podoby. Poněkud netradiční track i videoklip skupiny kolem Marpa má jasné poselství, jak vysvětluje frontman Ota Petřina, který singl věnuje všem, co se někdy stali obětí šikany. „Přiznám se, že já sám sem byl tak trochu šikanátor, ale když jsem viděl, že jiný děti někomu ubližujou, vždycky jsem pomohl,“ svěřuje se Marpo. Motivem písně je také přimět nás všechny, abychom nebyli slepí a lhostejní a pokud uvidíme, že se někdo stal obětí šikany, abychom mu podali pomocnou ruku. „Nikdy nevíš, čím si v životě, který žije prochází, jaký to má doma. Tak mu zkus podat pomocnou ruku, nikdy nevíš, koho tím zachráníš!“ Dodává Marpo. Nejsi sám má přesah do života nás všech, o to více nyní, když bychom měli vnímat dění kolem nás a být si nápomocní. „Myslete na to, že nikdy na to nejsme sami. Vlastně i teď přitom všem je hezký, že máme víc času na rodiny, a tak trochu rozvinout sami sebe,“ říká o klipu a současné situaci Marpo a zve ke zhlédnutí posledního klipu z alba DVA a zpestření si tak nepříjemného času.

Adam Mišík – Sníh 

Sníh je dalším singlem z alba 2.0 Adama Mišíka, který právě dostal vizuální podobu. Videoklip zachycuje Adamovo nejšílenější období bujarých večírků a bere diváky na netradiční místo a atmosféru daleko do hor. Adam Mišík i nadále potvrzuje svůj hudební i textový posun. Za produkcí a hudbou stojí producent Enthic – Josef Beiniek. Text napsal sám Adam Mišík, stejně jako většinu singlů jeho druhé desky. Píseň je další temnou popovou zpovědí s úderným beatem na albu. Videoklip diváky přenáší na divoký večírek do hor, kterým Adam Mišík v opojení provází a neskrývá ani temné momenty, jež s sebou party life přináší. „Točili jsme daleko v horách abychom se vyhnuli okoukaným místům a dostali tam trochu jinou atmosféru,“ přibližuje Adam a poodhaluje motiv videoklipu a svěřuje se slovy: „sníh je vzpomínka na moje nejšílenější období a klipem jsem tu náladu chtěl podpořit.“ Videoklip je zároveň prvním ze série klipů, které na sebe příběhem navazují, což je pro Adama premiéra. Na příběh singlu Sníh bude navazovat videoklip se stejným obsazením k písni Plamen.

Ondřej Fiedler – Time Is a River

Ondřej Fiedler, který již skoro rutinně dostává muziku tvořenou pro přední české interprety na nejvyšší místa českých a někdy i zahraničních hitparád, se rozhodl pro start sólové kariéry pod pseudonymem fiedlerski. Tento, původem liberecký producent, jehož práci loni ocenil časopis Forbes zařazením do žebříčku 30pod30, získal na písních, na kterých pracoval, již přes 150 milionů zhlédnutí. Za nejzajímavější lze považovat celoevropský úspěch písní Lenny, které Ondřejovi vznikaly pod rukama. Po těchto zkušenostech nyní cítí, že přišel čas, kdy by rád šel s vlastní kůží na trh. Sólovou kariéru odstartuje singlem Time Is A River. Fiedlerski si klade za cíl nejít progresivní cestou pouze ve tvorbě muziky samotné, ale i v celkovém vizuálním stylu. Od dětství je fanouškem Star Wars, a proto se po vzoru sci-fi filmů rozhodl pro striktní ukrývání tváře pod maskou. Obličejů uvidíme vůbec pramálo, ukrývá jej i herec a moderátor Ondřej Havel, hlavní protagonista klipu. Ten byl profesionálním filmovým štábem, který pracuje například s giganty jako HBO, přetvořen na mimozemšťana. Tato jednorázová proměna zabrala více než 8 hodin mravenčí práce. Mimozemšťan se ocitl na planetě Zemi a hledá cestu domů, což jeprůvodní motiv, který budeprovádět i další písně. Klip se natáčel v Rakouských Alpách a na starost jej měl režisér Ondřej Kudyn. Singl nazpíval v angličtině, protože má úmysl prorazit i v zahraničí.