Klipové novinky: Mirai hledají Hometown, Nelly pluje a Sofian chce víc

0
280
O Nelly ještě určitě uslyšíme

Podzim je tradičně spojený s vydáváním desek a s podzimními koncertní šňůrou. A s novými alby jsou spojené i videoklipy. S novinkou přichází skupina Mirai, která zavzpomínala na svůj domov. O sobě dává vědět i mladinká Nelly či Sofian Medjmedj. Pozadu nezůstává ani DOMI. 

 

Nelly – Plout 

V letošním roce vstupuje mladá herečka a zpěvačka Nelly do maturitního ročníku, a přesto ji čeká perný umělecký podzim. Krom koncertně nabitého programu vyrazí i na sedm speciálních koncertů s Ewou Farnou, účinkuje v muzikálu Kvítek Mandragory a pravidelně vystupuje v představení Trapas nepřežiju. Nyní přichází s novým singlem Plout, který svým rychlejším tanečním tempem, moderním popovým zvukem a precizní produkcí předznamenává zpěvačce slibnou hudební dráhu. Skladba vznikla v producentské dílně Marcela Procházky, známého pod pseudonymem Marcell. Videoklip k singlu Plout režíroval Vojtěch Buchta  a jeho záměrem bylo vyjádřit text písně jednoduchou hereckou akcí na hranici pantomimy a výrazového tance. „Chtěl jsem to celé nechat zejména na Nelly a jejích hereckých schopnostech a komediálním talentu. K tomu jsem vytvořil minimalistické kulisy, kde rekvizity abstrahovaly do květin. Květina dokáže vyjádřit neuvěřitelné množství významů: hravost, něhu, strach, nezájem, odtažitost… i touhu k někomu patřit nebo touhu po nezávislosti,“ vysvětluje režisér Vojtěch Buchta.  „Když mám říct, na co jsem zrovna teď pyšná, je to právě písnička Plout. Pracovala jsem na ní opět s Marcellem, který napsal text i hudbu a nahrávku produkoval. Myslím, že je to zatím moje nejlepší písnička. Mám na ni skvělé ohlasy, tak doufám, že se bude líbit i fanouškům,“ dodává ke vzniku nového singlu Nelly.

Mirai – Hometown 

Důležitost domova a zázemí vyzdvihuje skupina Mirai ve svém novém singlu HOMETOWN. K napsání písně inspiroval zpěváka Miraie Navrátila impozantní výhled na beskydské kopce v jeho domovském Frýdku-Místku. „Všude je dobře, ale tady je nejlíp, doufám, že víš, že my zůstanem stejný,“ zpívá v refrénu. Skladba je předzvěstí druhého studiového alba Mirai, které vyjde 27. září. Kapela s ním poprvé vyrazí koncertovat do velkých sálů, včetně pražského Fora Karlín. „Nastěhoval jsem se na nové místo ve Frýdku-Místku s krásným výhledem na Beskydy a celé město. Tu písničku jsem napsal na balkoně, když jsem koukal na kopce, přesně tak, jak zpívám v první sloce,“ popisuje Mirai Navrátil spontánní vznik nového hitového singlu, jehož vydání si spolu s videoklipem nadělil ke svým narozeninám v neděli 11. srpna. V singlu se podle jeho slov odráží také kočovný život, který vzhledem k vysokému počtu koncertů s kapelou v poslední době vede. „Není to jen o vracení se na nějaké místo, ale možná ještě více o vracení se za lidmi a kamarády, kteří jsou gró toho hometownu,“ upřesňuje. Ve Frýdku-Místku vyrůstal a na rozvoji jeho kultury se sám snaží podílet organizováním různých akcí. Také ve videoklipu, který má na svědomí stále vyhledávanější režisér Ondřej Kudyn, je patrný jeho ryzí vztah k místu. Ústřední roli zde totiž kromě Miraie jakožto průvodce dějem hrají také další lidé spjati s lašskou metropolí. Nejedná se o mediálně známé tváře, ale o běžné občany napříč generacemi. Právě v podhůří Beskyd prožívají své každodenní radosti a starosti. Svými sny a cíli ovlivňují okolí a spoluutvářejí celkový charakter města.

DOMI – Woldn´t That Be Nice

Po debutovém singlu Let Me Follow představuje Dominika Hašková a její kapela DOMI novinku Wouldn’t That Be Nice, která již běží v britském éteru. Dominika je velmi nadanou zpěvačkou a buduje si vlastní uměleckou kariéru na českém i britském hudebním trhu. Kapela DOMI, kterou Dominika založila právě v rámci svého studia hudby, mísí pop s elektronikou. Jde o hudebně vyzrálé, energické a na české scéně velmi netradiční autorské hudební uskupení. V novém singlu skupina dokazuje svou profesionalitu, ač jde o skupinu, která je teprve na startu své hudební dráhy. O produkci se postaral Frankie Harper. „Singl vznikl z písničky, kterou jsme složili pro závěrečnou zkoušku před 2 lety. Když jsme s kapelou měli náš první koncert tady v Čechách, tak jsme ji zařadili do playlistu, protože jsme v té době neměli dostačující repertoár. Ale když jsme ji ve zkušebně zkoušeli, zjistili jsme, že se nám vůbec nelíbí. Vzali jsme tedy akordy a kompletně změnili celý vibe. Vznikla v hrozném časovém tlaku a teď je to jedna z našich nejoblíbenějších písniček,“ komentuje singl Dominika Hašková. Klip seznamuje fanoušky s celou kapelou DOMI a energií, kterou vyzařuje a ukazuje, jak jako formace vystupuje. Natáčení probíhalo v bývalé továrně. „Vhodné místo jsme hledali dlouho, chtěli jsme něco neokázalého a neokoukaného. Místnost, kde se natáčelo, jsme si museli vystajlovat, tak aby byla cool. Vzali jsme všechny věci, které se tam válely jako rozbitý záchod, vylomené dveře a další bordel a nefunkční věci, které pro nás ale v tu chvíli měly důležitou hodnotu,“ dodává Dominika.

Sofian Medjmedj – My chceme víc

Sofian Medjmedj přichází se zcela první live session točenou v pohybu. Tento originální koncept vznikl jako odpověď na současné umění, které je posedlé technickou dokonalostí. Sofian odvážným klipem zariskoval a nabízí surové video, v němž veškerá hudba vznikala přímo na place. Na singlu se podílel také rapper Reginald a vznikl v produkci Blacksplash music. Novinka My chceme víc je o touze žít život naplno. Díky hudebnímu minimalismu, který Sofian razí ve své tvorbě, mohlo vzniknout výjimečné live video natočené na dva záběry. „K týhle věci mám opravdu velký vztah, protože jde o session natočenou za pohybu, všechno je v ní živě a bez dodatečný úprav – zpěv, kytara i bicí. Dokonce tam i tancuju, což vůbec nepobírám. Text písničky naprosto miluju. Chceme bejt free, chceme si užívat a nechceme poslouchat. Ze všech směrů se na nás valí milion možností jak žít, přitom by stačilo, kdyby na nás svět nekladl nároky a nechal nás být v klidu. V dnešní době se dá spoustu věcí nafejkovat, ale tahle věc je 100 % real,“ komentuje klip Sofian Medjmedj. Tanečního ducha videu vnesly tanečnice z Fantasy Dance Studio Praha pod vedením Veronicy Street, která se postarala o celou choreografii.