Klipové novinky: nové tváře Dominika Hašková a I am Rosie a vracející se United Flavour

0
658

V hlavní roli dámy a nové tváře, které si musíte zapomatovat. Řeč je především o Dominice Haškové i Rosie, přesněji I am Rosie. Dámy si sice na scéně jméno budují a kdo ví, třeba jednou se o nich bude mluvit se stejnou chválou jako se teď mluví o kapele Wohnout.

Dominika Hašková – Let Me Follow

Od dob, kdy se Dominika Hašková, dcera brankáře Dominika Haška, objevila v jedné talentové soutěži, uplynul už nějaký pátek. Dominika ale nezahálela a za tu dobu vyzrála a dospěla. Žije ve Velké Británii, vystoupila ze stínu slavného otce a hlavně se věnuje hudbě. S kapelou DOMI vydává debutový videoklip Let Me Follow; text písně si napsala sama. Formace DOMI je spojením několika národností, což skupina dodává zajímavý styl a pohled. Klip vznikl na Slovensku a režie se ujal Ruy Okamura. “Chtěla jsem, aby Ruy natočil můj první klip. Mou jedinou podmínkou bylo, aby mělo video příběh. Věděla jsem, že se mu podaří ukázat, co pro mě ta písnička znamená. Navíc jsem se ztotožnila s hlavní postavou. Jsem velmi spontánní a občas záměrně dělám věci, které mi nejsou úplně vlastní, abych sama sebe více poznala. Natáčení probíhalo skvěle, přátelsky. Když se mi něco nelíbilo, nebyl problém něco pozměnit,“ přibližuje natáčení klipu Dominika.

 

United Flavour -Candela 

Mezinárdoní skupina United Flavour se po tříleté odmlce vrací zpět na hudební scénu i koncertní pódia, kde si je fanoušci mohou užít už v létě. Přináší s sebou nový hudební materiál, na něž během pauzy kapela pracovala. Jako první vlaštovku vypouští společně s videoklipem party singl Candela, který vznikl ve spolupráci s populární slovenskou reggae kapelou Medial Banana. Novinka je předzvěstí dalšího studiového alba, jehož vydání je plánováno na září 2019. „Prvním songem, který posíláme ven, je Candela. Jde o tematicky lehčí skladbu z připravovaného alba Controvert, které vyjde v září. Candela znamená oheň a je jednoduše o party a užívání si života. Některé části textu jsou ale také o důležitosti pozitivních vibrací hudby. Ty nám pomáhají bránit se před špatnými vlivy, jako třeba násilí, což je bohužel běžná součást života v určitých částech světa,“ popisuje singl zpěvačka Carmen.

 

 

I am Rosie – Addicted

I am Rosie – vzhledem i hudebním projevem nepřehlédnutelný objev tuzemské electro-popové scény. I am Rosie odlišují nejen modré vlasy, ale také odhodlání dělat věci jinak než ostatní. Značnou pozornost vyvolal už její první klip Room 594 dotýkající se tématu zakázané lásky a na jeho úspěch teď navazuje novinka Addicted, opět s provokativním příběhem. Oba singly předznamenávají debutové EP, ohlášené na první polovinu letošního roku. Vizuální podobu dal písni Addicted režisér Benjamin Buttler, který má za sebou spolupráci na klipech Lenny či Paulieho Garanda. Klip Addicted je situován do Ameriky 90. let, zachycuje mladý zamilovaný pár, jenž se ocitne bez peněz a bezvýchodnou situaci se rozhodne řešit krádeží auta. „Ten příběh je o tom, že když se dostaneš do svízelné situace, zpravidla nedomýšlíš následky a pak je fakt jednoduché jedním rozhodnutím všechno podělat,“ říká na vysvětlenou Rosie a dodává: „V každém klipu, tak jako v mých písničkách, je kus mě. Baví mě natáčet příběhové klipy, takový můj deníček. Addicted je jeden ze tří mini filmů, který nakonec budou tvořit celek.“

Wohnout – Bída s nouzí

Kapela Wohnout je co se týče klipů poměrně aktivní. Z desky Miss Maringotka naservírovala fanouškům další videoklip. „Vždycky je lepší písnička s klipem než bez něj. Technologie jdou dopředu, za kamerami jsou spousty talentovaných lidí… To, co dřív stálo hromadu peněz a zaměstnalo štáb, teď udělá jeden člověk. Takže využíváme možností, který teď jsou“ vysvětluje Matěj Homola. Novinku „Bída s nouzí“ točil Michal Skořepa, v hlavních tragikomických rolích se objeví krom kapely Anna Heribanová s Martinem Šafusem.  Wohnouti též pokračují ve sbírce pro africkou nemocnici Itibo, kterou vede pardubický zdravotník Aleš Bárta. Do Afriky se vydali v lednu točit videoklip k písni „Sladký dřevo“ a po návratu založili sbírku. „Naše africká mise se podařila i nepodařila. Klip jsme natočili podle očekávání, vypustili ho do éteru, ale zdaleka se nám nepodařilo naplnit gró celé akce, což bylo vybrat na sbírce dostatek peněz na dýchací přístroj. Nevzdáváme to a pokoušíme se do toho vesele dupat dál“ vysvětluje Honza Homola.

Nik Tendo – Sedm

Jeden z aktuálně nejvýraznějších českých rapperů Nik Tendo vydává singl a videoklip Sedm, na kterém spolupracoval s rapperem Hasanem. Singl pochází ze stejnojmeného debutového alba, které vyšlo v červnu loňského roku. Videoklip lehce navazuje na předchozí videosingl Hvězdy, který si na YouTube připsal přes 2 miliony zhlédnutí. Režie se ujal osvědčený Petr Simon a v hlavní roli můžeme opět vidět mladou herečku a modelku Terezu Valtovou. Rapper si dokázal vydobýt silnou pozici na české hudební scéně.  Deska 7 otevřeně reflektuje jeho životní zkušenosti, zklamání v lásce, cestu za úspěchem, stejně jako obyčejnou touhu bavit se. Na albu hostují výrazná jména českého rapu, jakými je například Yzomandias, Viktor Sheen, Calin, Decky, Karlo nebo slovenské duo Nerieš. Po celou stopáž desky se Nik Tendo neomezuje mantinely rapu, ale přináší pestrou paletu nálad a melodií. Album 7 ho jako umělce představuje v nejlepší formě.