Klipové novinky: NYKKI ulovila modela, Michal Horák má v klipu otce

0
128

Konec roku se nese nejen ve znamení vánočních písní, ale také představovaní dalších, zajímavých a hlavně nových jmen hudební scény. Druhý singl má venku NYKKI, Michal Horák si do klipu pozval tatínka a Nelly a Marek Ztracený nadělují fanouškům vánoční písně.

NYKKI – Lost My Mind

Nykki oficiálně vstoupila na scénu v létě tohoto roku a to se svým debutovým singlem, ‘No Cry’. Ten do dnešního dne stihl na YouTube překonat magickou hranici 1 miliónu, o čem se mnohým debutujícím umělcům může pouze zdát. Zmíněný debut ‘No Cry’ zároveň katapultoval zpěvačku s českými kořeny do mezinárodních popových vod v doprovodu recenze od magazínu Billboard. Po úspěších debutu ‘No Cry’ se popová princezna Nykki vrací s dalším kusem vydařeného popu. Při nahrávání novinky ‘Lost My Mind’ Nykki znovu spojila síly s Timem DEAL, britským producentem, který má na kontě spolupráci s Tomem Walkerem či zpěvačkou Lily Allen. Prostřednictvím skladby ‘Lost My Mind’ se Nykki představuje jako umělkyně, která dokáže zlomené srdce proměnit na future hit, se kterým se ztotožní mnozí její fanoušci, kteří si prošli rozchodem. “V ‘Lost My Mind’ jsem si dovolila prozkoumat své nejtemnější emoce. Skladba mluví o období, kdy jsem doslava ztratila sama sebe po rozchodu. Chtěla jsem ukázat, jaký dopad to mělo na mou mysl. Někdy děláme věci, o kterých si myslíme, že bychom je nikdy pro nikoho neudělali – i o tom je tento song, “odhaluje Nykki. Silnou emoci singlu podtrhuje videoklip, který zobrazuje příběh ženy se zlomeným srdcem a její transformaci na “bad girl”, při čemž na vyjádření emocí Nykki využívá, jak to má ve zvyku, tanec a signifikantní choreografie. Nykki vložila scénář a režii klipu do rukou mladého zkušeného modela a režiséra Petra Havránka, který si nakonec zahrál i roli “bad guy”, uneseného Nykki a její dívčí bandou.

 

Michal Horák – Až mi bude pětašedesát

Jen pár dní po svém debutovém CD potěšil Michal Horák své příznivce vánočním singlem. Pokud ale čekáte zvuk rolniček, malebně podkreslující slova o vánočních dárcích či Ježíškovi, pletete se. Michal na to jde jako vždy tak trochu jinak, tentokrát lehce „najazzle“, a s vlastním otcem v hlavní roli. „Ač období Vánoc vybízí k tématům jako Ježíšek, kapr, plné nákupáky apod., chytil jsem píseň trochu za jiný konec a udělal spíš takovou pohodovku na zamyšlení – klid by koneckonců měl být o Vánocích především. Vzal jsem si k tomu zase pár kamarádů muzikantů, vyblbli jsme se nejprve ve studiu 3bees v Praze a pak u nás doma na dvoře, kde jsme točili klip,“ vysvětluje Horák. Jak už bylo naznačeno výše, hlavní role ve videu se tentokrát nezhostila žádná známější tvář, jako tomu bylo v předchozích případech, ale Michalův otec. „K téhle písničce mě dost inspiroval můj taťka, ač mu pětašedesát teda ještě není. A v momentě, kdy jsme s rejžou Martinem řešili klip, a došlo k tomu, že by bylo fajn v něm mít svoji starší verzi, hned mě napadl právě taťka. Kde jinde přece sehnat někoho, kdo vypadá jak já za pár desítek let? A ještě to chudák udělá zadarmo? Ale samozřejmě ho to nakonec bavilo. Navíc taťka už se ve dvou videoklipech objevil – jednou jako profesor na začátku Vysokoškolského songu a pak teda ještě ve V 7:25, tam si ho ale málokdo všiml,“ dodává Horák. Tento klip je ovšem v Horákově portfoliu jedinečnou záležitostí, protože je točený pouze na jeden záběr! „Tohle natáčení bylo kompletně jiné než všechna předchozí. Obvykle se nacvičí jedna krátká sekvence, ta se natočí, a jde se na další, přičemž se všechno v postprodukci sestříhá dohromady. Tentokrát jsme ale museli děj celého klipu důkladně nacvičit, zajistit přesuny různých věcí tak, aby v nějakém záběru byly a v nějakém zase ne, a na konci to všechno provést a natočit na jednou bez jediné chyby. Časem zveřejníme i videa z natáčení, kde mimo kameru běhá po place dalších deset lidí a všechno zařizuje. Byl to fofr, ale myslím, že se nakonec povedlo,“ přibližuje natáčení nadějný písničkář.

Nelly – Pod jmelím

Mladá zpěvačka Nelly představuje svůj dárek fanouškům v podobě vánočního singlu a klipu, který se jmenuje Pod jmelím. Nový singl pro Nelly napsal a zaranžoval její kapelník Matěj Burda společně s Karlem Heřmanem z kapely Michala Hrůzy. O vizuální stránku se postarali režiséři Jordan Haj a Givinar Kříž. “Chtěli jsme si zkusit zrežírovat vánoční klip už delší dobu a taky jsme Nelly vidět v našem provedení v trochu vyspělejší a dospělejší poloze, jelikož to k Vánocům krásně ladí a zdálo se nám že i její publikum ji takto rádo pozná. Nová zkušenost byla spolupráce s choreografem. Michal Necpál postavil a nazkoušel speciálně pro klip s Nelly a jejím tanečním partnerem Josefem Haldinou celou sestavu, která pak na kameře působila mnohonásobně líp, než kdybychom jen tanec improvizovali. Nejzajímavější zjištění tohoto natáčení pro mě určitě bylo, že rozfoukat 15 kilo umělého sněhu v divadelním sále trvá pouhých 15 minut. Vyluxovat ho, tak aby bylo divadlo zas použitelné pro běžný provoz, však trvá bezmála 6 hodin,” prozrazuje pozadí vzniku Jordan Haj.

Marek Ztracený – Stačí věřit 

Zpěvák a skladatel Marek Ztracený zažívá mimořádně povedený rok. Patří k nejhranějším domácím interpretům v našich rádiích, zařadil se mezi hlavní festivalová jména, přidal druhý koncert v pražské O2 areně a na závěr roku připravil speciální dárek v podobě vánoční písně. „Už dlouho jsem chtěl napsat další vánoční písničku.Nepřicházela ale ta správná inspirace a já nechtěl nic lámat přes koleno. Pak jsem si jednou v létě celý den broukal novou melodii. Nemohl jsem ji dostat z hlavy. Večer jsem si jen tak hrál s myšlenkami, na chvíli jsem se zasnil a představoval si, jaké asi budou Vánoce letos. Jsem nadšený, jaký zvuk jsme jí s producentem Daliborem Cidlinským jr. dali a že to není taková ta klasická ‚utahaná‘, pomalá vánoční věc. S nápadem na klip jsem přišel za klukama z Filmzlicincompany, kteří mi točí většinu klipů. Pomohli mi ho dopilovat a následně ho skvěle zrealizovali. Snad to poselství a naděje, které klip a píseň nesou, bude minimálně na tyto Vánoce platit. Pokud jde o mě, tak já věřím tomu, že všechny cesty vedou na Vánoce domů, a přál bych si, aby nikdo nezůstal sám.“