Klipové novinky: Petr Lexa ze Slzy má první autorský singl, Kryšof se spojili se slovenskou kráskou

0
76
Adam Mišík

Se začátkem nového roku to s novým skladbami není tak horké, ale my jsme se rozhodli, že vám příblížíme videoklipy, který vyšly ke konci loňského roku. Adam Mišík vydává druhou desku a k singlu Ty se díváš si přizval Sofiana Medjmeda, Kryštof zase mladou slovenskou zpěvačku Simu Martausovou.

Adam Mišík – Ty se díváš 

Adam Mišík vydal v polvině prosince druhou desku 2.0, ze které pustil těsně před vydáním i nový videoklip Ty se díváš. Na singlu Mišík spolupracoval se zpěvákem Sofianem Medjmedjem, který se do povědomí dostal díky spolupráci s Benem Cristovaem a patří mezi nejvýraznější mladé popové umělce na scéně, a SKiNNY BARBEREM. Právě jeho participace na singlu je velkým překvapením a dokazuje, že Adamovi Mišíkovi po společných písních s rappery Renne Dangem a Dorianem nejsou podobné kolaborace cizí. Syrový vizuál k písni natočili mladí tvůrci Petr Vlček a Jan Ruttner, o střih se postaral Jakub Salavec.

Kryšot a Sima Martausová – Hvězdáři

Jedna z nejpopulárnějších kapel současnosti Kryštof vydává ve spolupráci se slovenskou písničkářkou Simou Martausovoubnový singl Hvězdáři. Hudbu i text složil Richard Krajčo, produkce se ujal Ondřej Fiedler. Singl je předzvěsti třetího pokračování populární vinařské komedie Bobule, kterou kapela Kryštof provází už od samých začátků. „Když nás filmaři oslovili i na jejich „trojku“, udělalo nám to opět radost. Měli jsme už několik rozpracovaných písní na album, které budeme vydávat v roce 2021, a volba padla na duet, který jsem napsal pro kapelu a Simu Martausovou,“ přibližuje vznik skladby Richard Krajčo.  „Spolupráce s Richardem Krajčem a celou kapelou Kryštof mi udělala radost. Mám ráda jejich hudbu a celé to byla krásná zkušenost. Richard složil celou píseň dokonce i se slovenským textem, což je velmi obdivuhodné. Jsem ráda, že jsem se toho celého zúčastnila – oblíbila jsem si i ostatní členy kapely i Richardovu Karin, se kterou jsem se díky natáčení seznámila,“ doplňuje Sima. Videoklip k singlu Hvězdáři, jehož režie se ujal Ondřej Urbanec, obsahuje právě i střihové záběry z filmové novinky.

Slza – 4 ráno 

Kapela Slza přichází s třetí nahrávkou z připravovaného alba, které kompletně vzniká v zahraniční produkci. Píseň 4 ráno, jež na první poslech osloví posluchače živelnějším a rockovějším zvukem, je prvním autorským počinem zpěváka Petra Lexy, který novinku složil během jedné bezesné noci. „Považuji se za nočního tvora. Asi mi prospívá to ticho a klid kolem. Prvotní nápad na tuhle píseň se mi zrodil někdy před spaním, a tak následovala bezesná noc. Ráno jsem měl hotové první demo, které mělo spíš takový r&b, až funky nádech. Ve studiu pak píseň dostala rockovější podobu,” vzpomíná zpěvák, který si zahrál i hlavní roli v intimním videoklipu. „V textu vyprávím o jednom svém nešťastném vztahu, který jsem zažil asi čtyři roky zpátky. Tehdy bylo těch bezesných nocí spoustu. Seděl jsem doma v pokoji, v ruce držel telefon a čekal, až zavolá. Někdy se tak stalo, někdy ne. Trvalo mi dlouho, než jsem se odhodlal a řekl “dost”,“ přibližuje zpěvák, který text písně 4 ráno napsal spolu s Ondřejem Ládkem. V textařském tandemu Lexa-Ládek nyní vznikají i další připravované songy. Režie videoklipu se ujal Radim Věžník. Petra obsadil do hlavní mužské role a ženskou představitelku ztvárnila Viktorie Čumpelíková. I když má Petr předešlé herecké zkušenosti, tak hrát téměř sám sebe v intimních scénách pro něj bylo premiérou. „Občas stojí za to vystoupit ze své komfortní zóny a vyzkoušet si něco nového. Pro mě to bylo právě tohle natáčení, kdy jsem musel zaujmout trochu jinou hereckou polohu, na kterou jsem nebyl zvyklý. Vyplatilo se to, z výsledku mám velkou radost,“ vypráví Lexa.

 Vesna – Nezapomeň 

Dívčí kapela Vesna se od folklóru posouvá do popovějších vod. Singl Nezapomeň je přáním a zároveň modlitbou za to, abychom nezapomínali na věci, které jsou v životě důležité. Píseň produkoval Marcell a hudbu i text napsala frontmanka Patricie Fuxová. Videoklip se natáčel v Malém Tibetu a ukazuje, že tyto dva národy spojuje víc než touha po svobodě.  Píseň Nezapomeň vznikla díky setkání se s neziskovou organizací Brontosauři v Himalájích, kteří pomáhají místním v Malém Tibetu stavět školu. „S Jirkou Sázelem, který neziskovku vede, jsme strávili několik hodin debatováním o česko-tibetské minulosti a o tom, jak důležité bylo přátelství Havla a Dalajlámy, kteří inspirovali lidi i národy k tomu být lepšími,“ vysvětluje zpěvačka Patricie. „Dalajlámovy myšlenky nenásilí a pomoci jeden druhému si potřebujeme připomínat každý den. Je na každém z nás, jakým směrem půjdeme. A já věřím v to, že dobro je tím silnějším motorem v nás.“ Natáčení klipu probíhalo v Malém Tibetu a zachycuje scenérii přírody, ale především život místních. Bára Šůstková, houslistka kapely Vesna, která režírovala klip na dálku, dodává: „Důležité pro mě bylo zachytit tibetskou kulturu v její barevnosti a duchovní bohatosti. Myslím, že každý z nás může prožít naplněný život, pokud nezapomeneme na to podstatné.“ Část klipu se natáčela i v České Republice a zachycuje alternativní způsob života influencerů.