Klipové novinky: Podzim v ženském rytmu. Lenny se vrací domů, Bára Poláková upozorňuje na sociální sítě

0
458
Lenny, Photo: Hana Knížová

Ženské interpretky umí zaujmout nejen svou krásou a charismatem, ale i talentem. Ten bezesporu nezapře ani vynalézavá Bára Poláková či Lenny, která je uprostřed své tour po českých městech.

Barbora Poláková – 2-8-5

Oblíbená zpěvačka Barbora Poláková se postarala o senzaci. Nový klip k písni 2-8-5 vysílala živě na Instagramu. Do natáčení, které probíhalo na jeden záběr na mobilní telefon, se zapojili její kamarádi i známí youtubeři a influenceři. Klip k písni je z alba ZE.MĚ a jedná se o první živě vysílaný klip na jeden záběr na světě. Největší nervy jsem měla z toho, abych nepokazila záběr. Měla jsem přesný timing na každého, aby mi to vycházelo správně na refrény. A bála jsem se, že někoho nezaberu přesně. A ono to potom všechno vyšlo. Byla to euforie,” popisuje autorka. Poláková pak prostřednictvím svého telefonu jednotlivými scénami diváka provádí. „Jedním z nejtěžších úkolů bylo vymyslet, jak zapojit a synchronizovat zvuk. Měla jsem na sobě přidělanou jednu krabičku s odposlechem do uší a druhou spojenou s mobilem. Tam vedl kabel, který nejde běžně pořídit. Bylo to složité vyrobit. Našemu zvukaři Jaromíru Čížkovi to trvalo týden. Je to borec,” komentuje zpěvačka. Kromě hlavní protagonistky však natáčení klipu svým pohledem zaznamenávala také většina zúčastněných, čímž se pavučina shlédnutí neustále šíří.

Lenny – Home 

Singl Home je druhou ochutnávkou z připravované desky Lenny. Podmanivá skladba ve středním tempu nezapře zpěvaččin klasický osobitý rukopis, ovšem podobně jako u minulého singlu Enemy jsou v ní patrné vlivy elektronické hudby. V refrénu zpívá Lenny o tom, že když nás zrovna náš blízký potřebuje, zůstáváme u něj s podanou pomocnou rukou. Za produkcí písně stojí vyhledávaný hudební producent Ondřej Fiedler. Hlavní hrdina příběhového snímku se v něm dostává do situace, kdy je pomoc jeho bližnímu nezbytná. Paradoxem přitom je, že sám pracuje ve stěhovací četě a pomáhá tak lidem utvářet teplo jejich nových domovů. Právě nápad, že se Lenny ve svém videoklipu tentokrát vůbec neobjeví, ji zaujal. Chtěla jsem ve své tvorbě poprvé uplatnit námět, kde bych nevystupovala jako jedna z hlavních postav. S Ruyem se známe už od dětství a já jeho tvorbě moc fandím. Má velký talent vymyslet skvělé náměty s pointou, které se diváka přímo dotknou. Je to snad první režisér, kterému jsem nechala totálně volnou ruku,“ dodává interpretka. Novinka jistě zazní během turné, které Lenny zahájí 24. listopadu v Hradci Králové.


Mirka Miškechová – Brouček 

Je to více než rok, co slovenská písničkářka Mirka Miškechová oznámila spolupráci s Arminem Effenbergerem a práci na nových skladbách pro své druhé album. Rok se s rokem sešel a na světě je druhý singl a k němu i videoklip. Skladba Brouček má na albu zvláštní pozici. Jako jediná píseň na nové desce, ale i v repertoáru Mirky, je zazpívaná v češtině. „Armin mi během nahrávání alba sem tam pouštěl písničky, na kterých spolupracoval s Pepou Bolanem z kapely Mandrage. Zdálo se mu, že by se ke mně mohly skvěle hodit a můj hlas by v nich mohl ožít. Já jsem si z těch písniček nejvíce zamilovala Broučka. Vůbec jsem neplánovala, že budu zpívat neautorskou písničku a ještě k tomu v češtině, ale úplně jsem s tou skladbou rezonovala a věděla jsem, že byla napsaná pro mě.“ K přípravě videoklipu Mirka oslovila svého kamaráda Lukáše Balcárka z Light & Love. „Lukáš je všestranný talent. Mám radost, že lyric video dokázal uchopit tak hravě a k tomu do něj vložit jednoduchou dějovou linku. Písničku vystihl skvěle a velice mu za to děkuji,” komentuje klip Mirka. Album se jmenuje My name is Mirka not Miška a vyšlo na konci září.

Eliška Buociková – Oko za oko 

V červnu letošního roku vyhrála mladá talentovaná zpěvačka a skladatelka Eliška Buociková první ročník soutěže Talent for Stage. Následně vystoupila na festivalu Votvírák a ve studiu The Barn natočila píseň Oko za oko„Písnička vychází z konkrétní situace, kdy jsem se jednomu mně velmi blízkému člověku snažila pomoct vyřešit poměrně těžkou životní etapu, přičemž on byl v rozpoložení, kdy by kolem sebe nejradši – obrazně řečeno – střílel. Říkala jsem mu, že není řešení vracet ránu ránou, což jinými slovy zpívám v té písničce. Oko za oko je takový apel na to, abychom se snažili řešit věci, pokud možno, s nadhledem a neopláceli to špatné, co se nám v životě čas od času děje, stejnou měrou,“ říká zpěvačka. „Moje písničky vycházejí ze silných pocitů, emocí a k jejich napsání vždycky potřebuju něco zásadního zažít. Vnímám je následně jako konzervy momentů, které si chci z jakéhokoli důvodu uchovat,“ doplňuje ještě zpěvačka.

Sara Sandeva a Patricie Fuxová – Hvězda důvěrná

Textařka, skladatelka a zpěvačka Patricie Fuxová společně s herečkou Sarou Sandevou vytvořily písničku Hvězda důvěrná k novému českému filmu Po čem muži touží. V romantické komedii, z pera Rudolfa Havlíka a Radky Třeštíkové, zazní píseň Hvězda důvěrná na Noci talentů, kde ji zpívá a hraje na kytaru Sara Sandeva. Patricie píše texty mimo jiné pro Václava Neckáře či Ilonu Csákovou. Debutovou desku vydala v devatenácti letech a nejvíce se dostala do povědomí textem pro hit Boky jako skříň. Kromě hudby si Patricie ve filmu i zahrála, stejně jako Sara. Pro textařku to byla první filmová zkušenost, pro mladou herečku zase první zkušenost s kytarou. Komedie Po čem muži touží vypráví s humorem a nadsázkou příběh o věčném soupeření mužského a ženského světa. Vedle Jiřího Langmajera a Anny Polívkové v hlavních rolích Karla a Karly se v komedii objeví celá řada známých herců a hereček – Táňa Pauhofová, Matěj Hádek, Jiří Havelka, Andrea Hoffmannová a další.