Klipové novinky: Rybičky 48 představují Muže, Spoko Kramár má duet a Berenika Kohoutová se ptá Cože?

0
47

Leden je každoročně trochu chudší na koncerty. Muzikanti sbírají sílu na dovolených, připravují se na nabitou koncertní sezóny a venku vysílají jen nové videklipy. Co si pro nás připravili Rybičky 48, Spoko Kramár, Sofian Medjmedj a Berenika Kohoutová? 

Rybičky 48 – MUŽI 

Kapela Rybičky 48 natočila klip z prostředí skupinové terapie a tvrdí, že v každém muži zůstává část kluka. Fanouškům rozdá certifikáty o absolvování Rockové maturity a své osmnácté narozeniny s nimi oslaví na největší show své kariéry. Rockovým katapultem si připomene svou cestu z klubů do koncertních hal a podá pomocnou ruku začínajícím kapelám. Nejdříve představila svoji singlovou a klipovou novinku, nazvala ji krátce a zcela výstižně – MUŽI. Nový videoklip volně navazuje na hit Ženy, vydaný před dvěma lety. Nyní se kluci z kapely pokusili podívat do duše muže. A jak to tak bývá, ke vzniku nového singlu přispěla náhoda. „Písnička muži vznikla velkou náhodou. Měli jsme točit reportáž pro jednu televizi a chtěla po nás, abychom v ní ukázali, jak vzniká písnička ve zkušebně. Nechtělo se nám to předstírat, a tak jsem večer před natáčením napsal tuhle věc. Byla z těch, které jsou hotové za pět minut, až mám pocit, že jsem ji nepsal já. Písničku jsme zkusili na první dobrou a byla vlastně hned hotová,“ říká Kuba Ryba. V klipu vidí diváci a fanoušci dvanáct neherců, členů týmu kapely, a naopak jediného herce Pavla Martince v roli terapeuta. Na první pohled zlomení muži si připomínají na terapii radosti i strasti života. Když jeden z nich tajně něco propašuje na tuto skupinovou terapii, začnou se dít věci. „Tenhle klip není oslavou alkoholu, ale života! Někdy jsme s klukama rádi, že i my jsme těch osmnáct let v kapele společně přežili!“ dodává Kuba.

Spoko Kramár a Mirka Miškechová – Aj ty to tak cítiš

Spoko Kramár frontman kapely Smola a Hrušky pokračuje ve své sólové tvorbě a po vydání prvního singlu Plamene vydává další romantickou baladu Aj ty to tak cítiš, kde si na hostování pozval písničkářku a skladatelku Mirku Miškechovou. “Poprvé jsme se s Mirkou potkali na koncertě Jaromíra Nohavici a ona mě přívitala slovy “Aho honey, honey, já sem Mirka” a pokračovala ve zpívání. To bylo dost vtipné a hlavně to byl super první dojem. Minulý rok, když jsem se rozmýšlel, jakou zpěvačku oslovím na můj připravované písničkářské album, jsem si vzpomněl na Mirku. Napsal jsem jí a ona přicestoval jako správný songwriter do Spišskej Novej Vsi. Sedli jsme si do zkušebny a začal jsem jí pouštět skladby, aby si vybrala. Jako první jsem jí pustil Aj ty to tak cítiš, Mirka se zamyslela a řekla mi, že další už pouštět nemusím, že je to ta písnička, ze které má zimnici. Text ještě nebyl úplně hotový, společně jsme ho ten den ale dokončili. Stejně rychle a bezproblémově proběhlo i natáčení ve studiu, kde jsme všechno stihli za jeden den. Málokdy se stane, že do sebe všechno tak zapadne,” řekl o spolupráci Kramár. Videoklip se natáčel v prostorech unikátní galerie Tricklandia ve Starom Smokovci na místě, kde se pojí umění, jedinečnost a fantazie prostřednictvím trick-artu a optických iluzí.

Sofian Medjmedj – No a co 

Naděje české pop music Sofian Medjmedj vydává EP, kterým shrnuje svou tvorbu za loňský úspěšný rok. Kromě tří již vydaných singlů, které mají více než 1,5 milionu zhlédnutí, obsahuje dosud nezveřejněné novinky. K aktuálnímu singlu No a co vypouští videoklip a vyráží na společné turné s Atmo music, kde EP pokřtí. Singl i videoklip skladby No a co se nese v melancholickém duchu s intimní atmosférou. Zakládá se na snění, svobodě a výletech do neznáma. „Písnička je o volnosti, o bláznech, co nic neřešej. V tomhle tracku jsem se skvěle našel. Neplánovaný náhodný výlety, užívání si každýho momentu, neřešit, co bude pak. Doufám, že se vám písnička bude líbit a po jejím poslechu si uvědomíte, že svět fakt není zas tak zlej,“ láka k poslechnutí Sofian. Skladba No a co není zcela úplnou novinkou, je součástí Sofianova koncertního setlistu a získala si oblibu posluchačů. Produkce se ujal Lukáš Chromek z Blacksplash music, který stojí za všemi Sofianovými songy.

Berenika Kohoutová – Cože 

Berenika Kohoutová přichází s dalším singlem z alba Holka roku. Píseň Cože je věrným zrcadlem životního období, kterým si zpěvačka prošla a zároveň cynickou ukázkou toho, jak vypadají vztahy jednadvacátého století. „Nechápu, jak jsme se octli v týhle fázi, že jak magoři si rozdělujem vázy, a že soupeříme, kdo to má víc na párku. Nech si tady kečup, já si beru tatarku.“ Po singlech Dělám stojky a Holka roku, bylo jasné, jakým stylem se Berenika vydá. Singl Cože je toho přímým důkazem. Úderný beat se zpěvným textem doplňuje DEMO Crew alias Kapitán DEMO, Givi Kross a ProGram, kteří v písničce namluvili rozchodové hlášky vypůjčené z úžasně zábavného instagramového projektu “Terapie sdílením” od Ester & Josefiny. „V některých hláškách se poznají moji bývalí partneři. Prozrazovat konkrétně nebudu, však oni se v tom ti, co se jich to týká, poznají. To je totiž ten nejlepší pocit zadostiučinění!“, komentuje Berenika. Text napsala Berenika v době zásadního rozchodu, kdy se rozhodla místo brečení do polštáře dát dohromady text a obohatit ho o vztahové věty uměleckého projektu Terapie sdílením. „Jelikož si myslím, že sharing is caring, jsem ráda, že to můžu rozšířit do éteru a třeba tak někomu v těžké chvíli pomoct přestat plakat a začít se smát, protože v určitých chvílích jsme na tom všichni stejně…blbě!“, říká s úsměvem zpěvačka. Vizuál Berenika natočila s režisérem Janem Strachem. Zpěvačka v něm přesvědčuje diváka o svých hereckých schopnostech a pouze řečí horní části těla tak jednoduchému videu dává zábavnou a kvalitní formu.