Klipové novinky: Slza si připadá jako nová kapela, Debbi přichází s novinkou, Verona točila na Korsice

0
279
Slza

Jaro je sezónou koncertů, majálesů, začínajících festivalů, nových desek, ale také zbrusu nových videoklipů. S novinkou přišli skupiny Verona, Anton či Slza nebo interpreti Debbi a Sofian Medjmejd.


Verona – Planeta

Česká pop-taneční skupina Verona, kterou tvoří Petr Fider a Veronika Stýblová, vydává videoklip k romantické písni Planeta. Natáčení probíhalo na Korsice a dýchá z něj očekáváná letní dovolená. Hlavními hrdiny je zamilovaná dvojice, kterou si zahráli opravdoví fanoušci kapely. Ti si tak splnili svůj sen. „Natáčení bylo skvělé. Kirsten a Marek dělali přesně to, co jsme potřebovali a myslíme, že výsledek je úžasný. Marek kupříkladu skočil do naprosto ledového horského jezírka, ale ten záběr za to stál. Dopadlo to skvěle a naprosto to překonalo naše očekávání, prozradila Veronika Stýblová. Natáčení videoklipu trvalo čtyři dny a režie se ujali Veronika s Petrem, za kameru se pak postavil zkušený kameraman Marek Sodoma. „Vždycky se snažím vytvořit singl, který působí zahraničně. Rád posouvám hranice. Navíc lidé naši zemi dobře znají, tak proč jim neukázat kousek jiného světa, ve spojení s každým naším singlem, vysvětlil Petr Fider, proč se kapela rozhodla točit v zahraničí.

Antonova – Karma a Vesmír

Hudební duo Hana a Filip se tentokrát pustilo do hodně aktuálního tématu dnešní konzumní společnosti a problematiky života mileniálů. Nový videoklip zrcadlí především stereotyp, jakým dnes žije většina mladých lidí, včetně členů samotné kapely. Ačkoliv má každý mileniál touhu se odlišit, stejně dělá to, co se zrovna považuje za nejvíc trendy – chodí na jógu, jí chleba s avokádem a kupuje si drahou kávu, přestože skoro nemá na zaplacení pronájmu a všechny své peníze utrácí za požitky, protože takhle ho to baví. Videoklip poukazuje na absurdní filozofii mladých lidí, kdy se každý snaží jít za svým snem a nepřipouštět si negativní emoce, protože ty by mohly zhoršit karmu. „V příběhu videoklipu moje postava ne moc nadšeně pracuje, aby měla z čeho žít. Kavárna je tak moc „posh“, až je vesmírná. Zároveň je její vesmírnost myšlena jako odkaz na všeovládající vesmír, o kterém se zpívá v textu,“ uvedla zpěvačka Hana Antonová. Natáčení se neobešlo bez problémů. Během akce tým zradila technika a už od začátku se nestíhalo. I přesto, že celý tým prakticky dva dny nespal, videoklip nakonec dotočili bez velkých změn. Autentická je i lokace Kafe Pragovka, kde se dva mladí lidé Hana a Filip potkají.

 

Slza – Paravany

Po dvou úspěšných albech přichází skupina Slza se řadou změn. Podle svých slov si připadají jako nová kapela a dokazují to novým singlem Paravany, který vznikl ve studiích v Berlíně. Produkci svěřili do rukou britského dua, které stojí za aktuálním hitem světových rádií. Chystané třetí album by mělo vyjít na podzim.Text singlu Paravany je metaforou odkazující k problému ve vztahu dvou lidí. „Oba o něm vědí, ale nemluví o něm. Emoce v sobě dusí tak dlouho, až bouchnou a nadělají více škody, než by nadělaly ve chvíli, kdyby se začaly řešit zavčas. V textu to přirovnáváme k magmatu, které vře uvnitř sopky, až vybuchne a láva spálí vše, co jí přijde do cesty,“ zamýšlí se Petr Lexa, který přiznává, že obdobnou situaci zažil v jednom svém vztahu. Sám frontman přišel s námětem videoklipu, který režíroval Jakub Mahdal. Hlavní hrdinka je v něm spoutána provazy a ústa má přelepena páskou. „Ví, že ze sebe potřebuje všechny pocity dostat, ale nemůže nic dělat, je svázaná. Až v posledním refrénu se ze všeho vykřičí. Lavina jejích emocí smete vše kolem ní,“ vysvětluje Lexa. Lukáš Bundil dodává, že záměrem bylo vtisknout klipu jeden nosný prvek. Takový, který si divák vybaví, když se řekne Paravany. Představuje ho právě zmíněná hlavní postava a její vnitřní boj. Vydáním nového singlu končí tříměsíční pauza od sociálních sítí, práce na desce jsou však stále v plném proudu. „Máme obrovskou spoustu materiálu, jsme do nahrávání úplně ponoření. Moc nás to baví, a to je pro nás ten nejlepší motor,“ pochvalují si oba.

Debbi – Lighthouse

Píseň Lighthouse, která překypuje pozitivní energií, vznikala ve velmi uvolněné náladě. Její zrod popisuje Debbi jako spontánní a v podstatě náhodný. „Hynek Toman napsal velmi optimistickou a chytlavou melodii, která mě okamžitě pohltila,“ vzpomíná. Skladba vyjadřuje důležitost životní opory, kterou tu v přeneseném významu představuje maják. „Lighthouse neboli maják symbolizuje stabilitu, bezpečí a jistotu, že se vždy vrátíme k těm, kteří jsou pro nás důležití. Vyvolává ve mně pocit naděje a bezpečí,“ vysvětluje zpěvačka. Hynek Toman, který je kytaristou Support Lesbiens, si spolupráci s interpretkou proslulou výjimečným zabarvením svého hlasu pochvaluje. Singl Lighthouse současně se zveřejněním vstupuje do vysílání největších českých rádiových stanic. Jeho prosluněná nálada může být pro posluchače v nadcházejících měsících majákem, o kterém Debbi zpívá.

Sofian Medjmejd- To tě to baví?

Nová vlna české pop music má svůj nový objev. Je jím teprve sedmnáctiletý charismatický zpěvák Sofian Medjmejd. Svou kariéru odstartoval v Abbey Road společným singlem s Benem Cristovaem. Nyní Sofian přichází se svou novou tvorbou, která se díky spoluprací s producentem Lukášem Chromkem více profiluje. Singl To tě to baví? má hitový potenciál, hravý, moderní a zahraniční zvuk. Originální je i videoklip, kde se v hlavní roli objevila modelka a moderátorka herního pořadu Naomi Adachi. Ten pak singlu dodává atmosféru inspirovanou právě světem za obrazovkou počítače.