Koncerty 2020: Chystá se k nám Harry Styles, Jamie Cullum i Queenie

0
67
Harry Styles

Rok 2020 bude co se koncertní stránky opravdu hodně nabitý. Spousta českých kapel chystá svá turné, ale poprvé se k nám podívají třeba Harry Styles či 5 Seconds of Summer. Vrací se Avril Lavigne nebo Jamie Cullum. Kdo další stojí za to?

Marpo & Troublegang – 27.6. Eden 

Po velkém úspěchu desky Dead Man Walking, se kterou vyprodal Marpo a jeho Troublegang, vydali své druhé album. To se jmenuje symbolicky DVA a vyšlo na konci listopadu loňského roku. Materiál na novinky, stejně tak průřez Marpovy dosavadní hudební kariéry zazní letos na speciálním koncertu 27. června v pražském Edenu. Marpo navíc připravuje sólovou nahrávku, která by mohla vyjít v druhé půlce roku. 

5 Seconds of Summer – 1. června, O2 aréna 

Australská senzace 5 Seconds of Summer se poprvé ukáže v Praze. Je jen málo australských kapel, kterým se povedlo zabodovat nejen ve své domovině, ale zároveň pobláznit Asii, Evropu i Amerilu. K čestným výjimkám patří čtveřice 5 Seconds Of Summer, která právě ohlásila velké světové turné. Během něj zavítá samozřejmě i do Evropy a 1. června se poprvé podívá i do Prahy.

Jamie Cullum – 12. května, 02 Universum 

Ten, kdo zažil neuvěřitelné koncerty britského fešáka Jamieho Culluma na Colours of Ostrava jej zná velmi dobře. Britský zpěvák a klavírista při nich předvedl show v tom nejlepším slova smyslu. Nejen s obrovskou lehkostí a virtuozitou přecházel od strhujícího jazzu k popu a zpět, ale bubnoval i na piano, beatboxoval, padal ze stoličky a v jednu chvíli na klavír vylezl s pivem v ruce a obřím skokem se snesl zpět na pódium. Nyní se tento výjimečný hudebník a showman představí poprvé naživo v Praze – 12. května 2020 v prostoru O2 universum. Přijede v rámci turné k nové desce nazvané Taller, která vyšla letos v červnu.

Quennie – 15. a 16. května, O2 aréna 

Fanoušci hudební legendy Freddieho Mercuryho a skupiny Queen mohou v květnu zažít megakoncert Queen Relived 2020 v O2 areně hned dvakrát po sobě. Jedna z nejlepších světových tribute skupin Queenie tak po 1200 odehraných koncertech po celém světě uvede na domácí půdě dvojitou dávku těch nejlepších hitů legendární britské rockové kapely. Oslňující úspěch rockové skupiny, který v historii nemá obdoby, nepomíjí ani po smrti legendárního frontmana. V O2 areně nebude chybět špičková technika, světla a připravujeme i jednu z největších velkoplošných obrazovek, co kdy koncertní jeviště viděla. O vizuální stránku koncertu se postará jeden z nejuznávanějších stage & show designerů Martin Hruška, který pracoval s největšími českými, ale i světovými hvězdami. Show Queen Relived 2020 by Queenie se uskuteční 15. a 16. května 2020 od 20.00 v pražské O2 areně.

Mandrage – Dlouhej únor, 1. – 29. 2

Na delší dobu poslední koncerty chystá kapela Mandrage na únor 2020. Jak kapela sdělila svým fanouškům už před Vánoci na jejich oficiálních webových stránkách, bude vzhledem k plánované pauze koncertní turné Dlouhej únor na blíže nespecifikované období posledním. Na turné, které Mandrage odehrají ve velkých sálech v Praze, Brně, Hradci Králové, Liberci, Českých Budějovicích, Plzni a Ostravě, vyrazí společně se zpěvákem Sebastianem. Koncertní šňůra navazuje na novou desku Mandrage Vidím to růžově, která vyšla v prosinci 2019. Koncerty začínají 1.2 v Praze, následují 6. – 8.2 Brno, pak se pokračuje 12.2 v Hradci Králové, 13.2 v Liberci, 21.2 v Českých Budějovicích, pak se jede 22.2 do Plzně a zakončí se 28. a 29.2 Ostravou.

 

Harry Styles, 11. května, O2 aréna 

Harry Styles není pro české publikum rozhodně neznámé jméno. Všichni si jej zřejmě spojí s kapelou One Direction, kde působil několik let. Kapela ale v roce 2016 oznámila pauzu a všichni její členové se vrhli na sólové projekty. Stejně tak jako Harry Styles. Ten v prosinci vydal druhé album, které doprovodí i turné. K ceně vstupenky bude připočítán příspěvek na lokální charitu, kterou Harry Styles na každé zastávce svého turné určí. Do Prahy přijede britský krasavec 11. května úplně poprvé a je jisté, že fanynky se na něj velmi těší.

 

Avril Lavigne, 23. března, Tipsport Aréna 

Avril Lavigne se vrací do Prahy! Kromě svých hitů přijede představit i aktuální album. Autorka hitů Complicated, Girlfriend, My Happy Ending, When You’re Gone nebo What The Hell je konečně zpět!  Nenechte si ujít koncert, během kterého zahraje nejen ty největší hity své dosavadní hudební kariéry, ale nabídne i zásadní skladby z výtečné letošní desky Head Above Water. Koncert Avril Lavigne se uskuteční již 23. března 2020 v prostorách pražské Tipsport Areny.

Alicia Keys – 26. června, O2 aréna

Patinásobná držitelka cen Grammy se nedávno ujala i samotného moderování prestižní cen. Alica Keys je skladatelka, zpěvačka a producentka a 20. března vydává své sedmé studiové album Alicia. Vydání podpoří i turné, které zahrnuje i Českou republiku. Úspěšná zpěvačka se do pražské O2 arény podívá 26. června.